Tarımda biran önce kendi kendimize yetmeliyiz

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı, Türkiye’nin kısa sürede tarımda kendi kendine yeten bir ülke konumuna gelmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Türkiye'de tarımı özendirecek tedbirlerin alınması gerekir” dedi.

Tarımda biran önce kendi kendimize yetmeliyiz
banner200

Partisinin yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında hazırladığı Ekonomi Raporu’yla ilgili konuşan Paçacı, virüs salgınının ardından tarımda kendi kendine yeten ülkelerin avantaj sağlayacağını vurgulayarak, "Türkiye'nin kısa sürede tarımda kendi kendine yeten bir ülke konumuna getirilmesi gerekiyor. Özellikle son dönemlerde her türlü tarım ürünlerini ithal ediyor noktaya gelmiştik. Ancak bundan sonraki süreçte virüs bitse dahi tarım ithalatında ciddi problemler yaşanacaktır. Bunun için her ülke kendi tarımına dönen ve bunu artıran programlar geliştiriyor. Türkiye'de de tarımı özendirecek tedbirlerin alınması gerekir" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
sames
sames - 1 yıl Önce

Sn Paçacı cidden kendi kendimize yeter üretim e sahibiz. bu cümleden bana bir sürü taarruzlar yapılacak ama arastirsinlar görecekler..

Yusuf BOZ
Yusuf BOZ - 1 yıl Önce

Başkan, tarım bakanlığınfaki bazı sahtekar bürokratlarla mı bu hedefe ulaşılacak, Hayel bile etmeyin adamlar kağıt üzerinde her şey normal gösteriyor. İsleri sahtekarklik geçin bu işleri

Boş Yapmayın
Boş Yapmayın - 1 yıl Önce

Siz ne anlarsınız

banner151

banner251