Tarım siyasetten arındırılmalı!

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, tarım politikalarının siyasetten arındırılması gerektiğinin altını çizerek, “Farklı siyasi partilerden olsa anlaşılır ama aynı siyasi partiden bu kadar farklı tarım politikasını 5 yıl içinde duymak bizi yordu ve şaşkına çevirdi” dedi.

Tarım siyasetten arındırılmalı!
banner200
banner217

Adana'da gerçekleştirilen 3. Tarım ve Gıda Politikaları Konferansında konuşan Doğru, gelecek nesillerin de tarım yapabilmesi için yapılması gerekenlere dikkati çekerek,"Çünkü ben bir çiftçi ve çiftçi temsilcisi olarak söylemek isterim ki; son 5 yılda tarım politikalarımızın devamlı değişmesinden dolayı başımız döndü. Öyle ki son 5 yılda 4 saygıdeğer tarım bakanımızla çalıştık hepsi de aynı parti ve ideolojiden olmasına rağmen her birinin tarım politikası üretme şekli farklı oldu. Milli tarım projesi vardı hepimiz yürekten destekledik. Çünkü hepimizde milliyetçilik var ama bir diğer tarım bakanımız geldi bambaşka bir proje açıkladı. Farklı siyasi partilerden olsa anlaşılır ama aynı siyasi partiden bu kadar farklı tarım politikasını 5 yıl içinde duymak bizi yordu ve şaşkına çevirdi" dedi.

Tarım politikalarının siyasetten arındırılması gerektiğini belirten Başkan Mutlu Doğru, "Artık tarımın stratejik önemini Türkiye de herkes biliyor. Ben bunları tamamen siyasi duygulardan arınmış olarak söylüyorum. Benim işim siyaset değil ben tarım gönüllüsüyüm ve ben bir çiftçiyim. Sadece kendim için değil 3 nesildir çiftçilik yaptığım yerlerde çocuklarım ve torunlarım da çiftçilik yapsın istiyorum. Ama bunun için bu günden doğru tarım politikalarını ortaya koymak lazım" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 1 yıl Önce

Katılmamak mümkün değil!!!

Diyanet Bakanlığı
Diyanet Bakanlığı - 1 yıl Önce

Maklubeci müdür ve sendikacılar bir kenarda dursun yeterli.

banner151

banner251