Tarımsal Enstitü için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da

AK Parti milletvekilleri Abdulahat Arvas, Van Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü kurulmasına ilişkin kararname taslağının Cumhurbaşkanlığına teklif edildiği belirtti.

Tarımsal Enstitü için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi'yi ziyaret eden Arvas, “Yapılan görüşmede, Van'ın tarım ve hayvancılık potansiyelini, tarım sektörünün ekonomideki yerini ve tarımsal göstergeler ile üretim rakamlarını değerlendirdik. Bakanlığın 2022 yılı yatırım programını istişare ederek öncelikli yatırım teklif ve talepleri ilettik. Tarım ve Orman Bakanlığımız ile yürüttüğümüz çalışmalar inşallah yeni bir sayfa açacak, ilimizin ve bölgemizin zenginliği artacaktır. Yeni dönemde araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile verimi ve tarımsal çeşitliliği arttıracağız. Toprağı, suyla buluşturacak nitelikli projeleri hızla tamamlayacak, üreticilere bolluk ve bereket getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“ARZ ETTİK, DESTEK İSTEDİK”

Arvas, şunları kaydetti; “Cumhurbaşkanımız, tarım ve hayvancılık sektörünü çok önemsiyor ve destekliyor. Bizde bu hassasiyetle geçim kaynağı ekseriyetle tarım ve hayvancılık olan şehrimiz için avantajları rekabet üstünlüğüne dönüştürmek istiyoruz. Bu amaçla proje ve taleplerimizi güçlü bir şekilde bakanımıza arz ettik ve destek istedik. Van'a kurmayı planladığımız ve bizzat takipçisi olduğum Van Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile ilgili bütün aşamalar ve görüşler tamamlandı. 19 Mart 2022 tarihinde bakanımızın imzasıyla Van Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü kurulmasına ilişkin kararname taslağı Cumhurbaşkanlığımıza teklif edildi. Bu vesileyle de bakanımıza teşekkür ettik" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 19:22
YORUM EKLE