Tarım Kredi’de Semerat Holding hazırlığı!

Tarımda Milli Birlik Projesi, gelen tepkiler üzerine rafa kaldırılırken, Tarım Kredi Kooperatiflerinde bu hafta içinde yapılan köklü değişiklikler Semerat Holding iddialarını yeniden gündeme getirdi. 

Tarım Kredi’de Semerat Holding hazırlığı!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 14 Ağustos 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin kritik başkanlıklarında önemli değişiklikler yapıldı. Yapılan kritik değişiklikler Semerat Holding hazırlığı olarak değerlendirildi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin tarihinde ilk kez Krediler Daire Başkanlığı ile İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, dışarıdan kurumu bilmeyen isimlerin getirilmesi dikkat çekti. Kritik başkanlıklarda önemli değişikliklerin yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven de görevden alınarak SERA A.Ş’ye Genel Müdür olarak atandı. Güven’in yerine ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdür Yardımcısı Mehmet Yener getirildi. Bazı başkanlıklar da kapatıldı. 

Ancak bu değişiklilerin içinde en dikkat çeken ise Tarım Kredi’nin en önemli Başkanlıklarından olan, Krediler Daire Başkanlığı ile İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na kurumu tanımayan isimlerin atanması oldu. Söz konusu bu iki başkanlığa, Tarım Kredi’nin tarihinde ilk kez dışarından isimler atanmış oldu. Kredi kuruluşu olan Tarım Kredi’de, özellikle Krediler Daire Başkanlığına kurumun geçmişini, tarihini, mevzuatını bilmeyen bir ismin atanması, ‘Semerat Holding’e hazırlık mı yapılıyor?’ eleştirilerini gündeme getirdi.  

TARIM KREDİ’DE YAPILAN KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER ŞÖYLE 

ÖZEL KALEM MÜDÜR YARDIMCISI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLDU!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven, SERA A.Ş’ye Genel Müdür olarak atanırken, yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın özel kalem müdür yardımcısı Mehmet Yener getirildi. 

Krediler Daire Başkanı Yahya Altınkaya görevden alınarak Tarım Kredi Holdinge direktör yapıldı. Krediler Daire Başkanlığına ise BDDK’dan Ali Rıza Akpınar getirildi. 

Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanı Şaban Kırmızı görevden alınarak müfettişliğe gönderildi. 

Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanlığına, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fatih Zekeriya Yerlikaya getirildi. 

Yerlikaya’dan boşalan İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına ise Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın danışmanı Davut Arpa atandı. 

Diğer yandan İştirakler Daire Başkanlığı kapatılırken, Abidin Cüneyt Erdoğan müşavirliğe gönderildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 14:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivas bölge
Sivas bölge - 3 yıl Önce

Genel müdürüm Sivas bölge kaynıyor bölge patladı kooperatif ler patladı personel kaçacak yer arıyor bölge müdürü İsmail köseye sıra gelmedimi yazık oluyor bölgeye bölgeyi mahvetti

Burak @Sivas Bölge
Burak @Sivas Bölge @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Klavye şovenistliği kişilere pirim kazandırmıyor artık.

Levent
Levent @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Beyni olmayan fakat sivas bölge icin karalama yapmaya çalışan ucube nasıl bir kuyruk acısı varsa artık sende

Sivas Kooperatifçi-2
Sivas Kooperatifçi-2 @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Kooperatiflerin patladığını yazan şahıs kendisi patlatmış olmalı ki bir acısından dolayı iftira atıyor. Sivas Bölge Birliği hiç olmadığı kadar iyi yönetiliyor Kooperatifler de personel de gayet iyi. Sayın İsmail Köse'ye başarılarının devamını dilerim.

Sivas Kooperatifçi
Sivas Kooperatifçi @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Sayın Bölge Müdürümüz İsmail KÖSE, böyle iftiralarla üzerine çamur bulaşacak bir insan değildir. Kendisinin başarılarını, çalışma azmini, dürüstlüğünü ve insanlığını hazmedemeyenler böyle iftiralarla sonuç alamayacaklar.

Sivas şarkışla
Sivas şarkışla @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Çiftçilerimiz bu ülkenin gözbebeğidir,çiftçilerimiz bu ülkeyi sırtında taşıyan emekçilerdir. Çiftçi isimli kardeşim yorumuna üzüldüm zira olayı bilmeden hoş olmayan bir üslüpla yaptığın yorum yakışmadı sana. Tebrik ederim kardeş dediğin şahıs şu mübarek ayda iftira atacak kadar gözü dönmüş bir zavallıdır ve sende bir iftiracıyı tebrik ediyorsun. Yalan ve iftiraya cevap vermek ne zaman yalakalık oldu çiftçi kardeş ?

