Tarım sektörü müjde bekliyor!

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, hükümetin çiftçilerle ilgili çalışmalarını hızlandırması gerektiğini vurgulayarak, “Esnaflarımıza, inşaat sektörüne müjdeler verildi. Ancak tarım ile uğraşan çiftçilerimiz üvey evlat muamelesi görüyor. Çiftçilerimizin bu beklentisi gündeme getirilerek çiftçilerimizin rahatlatılmasını istiyoruz” dedi.

Tarım sektörü müjde bekliyor!
banner200
banner217

Çiftçilerin 2019 yılında zor şartlar altında üretim yaptıklarını belirten Çetindağ, “Esnaflarımıza, inşaat sektörüne müjdeler verildi. Ancak tarım ile uğraşan çiftçilerimiz üvey evlat muamelesi görüyor. Çiftçilerimizin bu beklentisi gündeme getirilerek çiftçilerimizin rahatlatılmasını istiyoruz. Her yıl faizli ertelemeler yapılıyor ancak çiftçimizin bunu ödeyecek gücü kalmadı” dedi. Çetindağ, 2018-2019 yılı üretim sezonun kötü geçtiğini belirterek, çiftçinin bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizsiz şekilde ertelenmesini istedi.

MÜJDE BEKLİYORUZ

Çiftçiler ile ilgili yapılacak olan çalışmaların bir an önce açıklanması gerektiğine vurgu yapan Ziraat Odası Başkanı Çetindağ, “Esnaflarımıza, inşaat sektörüne müjdeler verildi. Ancak tarım ile uğraşan çiftçilerimiz üvey evlat muamelesi görüyor. Çiftçilerimizin bu beklentisi gündeme getirilerek çiftçilerimizin rahatlatılmasını istiyoruz. Her yıl faizli ertelemeler yapılıyor ancak çiftçimizin bunu ödeyecek gücü kalmadı. Çiftçimize sahip çıkılması lazım. Çiftçilerimize ne kadar destek verilir ve üretime teşvik edilir ise, ülke ekonomisine o kadar katkısı olur” diye konuştu.

KDV ORANLARISIFIRLANSIN

Çiftçilerin bir diğer sorununun ise KDV oranları olduğunu söyleyen Başkan Çetindağ, “Çiftçi Kayıt Sistemi´ne (ÇKS) kayıtlı olan çiftçilerimizin, mazot, gübre, ilaç ve yem girdilerinde KDV oranının sıfırlanması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Başkan
Başkan - 11 ay Önce

Sen kendi işini iyi yap başkan. Çiftçinin derdine derman ol. Başka kurumların işinde karışma. Tarım Kredi faiz ödediği için faiz silemez ama sen çiftçi den aidat almayabilirsin hadi bakalım sorma ver parasını kaldırıver hadi koçum.

işine bak
işine bak - 11 ay Önce

sende tarım kredi kooperatifinden emeklisin. hangi çiftçinin faizini almadın hangi çiftçinin yarasına merhem oldun. mesela hangi çiftçiden aidat almıyorsun.işine bak sen koçum sen napacan. yemene içmene bak

Kamil kan
Kamil kan - 11 ay Önce

Tarımkredi kooparatifleri borçlarımızı yapılandırmıyor zor durumdayız bize yardım edin üretimimiz yarıya düştü gerçekten zordayız yetkililer cevap vermiyor

Kamil Kan
Kamil Kan - 11 ay Önce

Kooperatife gitmeden yazmışsın. Git bakalım yapılandırma varmı yokmu. Bi öğren buraya yazmakla yapılandırma olmaz. Yalnız yapılan incelemelerde son yıllarda yapılandırılan ve ertelenen borçlar hep aynı kişilerin. Kardeşim alırken iyi ödemeye gelince her yıl yapılandırma erteleme talebi. Acaba kullanılan kredi yerinde kullanılmadığı.

Mehmet
Mehmet - 11 ay Önce

Tarima destek ciffiye mujde mi vermek istiyor sunuz o zaman TKK ni ya lav edin yafa haci hocadan aldığı emir direktifkeri uygulayan tum md yonetim kurul kim varsa atin devletin millletin malini yedirmeyin uc bes sozde turk musluman nim diyen hak hukuk bilmezlere daha ne olacak tkk komple ustlerine gecirinceni dur diyeceksiniz

başar yıldırm
başar yıldırm - 11 ay Önce

sivasda başar yıldırm çiftçilik yapmaktayım kıredilerimizi ödüyemiyoruz zirat bankasına tarım kıredi kooperatifine borçlarımızı icraya veriyorlar yıl sunu geliyor sesimize kulak verin

banner151

banner251