Traktörüyle Ankara’ya gelmek isteyen üreticinin ehliyetine el konuldu

Süt üreticisi ve besicilerin sesini duyurmak için traktörüyle Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gelen üreticiyle ilgili tam trajikomik bir durum yaşandı. Üreticinin traktöründe ve diğer belgelerinde hiç bir eksiklik bulamayan jandarma ekipleri, üreticinin gözünde kızarıklık bulunduğu gerekçesiyle ehliyetine el konuldu. Konan'dan, ehliyetini alabilmek için sağlık kurulu raporu istenirken, kurul raporunun da en erken 21 Ekim'de verilebileceği belirtildi. Dolayısıyla üretici de çaresiz köyüne geri dönmek zorunda kaldı.

Traktörüyle Ankara’ya gelmek isteyen üreticinin ehliyetine el konuldu
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, 16 Ekim Dünya Gıda Gününde üreticinin sorunlarına yönelik bir farkındalık oluşturmak için bugün sabah Kahramanmaraş’tan traktörüyle yola çıkan Yakup Konan, fazla bir yol alamadan jandarma tarafından iki kere durduruldu. Birincisinde yaklaşık 2 saat bekletilerek yola çıkmasına izin verilen Konan, 2 km sonra yapılan ikinci kontrolde bu sefer gözlerinde kızarıklık var gerekçesiyle ehliyetine el konuldu.

ÜRETİCİ AYLARDIR FERYAT EDİYOR DUYAN OLMADI

Girdi maliyetlerinin artmasına rağmen süt ve karkas kesim fiyatlarının düşük kalması, hayvancılıkla uğraşan üreticilerin zararına üretim yapmasına neden oluyor. Üreticiler bu konuda seslerini duyurmak isteseler de bugüne kadar sorunlarının çözümü konusunda bir adım atılmadı.

BUGÜN SABAH ERKEN SAATLERDE YOLA ÇIKTI

Kahramanmaraş’ta üreticilik yapan Yakup Konan, geçtiğimi haftalarda üreticinin yaşadığı mağduriyeti Ankara’da yetkililere duyurabilmek için 16 Ekim Dünya Gıda Gününde traktörüyle Ankara’ya geleceğini duyurmuştu. Konan, 16 Ekim’de Ankara’da olabilmek için bugün sabah erken saatlerde yola çıktı.

DEVLETİM ADINA YOLA ÇIKIYORUM

Bireysel olarak bir eylem yapan Konan, yola çıkmadan önce bu yolculuğun amacına yönelik bir video çekerek sosyal medya hesabında paylaştı. Kendisinin bir provokatör olmadığını vurgulayan Konan, devletin bekası ve geleceği adına üreticiye destek olmak için bu yolculuğu yaptığını ve Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek istediğini belirtmişti.

10 KM GİTMEDEN İKİ KERE DURDURULDU

Ancak traktörüyle daha 10 km bile yol almadan trafik polisleri tarafından iki defa durdurulan Konan’ın ehliyetine el konuldu. Bütün evrakları tam olmasına rağmen ikinci kontrolde Konan’ın gözünde kızarıklık var gerekçesiyle muayene olması istendi. Bunun için bulunduğu yere ambulans çağrılırken, sağlık raporu istendi. Sağlık Kurulu raporunun da en yakın 21 Ekim’de verileceği belirtilerek ehliyetine el konuldu.

EHLİYETİNİ ALABİLMEK İÇİN SAĞLIK RAPORU ALACAK

Ehliyetine el konulduğu için traktörünü en yakın benzinliğe çeken Konan, daha sonra yakın bir çevresinden ehliyeti olan bir arkadaşının yardımıyla traktörünü köyüne götürebildi. Konan, el konulan ehliyetini alabilmek için Sağlık Kuruluna girerek rapor alması gerekiyor.

EVRAKLARIM TAMAMDI BİR KUSUR BULAMADILAR GÖZLERİMİN KIZARIKLIĞINI BAHANE ETTİLER

Bu duruma isyan eden Konan, “Traktörümün bütün evrakları tamamdı. Kendimle ilgili de bütün raporları almıştım. Hiçbir gerekçe bulamadılar gözümde kızarıklık var gerekçesiyle ehliyetime el koydular” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur Oz
Onur Oz - 12 ay Önce

Bildiğin diktatörlük işte ne olursa olsun engel olun demişler

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü @Onur Oz - 12 ay Önce

Tuz koktu tuzzz...

Ep
Ep - 12 ay Önce

Buna göz göre zorbalık denir ya

La akpartililer
La akpartililer @Ep - 12 ay Önce

İşte bu sunuz siz. Bu sizin davaniz. Bu sizin demokrasi anlayışınız. İşiniz gücünüz bu. Kurban olduğum Allah aynısının fazlasına maruz bıraksın sizi.

Jale keskin
Jale keskin - 12 ay Önce

Oh ne güzel bir uygulama sayın bakan bunu recep tayyip erdoğan babamız duydu, sizler halâ bir şey anlamamanızada hayranım. Bakanlık çöktü efendim işte atamış olduğun çok dürüst yöneticilerin sayesinfe bu hale getirildin. Kendin dürüst olabilirsin ançak sizi yanılta yanılta bu hale gedlrmişler ve bittin.

Senol
Senol - 12 ay Önce

Ciftciyim yüreğimiz yanıyor, buğdayı, arpayı bedava elimizden aldınız, pancara daha taban fiyat vermediniz, üreticiyi mazeret uydurup ehliyeti alabilirsiniz, ama sandikdaki oy verenin oyunuda hesap edin. Onların oyuyla ordasiniz.

Bozok
Bozok - 12 ay Önce

Bu dünyada sizi jandarma koruyor belki dilerim Allahtan size Ahirette sorsun hesabınızı.Sizki yardım istemeye utanan onurlu işsize çiftçiye zulüm içerisindesiniz !Olsun Allah var gam yok deriz bizde.

Ülker
Ülker - 12 ay Önce

Bu nedir yav.Bu kadar milletin aklıyla alay edilemez.Söyleyecek kelime bulamıyorum
Allah fırsatlarını kessin .Hakkımız haram zıkkım olsun diye beddua ediyorum.Allahım sen onları azap veren cehennem ateşinle yak inşAllah

Ilyas efe
Ilyas efe - 12 ay Önce

Hiç izin verirlermi

Ali
Ali - 12 ay Önce

Sayın reisim sesimizi bir duy dinle bizi duyan dinleyen yok ALLAH Rızası için siz seçin bir süt üreteni yalnızca dinleyin

Yuh yuh
Yuh yuh @Ali - 12 ay Önce

Bu haberi okudun ve hâlâ reisim reisim diyorsun. Pes


banner151

banner251