CEMAL KALE SİVAS BÖLGE (KOOP MD)
CEMAL KALE SİVAS BÖLGE (KOOP MD) @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Dışardan Girip İçeriyi Karıştırmaya zorlama sana burdan bir paye çıkmaz Serzenişinden Anladığım Kadarıyla Uygunsuz Bir İş teklifinde bulundun istediğin gibi cevap alamayıca Bu yola başvurdun

Sivas Doğrucu davut
Sivas Doğrucu davut @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Sivas bolge Helal sana her kimsen kısa köse tüm personele talimat vermiş belliki yinede yeterince yalaka çıkmamış sen gönderinin kaç beğeni aldığına bakılırsa işin aslı belli oluyor

çiftçi
çiftçi @Sivas bölge - 3 yıl Önce

kardeş teprikler ne kadar yalaka varsa yorumunun altında toplanmış.bunların sayesinde genel müdürünüzün söylediklerinden bilgisi olmasada olmuşdur.

SivasBölgeBirliği
SivasBölgeBirliği @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Çok değerli müdürümüz İsmail Köse beyefendiye başarılar dileriz ve destelleriz.

Vedat Eskiyurt
Vedat Eskiyurt @Sivas bölge - 3 yıl Önce

İsmail Köse Sivas Bölge Birliği için bir şanstır. Onun döneminde kooperatifler kapasitelerini arttırıp çalışmalarını en üst düzeye çıkarmıştır. Bu yorumu yapan arkadaşın kesinlikle gerçeklere aykırı şeyler söyleyip meyve veren ağacı taşlamaktadır.

kooperatifçi
kooperatifçi @Sivas bölge - 3 yıl Önce

biz sivas bölge kooperatif personeli olarak bölge müdürümüzle hiç bir sıkıntımız yokken, sen neden durduk yere iftira atıyorsun bu mübarek ramazan gününde yalan ve iftira günahtır. Bence hemen yazdığınız geri sil

SİVAS BÖLGE
SİVAS BÖLGE @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Çok değerli Sivas Bölge Birliği müdürü İsmail Köse beyefendiye başarılar diliyoruz ve destekliyoruz

Sivas Şarkışla
Sivas Şarkışla @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Patlayan sen olmayasın ! İftira atmaya utanmıyormusun .sivas bölgede herşey yolunda. Ekmek yediği kapıya tükürmeye niyet edip hırsızlık yapanlarıda bölgemiz ayıklamayı çok iyi bilir. Sizin bu içi boş laflarınız hiçbir yerde itibar bulmaz.

sivas bölge çalışanı
sivas bölge çalışanı @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Sivas Bölge Müdürü İsmail KÖSE BEY’in geldiği günden beri çiftçi ve ortaklarımıza hizmette sınırları zorlayarak en uygun ve kaliteli hizmet sunması bölge birliğinin tarihinde ki en iyi yerlere gelmesi daha önceden kimsenin çalışmak istemediği Sivas bölgeyi popüler hale getirmiş ki bölge müdürü olmak isteyen arkadaşların karalama politikaları yaparak bir yerlere geleceği beklentisini görüyoruz. Tilki gibi koçun arkasından çok beklersiniz daha düşecek diye;)

Sivas Kooperatifleri
Sivas Kooperatifleri @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Saçma sapan şeyler yazarak kendini haklı çıkarma herkesin ne olduğu ortada yaptın hataları başkalarını suçlayarak bir yer e varamassın Sivas Bölge satışlarının ve tahsilatının en yüksek seviyelere İsmail Köse Müdür ile gelmiştir .

Ahmet GÜLCEMAL
Ahmet GÜLCEMAL @Sivas bölge - 3 yıl Önce

Hayırdır gardas sen kimsin de sivas bölgenin patladığını kooperatiflerinin patladığını personelin kaçacak yer aradığını yazıyorsun sen kim diyorsa yalan haber herkes memnun SIVAS BÖLGE BIRLIGINDEN ve sayın Bölge müdürümüz ismail.köseden begenmeyenler senin gibiler istedigi yere gidebilirler gule gule

SİVAS TOKAT ERZİNCAN
SİVAS TOKAT ERZİNCAN @Sivas bölge - 3 yıl Önce

PERSONELİN HEPSİ MENMUN SANA NE OLUYOR . ÇALARKENMİ YAKALANDIN NAMUSSUZLUK YAPARKENMİ

Emekli memur
Emekli memur - 3 yıl Önce

Sonunda tarım krediyi keşfettiler...ruhuna el fatiha....

