Tarıma Dayalı Yatırımlarda Proje süresi uzatıldı

Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Projesi’nde sürenin 14 Kasım tarihine uzatıldığı duyuruldu.

Tarıma Dayalı Yatırımlarda Proje süresi uzatıldı
banner200
banner217

Konuyla ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlayan ‘Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Süre Uzatımı İle İlgili Tebliğ (Tebliğ No: 2019/41)’ 26 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete 'de yayınlanmıştır” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Program kapsamındaki konulara ilişkin proje hazırlayarak yatırım teklifi vermek isteyen yatırımcıların, 14 Kasım 2019 tarihi mesai bitimine kadar projelerini internet üzerinden giriş yaparak müracaatlarını tamamlamaları gerekmektedir. 13. etap proje başvuruları başlamış olup tüm çiftçi, esnaf ve yatırımcıları, iş adamlarımızı ve girişimcileri daha fazla bilgi için Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bekliyoruz. Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak yatırımcılara her konuda yardıma hazırız.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 16:24
YORUM EKLE
banner151

banner251