Tarım Şurasında çiftçinin adı yok!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım Şurası’nda kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Erdoğan’ın, ‘Kılıçdaroğlu buğdayı görse tanımaz” sözlerine Kılıçdaroğlu, “Ben buğdayı çok iyi tanırım ama sen buğdayı tanımazsın. Sen badem unuyla besleniyorsun” dedi.

Tarım Şurasında çiftçinin adı yok!
banner200
banner217

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a partisinin grup toplantısında yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Tarım Şurası'nda çiftçinin adı yok! Toprağa galoşla basan, badem unuyla beslenen Saray; çiftçinin sorununu büyütmekten başka bir şey yapmıyor! Cumhurbaşkanı demiş ki, 'Kılıçdaroğlu buğdayı görse tanımaz.' Ben buğdayı çok iyi tanırım ama sen buğdayı tanımazsın. Sen badem unuyla besleniyorsun. Kendi toprağına galoşla basıyorsun. Badem unuyla beslenenler kalkıp buğdayla ilgili ahkam kesiyor. Ben buğdayı da bilirim çiftçiyi de bilirim. 2002'den bu yana 20 milyon dekar daha az buğday ekiliyor” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 11 ay Önce

Maalesef, bir kaç kelamdan başka çiftçi Türkiye'de adı yok. Türk çiftçisi kazanamadı ve dünyanın en borçlu ciftcisidir. İthalat yoluyla yabancı çiftçi desdeklendi. Mesela buğday Rusya'da ucuz getir, demiyorlar ki Türk çiftçisinin maliyeti, yağış miktarı ne ki ki sen Rus ciftcisiyle bizi fiyat olarak yaristiriyorsun. Ben müslüman ulkeyim, domuz yemem, her birey kurban keser,bende et pahalı olur, hemen et ithal edip, çiftçiyi ezelim, girdiler hesapda yok.ezyet,eziyet, sonuç, Türk çiftçisi, dünyanın kazanamiyan en borçlu,sahipsiz çiftçisi olmuştur.

Tarım
Tarım - 11 ay Önce

Hep laf üretiyorlar çiftçi borçları için bir çözüm geldimi?? Battık bittik laf üretmeyin çözüm üretin

HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 11 ay Önce

KEMAL AGA, PARTİNİZE ÖNCE BİR ÇEKİ DÜZEN VERİN, ONDAN SONRA MEMLEKET MESELELERİNİ DÜŞÜNÜN... CADI KAZANI BİLE KÜÇÜK KALIR PARTİNİN YANINDA..

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi @HÜSNÜ ZAN - 11 ay Önce

Her konuda ahkam kesmede üstüne yok. Tarımdan anlar, siyasetten anlar, CHP den anlar. Kısacası her konuda uzman, Ülkede bu tiplerden bolca var.

Kadir
Kadir - 11 ay Önce

Çiftçiyi kandirmakla üretim tavan yapmaz inşAllah üretim iyice azalır da çiftçinin kıymeti ortaya çıkar

banner151

banner251