Tarıma personel alımı konusunda Bakandan sevindirici haber bekliyoruz!

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Orman Genel Müdürlüğüne alınacak 5 bin personelin yanında tarıma da personel alımına yönelik talepler gündeme geldi. 

Tarıma personel alımı konusunda Bakandan sevindirici haber bekliyoruz!
banner200

İkili görüşmede Genel Başkan Öztürk; Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nda görev yapan kamu görevlilerinin talep ve sorunlarını iletti.

Genel Başkan Öztürk; 2020-2021 yıllarını kapsayacak olan 5. Dönem Toplu Sözleşmesine hizmet kolunun yetkili sendikası olarak taşıyacakları maddeler hakkında da Bakan Pakdemirli’yi bilgilendirdi.

GörüşmedeToç Bir-Sen olarak Bakanlık yapılanmasına ilişkin hazırladıkları raporu da sunan Öztürk; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Ekim ayında gerçekleştirilecek olan III. Tarım ve Orman Şûrası, Tarım ve Orman Bakanlığı’mızın kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesinin yanı sıra ülkemizin can damarları Tarım ve Ormancılık sektörünün tamamına da büyük katkı sağlayacak. Bizler de Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nun yetkili sendikası ve bu alanda en büyük emek hareketi Toç Bir-Sen olarak büyük bir titizlikle hazırladığımızraporlarımız, görüş ve önerilerimizle Şura’ya katkı sunmaya gayret edeceğiz” diyerek başta Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye ve gayretleri için bakanlık bürokratlarına teşekkür ettiğini dile getirdi.

Görüşmenin önemli gündem maddelerinden biri de personel alımına ilişkindi. Genel Başkan Öztürk, iş yükü altında ezilen Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarının iş yüklerini hafifletmek, iş bekleyen gençlere de istihdam oluşturmak için yapılacak olan 5000 personel alımına ilişkin sevindirici yeni bir açıklamanın da en kısa sürede yapılmasını beklediklerini ifade etti.

Öztürk; OGM’nin ardından yeni bir müjde de Tarım için beklediklerinin altını çizerek, Tarımdaki kamu görevlilerinin de iş yükünün azaltılması ve yeni mezun olan gençlerin kendi alanlarında istihdam edilmesi için ihtiyaç duyulan branşlarda alımların ivedilikle yapılması gerektiğinin elzem olduğunu dile getirdi. 

Görüşme sonrasında Öztürk, Bakan Pakdemirli’ye Toç Bir-Sen’ingeçtiğimiz günlerde sosyal sorumluluk projelerinden birini daha hayata geçirerek; ‘Tarım ve Gıda Politikalarına’ ilişkin yayımladığı “Küresel ve Ulusal Ölçekte Tarım ve Gıda Politikaları; Gerçekler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” isimli kaynak kitabını hediye etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nezihe Aras
Nezihe Aras - 2 yıl Önce

Tarım bakanlığını bu sendika bitirdi, bunlar bakanlıkta herseye burunlarını sokmaktalar, insanları sendika diye sömürüyorlar, bunlar içlerinde kripto fetöcüleri saklayarak onlara örtü olmaktalar, bunlar kurumlarda liyakat yok edenlerdir, bunlar kurumları dedikoduya bulayanlardır, bunlar baş belası sorumluluk almayan ama herşeye maydanoz olan durumdan vazife çıkarıp boş beleş işler peşinde koşanlardır,,

Hasan BALKAN
Hasan BALKAN - 2 yıl Önce

Sendika başkanına sormak lazım ?
.... kaç tl. maaş alıyorsun
.... Ankara da kaç dairen var
.... Aracının marka ve modeli ne
..... Kaç yıllık memur ve sendikacısın
..... Baban ve annen ordu da ne iş yapıyor
..... Aylık ne kadar maaş alıyorsun
..... Ne hizmet veriyorsun
...... Bindiğin araç senin mi sendikanın mı
..... Sendikada adli ve idari işlem yapılmış
kaç fetö cü üyen var
..... Sendika üyesi fetö bağlantısı olan kaç
kişinin kayıtlarını ...... Genel
Müdürlükten sildirdiniz.
..... Kocaeli ve izmir deki fetöcü
imamlarınızı yurtdışına kim kacırmış
..... illerde sendika başkanların kaç gün işe
gidiyor
..... Kocaelinde hırsızlıktan kaç üyene işlem yapıldı
Devleti zaafa uğratmak için her türlü hainliği yapan bir sendikasınız lanet olasınız, bu ülke sizin gibilerden hala daha çekiyor.

Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha
Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha @Hasan BALKAN - 2 yıl Önce

Sendika ve müdürler içinde bir tane fetosever bulamazsınız:))) Siyasette zaten yok!

Kul Hakkı Bulut
Kul Hakkı Bulut - 2 yıl Önce

Yine yeniden kapsamlı dosya sunulmuştur. Reis herhangi bir sorunu çözerse bu başarıyı Toçbirsen anında sahiplenir. Herhangi bir sorun çözülmemişse sebebi Hükümette yada Tarım Bakanındadır. Yersen!

vanlı
vanlı - 2 yıl Önce

Tarıma binlerce personel alsanız da işe yaramayacak. Van da 3 yıldır işe gelmeyen bankamatik memurlarına yenileri eklemiş olur il müdürü sadece

Personel
Personel - 2 yıl Önce

Sayin baskanim. Gene sozlesme zamani onceki gibi satisa getirmeyin. Liyakati saglayin bakanlikta.

Personel alımı
Personel alımı - 2 yıl Önce

Personel alımı hususunda özellikle Ankara nın doğusundaki hayvansal üretim potansiyeli yüksek erzurum sivas gibi şehirlerin ilçe müdürlüklerine ivedilikle veteriner hizmetleri personeli alınması şart olmuştur.Batı bölgesinde personel eksikliği yok çünkü tayinci personel zaten gidiyor.Ayrıca bulunduğu müdürlükte personel ise en fazla 8 yıl, ilçe müdürü vekilliği yapan personel ise en fazla 4 yıl görev yapmalı bakanlık ya rotasyon çıkarmalı yada 5. ve 6 .bölgede zorunlu görev şartı çıkarmalıdır.

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Hayırlara vesile olsun. Ülkenin yeni hekim ve mühendislere ihtiyacı var. Bakanlığın gençleştirilmesi gerekiyor

Ahmet dartar
Ahmet dartar - 2 yıl Önce

Afrin savaşında adamın biri halkın önünde şöyle bağırıyordu...reis bizi afrine götüüüüür......bu bağıran adam geçtiğimiz günlerde 15 günlük paralı askerliğini yapıp sivil hayatına döndü...şimdi yine bağırmaya hazır beklemede..... pis torpil..olmasında....malum zamanında fetocuları devlete yerleştirmeler...şimdide menzilcileri dolduruyor diye fısıdanıyor...nekadar doğru zaman gösterecek.....


banner151

banner251