Tarıma Türkcell'den transfer iddiası Bakanlığı hareketlendirdi!

Tarım ve Orman Bakanlığının en stratejik birimlerinden olan Personel Genel Müdürlüğüne Türkcell’den bir ismin transfer edileceği iddiası Bakanlık kulislerinde bomba etkisi yaptı.

Tarıma Türkcell'den transfer iddiası Bakanlığı hareketlendirdi!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığının en stratejik birimlerinden olan Personel Genel Müdürlüğüne Türkcell’den bir ismin transfer edileceği iddiası Bakanlık kulislerini hareketlendirdi. Personel Genel Müdürü İrfan İçöz, geçtiğimiz günlerde sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa etmişti. 

Tarım ve Orman Bakanlığının en stratejik birimlerinden olan Personel Genel Müdürlüğüne, kurum kültürünü bilmeyen ve bakanlık hafızasına sahip olmayan, kurum dışından bir ismin atanacağı iddiaları Bakanlığı hareketlendirdi. Türkcell’de görev yapan bir genel müdür yardımcısının Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne getirileceği iddia edilirken, bu iddia Bakanlık kulislerinde yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. 

İKİNCİ BİR ORUÇ BABA İNAN VAKASI YAŞANACAK 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Türkcell’den daha önce transfer ettiği isimler Bakanlıkta başarılı olamazken, kısa süre sonra görevlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Buna da en güzel örnek olarak Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan ve daha sonra bu görevinden ayrılmak zorunda kalan Oruç Baba İnan gösteriliyor. 

TARIM BAKANLIĞINI BİLEN BİR İSİM BULUNAMADI MI? 

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne, Bakanlıkla hiçbir alakası olmayan Türkcell’den bir ismin atanacak olması, 'Bakanlığı bilen bir isim bulunamadı mı?' eleştirilerini gündeme getirdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 17:08
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Az Sabredin.!
Az Sabredin.! - 10 ay Önce

1-Eski Genel Müdürün istifa işi sağlık sebebi ile olduğunu düşünmüyorum, vardır başka bir sebebi.
2-Turkcell'e CV gönderdim az sabredin kabul etsinler işe başlar başlamaz gözüm Pergem'de..
3-Olmadı İzmir il müdürünü Personel Genel Müdürü olarak görmek istediğimizi de belirtmek istiyorum. O da iyidir, çalışkanlığı ile eskisini aratmaz.
4-O da olmadı çay demleriz, ne yapalım.

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü @Az Sabredin.! - 10 ay Önce

Personel genel müdürlüğü derhal lağvedilmeli, oradaki bütün yönetici ve memurlar bir daha Tarım Bakanlığına sokulmamalıdır.

Senin Biletin Tek Yönlü Kesildi Mübarek..!
Senin Biletin Tek Yönlü Kesildi Mübarek..! @Az Sabredin.! - 10 ay Önce

""Herkes Geldiği Yere Elbet Dönecektir. Marifet Geldiği Gibi Dönebilmektedir"" diyene söylüyorum; seni Fabrika Ayarlarına döndürmek boynumuzun borcu olsun... Az kaldı.

Mantıklı...
Mantıklı... @Az Sabredin.! - 10 ay Önce

İzmir İl Müdürü projesi mantıklı geldi, ne de olsa ne kadar vukuatlı adam var bir yerlere getiriliyor.

Taşra 25
Taşra 25 - 10 ay Önce

Reis bu Pakdemirli’de bizim göremediğimiz neyi görüyor. Çok merak ediyorum. Bu kadar vasıfsız bir Bakan ve yönetimi cumhuriyet tarihinde görülmemiştir. Bir daha görülmez.

Hele yoruma bak
Hele yoruma bak - 10 ay Önce

"kurum kültürünü bilmeyen ve bakanlık hafızasına sahip olmayan"
Sanki okuyan Tarım Bakanlığı nda (Orman ve Su yu ayiriyorum) kurum kültürü var sanır, çalışanlar Kuruma bağlı sanır.

Gerçekçi
Gerçekçi - 10 ay Önce

Tigem genel müdürünü atasın bakanlığa nede olsa knksı en azından tigem için de bir ödül olur

Hadi
Hadi - 10 ay Önce

Bence bu kişi turkcel den ayrılan eski gn md yrd Seyfettin sağlam dır her şeyi bilen baş danışman Selen hnm öylr uygun görmüştür

HOP
HOP - 10 ay Önce

Diyer ödüyor.

murat
murat - 10 ay Önce

At izi it izine karisti

mühendisbey
mühendisbey - 10 ay Önce

Kurum kültürünü bilmeyenlerin atanması yeni bir şey mi sanki?
Bakanlık içerisinde hemen hemen her kademedeki yöneticilerde bu saçma işlem yapılıyor. bitkisel üretimle en ufak bir alakası olmayan BÜGEM'e ,bahçe bitkileri mezunu birisi BSGM'ye , ziraat mühendisi HAYGEM'e daire başkanı olarak atanıyor. ve daha nice örnekler. kurum dışından vakıflar genel müdürlüğünden mi dersiniz, sağlık bakanlığından mı dersiniz nice daire başkanları...


banner151

banner251