Tarımda dikkat çeken kararname: Faruk Çelik atadı Pakdemirli döneminde kararnameleri yayınlandı!

Tarım İl Müdürlerine yönelik Resmi Gazete'de bugün yayınlanan atama kararları Tarım ve Orman Bakanlığında yaşanan büyük bir sorunu yeniden gündeme taşıdı. Faruk Çelik’in Bakanlığı döneminde vekaleten ataması yapılan Iğdır ve Sivas Tarım İl Müdürlerinin kararnamesi 4 yıl sonra yayınlandı. 

Tarımda dikkat çeken kararname: Faruk Çelik atadı Pakdemirli döneminde kararnameleri yayınlandı!
banner200
banner217

Atamalarla ilgili olarak Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, Tarım ve Orman Bakanlığında yaşanan önemli bir sorunu yeniden tartışma konusu yaptı. Bakanlığın taşradaki en önemli ayağı olan İl Müdürlüklerinin önemli bir bölümü vekaleten atanan il müdürleri tarafından yönetilirken, bu il müdürlerinin de uzun yıllardır asaleten atamaları yapılmıyor. Tarım İl Müdürlerine yönelik Resmi Gazete'de bugün yayımlanan atama kararları da bu sorunu bir kez daha gözler önüne serdi.

IĞDIR VE SİVAS TARIM İL MÜDÜRLERİ FARUK ÇELİK DÖNEMİNDE VEKALETEN ATANMIŞTI

Faruk Çelik'in Bakanlığı döneminde vekaleten ataması yapılan Iğdır ve Sivas Tarım ve Orman İl Müdürlerinin atama kararları 4 yıl sonra bugün yayınlandı. Diğer ataması yapılan 5 il müdürü de 2 yıldır görevlerini vekaleten yürütüyordu. 

BAKANLIĞIN TAŞRADAKİ EN ÖNEMLİ ZAAFİYETİ BU SORUNA ÇÖZÜM BULUNAMIYOR!

Vekaleten görev yapan il müdürleri bir taraftan her an görevden alınma kaygısı yaşarken, bir taraftan da geçici gözle bakıldığı için bulundukları illerde kalıcı işler yapamıyorlar. Bu durum, Bakanlığın taşradaki çalışmalarını önemli oranda zayıflattığı bilindiği halde, bu soruna kalıcı bir çözüm bulunamıyor.  

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 7 Tarım ve Orman İl Müdürünün ataması yapıldı. 

Buna göre bugün ataması yapılan;

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Mayıs 2018, 

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem, Ağustos 2018,

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Şubat 2018,

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet Çiçek, Aralık 2018,

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, Ekim 2016,

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, 2016 ve

Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, 2018’den buyana mevcut görevlerini vekâleten yürütüyordu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kul Hakkı Bulut
Kul Hakkı Bulut - 10 ay Önce

Deveye neren yamuk demişler. Fg aşığı vekil şube müdürleri keyf ediyor. Vekil olan müdürler kadro alıyor. Tarım bakanlığı istihbarat raporlarını dikkate alıyormu? Malum sendikacıların fireni patlamış.

yönetim
yönetim - 10 ay Önce

Ne yapsın sayın bakan ataması yapılan nasıl olsa kadroyu aldım ak parti döneminde 2 yıl dolmadan kimsenin görevden alınmıyor anlayışı ile ipe un seriyor. Mantıklı olan yöneticinin personel ile maaş farkını azaltmak veya maasi azaltilmayacaksa yoneticinin sorumlu olduğu kurumdaki hatali işlerin faturasını gariban memur yerine yöneticiye kesmek bakin siz o zaman yönetici nasil iyi ve faydalı işler yapacaktır.

Alibey
Alibey - 10 ay Önce

Tarım bakanlığı kökten özelleşsin... Tarım bakanlığı ve bakanlığa bağlı yüzlerce kurumda çalışan daire başkanı şube müdürü sayısı 4000 den fazla... Müdürleri saymaya gerek yok...

Mazur ziraat mühendisleri
Mazur ziraat mühendisleri - 10 ay Önce

Tarım bakanı kadar alanını hiçe sayan bakanlık yok. Hiç bir kurum mühendisinin hakkı olan belgeyi teknikere ve diğer kurum mensuplarına vermez. Zirai ilaç bayi açma belgesini vermek için bizi tekniker teknisyen kimyager eczacılarla sınava tabi tutuyor. Bu nasıl bakanlık. Hakkımızı helal etmiyoruz. Yeter artık biride bizim hakkımızı savunsuz. Yüksek mühendisim ama saçma sapan Latince bir sınava tabi tutulmadan mesleğimi yapamıyor. İlaç bayi açamıyorum. Yazık yaa hangi avukat hangi eczacı hangi mimar mühendis iş yeri açmak için ayrıca saçma sapan sınavlara tabi tutulur ki.

Muzaffer  coşkun adana yumurtalık
Muzaffer coşkun adana yumurtalık - 10 ay Önce

Toprak reforumu diye topraktoplulaştırması adı altında bürsürü hatalı ve yolsuzluklar yapıldı cimere dsi ye kaymakamlığa derdimizi dilekce ile anlattık şu güne kadar cevap alınmadı örneğin 5 dönüm tarla 20 kişi adına hisse tahsis edilmiş peki bu tarlayı kim kullanacak tabiki güçlü olan 2 adamın 10 dönüm tarlası uzak aralarla başka tarlaların içine taşınmış adam o tarlardaki hisseyi kullanamıyor 3 maliye hazinesine ait tarlalar muhtar veya hatırlı kişilerin tarlalarının içine bilinçli olarak taşınmış garibanın tarlası % 15 eksilmiş hatırlıların tarlası çoğalmış şimdi soruyorum cumhurbaşkanı tarım bakanı toplulaştımadan sorumlu genel müd ve bütün yetkili kuruluşlar lütfen 3--5 kişinin adamı olmayın halkın milletin adamı olun özel firma toplulaştımada köylere harita ve mülakatlar yaparken vediğimiz itiraz dilekceleri yok edilmiş bu durumu düzeltecek ALLAHINI seven biri veya yetkili bir kurum yok mu

Bahettin Alkan
Bahettin Alkan - 10 ay Önce

Mardin dedaş çiftçilerin Gübre Mazot desteğine el koymuş...
Bu hasas dönemde..!!!!!!???

banner151

banner251