Çiftçinin malı deniz.
Çiftçinin malı deniz. - 3 yıl Önce

Kurumun Semerat Holdinge latılması mı sâlâsı mı yakındır, göreceğiz. Gübretaş, Razi ve diğer ortaklıklarıyla birlikte bir milyar dolarlık bir şirket; hem de son yıllarda pay pay edilmesine, yüzlerce trilyon zarar ettirilmesine rağmen... Çiftçinin malı olan bu şirkette bu oyunlarla birilerinin eline geçirilecek. Hâkeza Tk Yem de durum farklı değil. İhtiras ve makam hırsının gözlerini kör ettiği üçbes kişi; din, iman, kitap laflarının ardına saklanarak oyun üstüne oyun çeviriyorlar! Karşılığı da hayal bile edemedikleri yüksek kazançlara kör sağır kalınarak, kendilerine ödeniyor!!! Çiftçinin malını nasıl devrederler, uydurma diyenlere, bir genel kurula bakar diyeyim. Hem kumanyanın yanında çantada veriyorlar hediye olarak... Acı ama gerçek!

ÇİFTCİ
ÇİFTCİ - 3 yıl Önce

Ey Türk çiftçisi senin sahibi olduğun bir çok iştirak özel sektöre peşkeş çekilecek, hala uyumaya devam edin. Atanmış yönetim kurulu üyeleri nemalandıkları için ses çıkarmazlar. Asırlık çiftci kuruluşunun kaşısana kilit vurulacak ve milletvekili eskisi Fahrettin Poyrazda misyonunu tamamlayacak. Sayım emekli eski milletvekili geldiğin günden beri kurumu ileriye götürmek için hiç birşey yapmadığın gibi iktidara şirin görüneyim diye kurumu ve iştirakleri batırdın. Bügün tarım kredide satılan ürünler pahalı diye şikayet eden değerli çiftçiler yarın bazı ürünleri hiç alamayacaksınız ama atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacak.

Kurumun çivisi çıktı iyice herkes bedelini öder
Kurumun çivisi çıktı iyice herkes bedelini öder - 3 yıl Önce

Kurumda daire başkanlığı yapacak kimse yok demek ki. Vay be kendi yanındaki yandaşları bir günde daire başkanı yapmak helal olsun be. Nerde liyakat nerde tecrübe nerde bilgi. Pesss doğrusu ama kurum bunu hakketti niye mi çünkü koltuk uğruna el ayak öptüler. Haksızlıklar karşısında sustular. Sırf kendi koltukları uğruna buna izin verdiler. Allah var gam yok elbet bunlar da gidecek. Birileri bunların ne olduğunu görecek.

Reçber
Reçber - 3 yıl Önce

Çiftçinin müdehale edilmeyen bir mülkiyet hakkı vardı sanırım okus pokusla oda hallolacak. Nedir bu kurumlara dışarıdan atamalar. İlahıyatçı kaymakam bedenci..... Allah hayrını versin

Sivas Kooperatifleri
Sivas Kooperatifleri - 3 yıl Önce

Sivas Bölge adı ile yorum yapan şahış saçma sapana şeyler yazarak milletin aklıyla alay geçme bu ekonomik sıkıntılara rağmen Bölge Müdürü İsmail Kösenin dürüst çalışması dolayısıyla çifçilere en çok yardımda bulunan ve yüksek satış oranına ulaşan bölgelerden biri olmuştur böyle karalayarak yazdığına göre ya bu işte namussuzluk yaptın ya da zimmetine para geçirdin.Tarımdan Haber sitesininde kime hizmet ettiği belli değil siz ve sizin gibiler Tarım Kredi Kooparatiflerinin birlik ve beraberliğini yıkamayacaksınız.Tarım Kredi Kooparatifleri Türk Çiftçisine hizmetini daha da artarak devam ettirecektir.

Erzincan tarım kredi kooperatifi
Erzincan tarım kredi kooperatifi - 3 yıl Önce

Asil teşkilatımızın içindeki bu çürük elmaları, bozuk zihniyetleri Allah ıslah etsin İsmail Köse Sivas bölge birliğinde göreve basladığı günden beri mesai mefrumu gözetmeksizin Devletimizin vermiş olduğu görevi tevazu ve gayretle basarılı bir şekilde yürütmektedir her daim üreticimizin ve personelin menfaatini gözeterek bölgemizde huzuru ve kurumumuza olan güveni artırmıştır Allah razı olsun.