Tarım ve Orman Bakanlığındaki sözleşmeli personel üvey evlat mı?

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, TBMM’de kabul edilen Sözleşmeli Personelin sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik yasa teklifini sert sözlerle eleştirdi. 

Tarım ve Orman Bakanlığındaki sözleşmeli personel üvey evlat mı?
banner200
banner217

Tasarının adil olmadığını ve bu haliyle bir düzenleme değil ayrıştırma olduğunu kaydeden Öztürk; “Sözleşmeli olarak görev yapan; öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerinden bir kısmına yönelik yapılan söz konusu iyileştirmede; diğer kamu kurumlarında ve unvanlarda görev yapan personelin yer almaması hiç kuşkusuz çalışma barışını derinden sarsacak, çalışanların moral ve motivasyonunu düşürecektir. Sorun çözmekten ziyade sorunları çoğaltıp çalışma barışını ve adaletini yerle bir eden bu düzenleme bu haliyle asla kabul edilebilir değildir” dedi.

AYRICALIK DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ 

Kamu görevlileri olarak ayrıcalık değil hakları olanı talep ettiklerinin de altını çizen Öztürk, bazı kamu çalışanlarını bu düzenlemeyle sevindirirken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılmasının toplumsal ve çalışma hayatındaki dengeyi bozduğunu ve bunun da Anayasa’nın temel ilkelerinden biri olan eşitlik ilkesiyle bağdaşmadığını söyledi. 

EYLEM GÜCÜMÜZÜ HENÜZ KULLANMADIĞIMIZI HATIRLATMAK İSTERİZ 

“Toç Bir-Sen olarak, Meclis’te kabul edilen yasaya Tarım ve Orman Bakanlığımızdaki sözleşmelilerin dahil edilmesi noktasındaki talebe duyarsız kalan ve bu konuda ayrımcılık yapanlara son sözümüzü söylemediğimizi ve bu konuda eylem gücümüzü henüz kullanmadığımızı da hatırlatmak istiyoruz” diyen Öztürk yetkilere çağrıda bulunarak;

“Adil olmayan söz konusu bu çalışmadaki eksikliğin ve adaletsizliğin ivedilikle giderilerek kapsamının genişletilmesi, mutlak suretle Tarım ve Orman Bakanlığı’nda görev yapan çalışanlarımızın ve diğer hizmet kollarındaki tüm kamu çalışanlarının da bu düzenlemeye dahil edilmesi gerektiğini vurguluyor,biran önce sözleşmeliliği sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde, yeni bir adımın atılması için ilgilileri aklı selim olmaya ve adaletli davranmaya davet ediyoruz” dedi.

Öztürk ayrıca, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler’in Meclis’teki görüşmelerde 'Personel rejimine ilişkin farklı talepler olduğunu biliyoruz ve önümüzdeki dönemde AK Parti olarak bunları ilgili paydaşlar ve kurumlarla görüşerek kapsamlı bir şekilde ele alacağız” sözlerinin de takipçisi olacaklarını dile getirdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eylem mi?
Eylem mi? - 2 yıl Önce

Ne olursunuz bi eylem yapın da görelim. 4b li çalışan herkes aynı statüdedir, A Bakanlığında çalışan şu kadar süre sonra kadroya geçer diğerleri sözleşmeli çalışmaya devam eder denemez. Etkisiz memursen den de herhangi bir tepki beklemeyin

Tarım krediden farkı yok
Tarım krediden farkı yok - 2 yıl Önce

Kadro yok ne kadrosu

Tarım kredi kooperatif bu problem mevcut
Tarım kredi kooperatif bu problem mevcut - 2 yıl Önce

Sadece siz olsanız düzgün bakan düzgün yöneticin yoksa anan ağlar böyle bencil millet

Tasaron tkk
Tasaron tkk - 2 yıl Önce

Yukarda hamuduyla goturuluyo asada personel evine ekmek goturemiyo zehir zikkim olsun......

Teknik personel üvey
Teknik personel üvey - 2 yıl Önce

Tarım bakanlığında eşit işe eşit ücret ziraat müh. Ve Vet. Hekimlere uygulandığı. Diğer kadrolar kaymak bal yiyor. Bürolar taşeron dolu yatıyor. El atacaksanız Zendikacılar bunun hesabını verin bunu düzeltin. Hariçten gazel ne güzel

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar - 2 yıl Önce

targel projesi bitti personel alımı bitti. proje olmadan eleman alınmaz. zaten bakanlıkta yeterince personel var. bunun suçlusu toçbirsendir.

Başkan haklı
Başkan haklı - 2 yıl Önce

666 garabetinden sonra bir de sözleşmeli personel sorunu çıkartmamak lazım

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar - 2 yıl Önce

toçbirsen siz bu işe bulaşmayın. sizin bulaştığını işten hayır gelmiyor.


banner151

banner251