Tarım Kredide yönetim zafiyeti! Açığa alınan ziraat mühendisini tekrar işe başlattılar o da kurumu dolandırdı

Tarım Kredi Kooperatiflerinde, Ataköy Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan zimmete geçirme olayı gündem oldu. 2017 yılında soruşturma geçirerek açığa alınan ancak daha sonra resen tekrar göreve başlatılan ziraat mühendisinin kurumu 1 milyon lira daha dolandırdığı ortaya çıktı. 

Tarım Kredide yönetim zafiyeti! Açığa alınan ziraat mühendisini tekrar işe başlattılar o da kurumu dolandırdı
banner200
banner217

İzmir'in Menderes ilçesinde faaliyet gösteren Ataköy Tarım Kredi Kooperatifi'nde, görevlerini kötüye kullanıp, zimmetlerine toplam 2 milyon 500 bin TL para geçirdikleri ileri sürülen 11 kişi gözaltına alındı. Gözaltına 11 kişiden 9’u serbest bırakılırken kooperatif müdürü ile ziraat mühendisi Menemen cezaevine gönderildi. Savcının olayla ilgili 1200 sayfa iddianame hazırladığı kaydediliyor. 

Kooperatif müdürüyle birlikte cezaevine gönderilen ziraat mühendisinin 2017’de soruşturma geçirdiği ancak tekrar resen göreve başlatıldığı ortaya çıktı. Ziraat mühendisinin başına bir kooperatif müdürü atanmadan tekrar göreve başlatıldıktan sonra 1 milyon lira daha kurumu dolandırdığı kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞU İŞLERE BAK
ŞU İŞLERE BAK - 3 hafta Önce

FAHRETTİN BEY MEHMET AKSOY HALA GÖREVDEYSE DAHA İZMİR DE ÇOOOK BULGUR KAYNAR

Soru cevap yanlış
Soru cevap yanlış @ŞU İŞLERE BAK - 2 hafta Önce

Sınav tekrar yapılması nekadar acı alınan girerken aratmadigi insan kalmıyor sonrasında kurum rezil kepaze oluyor kadro sınavını geçemeyen 6 aydır bu kurumda ne halt ediyor ya öğreniyor kafa boş gerçi üniversite 8 yılda bitiren Ziraat mühendisinden ne hayır gelir

Fısıltı blg hk
Fısıltı blg hk @ŞU İŞLERE BAK - 2 hafta Önce

personel alımı kadro sınavını geçemeyen personel el altı soru cevap verilip geçirileceği söyleniyor bölge müdürlüğünde düşünün böyle torpille girip kooperatif ler dolandiriliyor zorlamaya gerek varmı. Balık baştan kokar...merkez sınav eğitim kalite ekipi yazıklar olsun...

Hasan
Hasan @ŞU İŞLERE BAK - 2 hafta Önce

Gorukle de neler oluyor . Orda da personeller hala yerinde

Aliço
Aliço - 3 hafta Önce

Tk Birlikteki peskes ve kadrolasmsya bakin.Eniste-Kayinco isin basinda.Eski Bizim toptan kasarlari mudurlukte...ye babam ye.Kurum Bayram Alinin ciftligine döndü

Arkasız olma.
Arkasız olma. - 3 hafta Önce

Kimden alo dedirtti, yada kime alo dedi? Bu kurumda disiplin kuruluna yada yönetim kuruluna gelipte cezanın tamamen kaldırıldığı soruşturmaları birisi bulup incelesin. Dosya boştur, talep ağırdır anlarız ama herşey yerli yerindeyken elini kolunu sallayanlar varmıdır ve neden vardır?

Kime soruyoruz
Kime soruyoruz @Arkasız olma. - 3 hafta Önce

Durumdan kaynaklı kurum idarecilerinin bir sorumluluk, ihmal yada kusuru olmuşmudur? Olduysa kim yada kimlere ne yapılmıştır?

Adil Düzen
Adil Düzen - 3 hafta Önce

Bakanlığımızın hali maalesef budur! Hırsıza, fetöcüye, iş yapmayana kimsenin dokunduğu yok. Bakanlığı kimin yönettiği belli değil, ayaklar baş olmuş. Her yerden kötü kokular geliyor. Bakanlıkta tuz koktu. Teftiş Kurulu başkanı?

BEKİR
BEKİR - 3 hafta Önce

O DA BİR ŞEY Mİ? KURUMA YILLARDIR ÇÖKEN VE İÇİNİ BOŞALTANLAR SÖZDE DANIŞMANLIK ADI ALTINDA ZATEN YILLARDIR SOYUYORLAR.

Mektup
Mektup @BEKİR - 3 hafta Önce

malum danışman ve teftiş kurulu başkanı ne iştir? anlaşılan bakan beyle beraber gidecekler.

Bakadur aşırır
Bakadur aşırır - 3 hafta Önce

Tarım Kredi Çepni yemde aşırılan Mısır yem ve inşaat malzemelerini bilmeyen yok ama birşey yapanda yok.

Remzi  SAĞLAM
Remzi SAĞLAM - 3 hafta Önce

Bakan bey övünsün

Vicdan
Vicdan - 3 hafta Önce

Teftiş sahadayken böyle ya uzaktan teftiş ayağıyla teftişi sahadan çekip, birde harcorahlarınıda eksiksiz ödeyince ne oldu peki? Pardon deyip başa dönmekle herşey düzelecekmi peki, sorumsuz sorumlulara ne olacak? Al 300'ü yat aşağı.

Hurmalar
Hurmalar @Vicdan - 3 hafta Önce

aynen öyle.

Mesele Yok
Mesele Yok @Vicdan - 3 hafta Önce

Hırsız bizden ise sıkıntı olmaz


banner151

banner251