TMO’dan besici ve yetiştiriciye 90 gün vadeli arpa desteği

Toprak Mahsulleri Ofisi, Mart ayında yaptığı 90 gün vadeli arpa satışını, Nisan ayında da yapacak. Mart ayında 90 gün vadeli arpa satışı besici, yetiştirici ve yem fabrikalarına yönelik yapılırken, Nisan ayında sadece besici ve yetiştiriciye yapılacak. Yem fabrikalarına vadeli arpa satışı yapılmayacak.

TMO’dan besici ve yetiştiriciye 90 gün vadeli arpa desteği
banner200

TARIMDANHABER ÖZEL HABER 

Toprak Mahsulleri Ofisi, besici ve yetiştiriciye yönelik arpa desteğini Nisan ayında da devam ettirecek. Mart ayında 253 bin ton arpayı 90 gün vadeli satan TMO, Nisan ayında 90 gün vadeli arpa satışını sadece besici ve yetiştiriciye yapacak. Yem fabrikalarına peşin bedel mukabilinde arpa satılacak. 

NİSAN AYINDA SATILACAK ARPA MİKTARI YÜZDE 50 ARTTI 

TMO’nun Nisan ayında yapacağı hububat iç satış miktarları belli olurken, satılacak arpa miktarı Mart ayına göre yüzde 50 arttı. Mart ayında 253 bin 124 ton arpayı satışa çıkaran TMO, Nisan ayında bu rakamı 352 bin 615 tona çıkardı. Yerli ve ithal arpa fiyatlarında da bir değişiklik yapmayan TMO, yerli ve ithal arpayı 1275 TL/Ton’dan satacak. 

BESİCİ VE YETİŞTİRİCİYE VADELİ ARPA SATIŞI NİSAN AYINDA DA DEVAM EDECEK

Mart ayında besici, yetiştirici ve yem fabrikalarına yönelik 90 gün vadeli arpa satışı yapan TMO, vadeli arpa satışını Nisan ayında da devam ettirecek. Ancak Mart ayından farklı olarak vadeli arpa satışı sadece besici ve yetiştiriciye yapılacak. Yem fabrikalarına ise peşin bedel mukabilinde arpa satışı yapılacak. 

BESİCİ YETİŞTİRİCİ VE YEM FABRİKALARINA SATILACAK ARPA MİKTARLARI 

Buna göre Nisan ayında satışa çıkarılan 352 bin 615 ton arpanın; 203 bin 73 tonu besici ve yetiştiriciye 90 gün vadeli, 149 bin 542 tonu da yem fabrikalarına peşin bedel mukabilinde satılacak. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çankırı
Çankırı - 2 yıl Önce

35 ton arpa var

Dindar sütcü
Dindar sütcü - 2 yıl Önce

Ben arpa almak istiyorum nereye başvurmam gerek

Kurban Özyildirim
Kurban Özyildirim - 2 yıl Önce

Bayburta toprak mahsulleri ofisi yok nereden nasıl arpa alabiliriz

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

Tmo ya

Turan buluç
Turan buluç - 2 yıl Önce

Bankadan teminat istiyorlar
Küçük besiciye yine bişe yok

Sivaslı
Sivaslı - 2 yıl Önce

Sivasta ilce tarim cuma gunu son basvuru gunuydu 70 krs a veriyorlsrmis %70 hibe ile kafam karisik bKalim nasil bir arpa gelecek

Salih özyıkılmaz
Salih özyıkılmaz - 2 yıl Önce

Belge ne istıyor

Osman sağır
Osman sağır - 2 yıl Önce

Uşakta varmı busatış varsa nasıl alabiliriz

banner251