Tarım Kredi’de Semerat Holding hazırlığı!

Tarımda Milli Birlik Projesi, gelen tepkiler üzerine rafa kaldırılırken, Tarım Kredi Kooperatiflerinde bu hafta içinde yapılan köklü değişiklikler Semerat Holding iddialarını yeniden gündeme getirdi. 

Tarım Kredi’de Semerat Holding hazırlığı!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin kritik başkanlıklarında önemli değişiklikler yapıldı. Yapılan kritik değişiklikler Semerat Holding hazırlığı olarak değerlendirildi. 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin tarihinde ilk kez Krediler Daire Başkanlığı ile İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, dışarıdan kurumu bilmeyen isimlerin getirilmesi dikkat çekti. Kritik başkanlıklarda önemli değişikliklerin yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven de görevden alınarak SERA A.Ş’ye Genel Müdür olarak atandı. Güven’in yerine ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdür Yardımcısı Mehmet Yener getirildi. Bazı başkanlıklar da kapatıldı. 

Ancak bu değişiklilerin içinde en dikkat çeken ise Tarım Kredi’nin en önemli Başkanlıklarından olan, Krediler Daire Başkanlığı ile İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na kurumu tanımayan isimlerin atanması oldu. Söz konusu bu iki başkanlığa, Tarım Kredi’nin tarihinde ilk kez dışarından isimler atanmış oldu. Kredi kuruluşu olan Tarım Kredi’de, özellikle Krediler Daire Başkanlığına kurumun geçmişini, tarihini, mevzuatını bilmeyen bir ismin atanması, ‘Semerat Holding’e hazırlık mı yapılıyor?’ eleştirilerini gündeme getirdi.  

TARIM KREDİ’DE YAPILAN KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER ŞÖYLE 

ÖZEL KALEM MÜDÜR YARDIMCISI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLDU!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven, SERA A.Ş’ye Genel Müdür olarak atanırken, yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın özel kalem müdür yardımcısı Mehmet Yener getirildi. 

Krediler Daire Başkanı Yahya Altınkaya görevden alınarak Tarım Kredi Holdinge direktör yapıldı. Krediler Daire Başkanlığına ise BDDK’dan Ali Rıza Akpınar getirildi. 

Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanı Şaban Kırmızı görevden alınarak müfettişliğe gönderildi. 

Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanlığına, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fatih Zekeriya Yerlikaya getirildi. 

Yerlikaya’dan boşalan İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına ise Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın danışmanı Davut Arpa atandı. 

Diğer yandan İştirakler Daire Başkanlığı kapatılırken, Abidin Cüneyt Erdoğan müşavirliğe gönderildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivas bölge
Sivas bölge - 3 hafta Önce

Genel müdürüm Sivas bölge kaynıyor bölge patladı kooperatif ler patladı personel kaçacak yer arıyor bölge müdürü İsmail köseye sıra gelmedimi yazık oluyor bölgeye bölgeyi mahvetti

Burak @Sivas Bölge
Burak @Sivas Bölge @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Klavye şovenistliği kişilere pirim kazandırmıyor artık.

Levent
Levent @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Beyni olmayan fakat sivas bölge icin karalama yapmaya çalışan ucube nasıl bir kuyruk acısı varsa artık sende

Sivas Kooperatifçi-2
Sivas Kooperatifçi-2 @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Kooperatiflerin patladığını yazan şahıs kendisi patlatmış olmalı ki bir acısından dolayı iftira atıyor. Sivas Bölge Birliği hiç olmadığı kadar iyi yönetiliyor Kooperatifler de personel de gayet iyi. Sayın İsmail Köse'ye başarılarının devamını dilerim.

Sivas Kooperatifçi
Sivas Kooperatifçi @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Sayın Bölge Müdürümüz İsmail KÖSE, böyle iftiralarla üzerine çamur bulaşacak bir insan değildir. Kendisinin başarılarını, çalışma azmini, dürüstlüğünü ve insanlığını hazmedemeyenler böyle iftiralarla sonuç alamayacaklar.

Sivas şarkışla
Sivas şarkışla @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Çiftçilerimiz bu ülkenin gözbebeğidir,çiftçilerimiz bu ülkeyi sırtında taşıyan emekçilerdir. Çiftçi isimli kardeşim yorumuna üzüldüm zira olayı bilmeden hoş olmayan bir üslüpla yaptığın yorum yakışmadı sana. Tebrik ederim kardeş dediğin şahıs şu mübarek ayda iftira atacak kadar gözü dönmüş bir zavallıdır ve sende bir iftiracıyı tebrik ediyorsun. Yalan ve iftiraya cevap vermek ne zaman yalakalık oldu çiftçi kardeş ?

CEMAL KALE SİVAS BÖLGE (KOOP MD)
CEMAL KALE SİVAS BÖLGE (KOOP MD) @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Dışardan Girip İçeriyi Karıştırmaya zorlama sana burdan bir paye çıkmaz Serzenişinden Anladığım Kadarıyla Uygunsuz Bir İş teklifinde bulundun istediğin gibi cevap alamayıca Bu yola başvurdun

Sivas Bölge
Sivas Bölge @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Bölgenin nereden nereye geldiğini herkes görüyor. Doğrudur mahvetti ama bölgeyi değil kendini mahvetti. Personelin bile izin kullandığı tatiller de bile çalışan bir bölge müdürü daha doğrusu yeri gelir bir abi yeri gelir bir baba gibi personelini seven bir bölge müdürü. Personel kaçacak yer arıyormuş. Makam odasına rahatlıkla girip derdini anlatabildiğimiz için mi kaçacak yer arıyoruz haklısın hepimize rahat batıyor.

Sivas Doğrucu davut
Sivas Doğrucu davut @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Sivas bolge Helal sana her kimsen kısa köse tüm personele talimat vermiş belliki yinede yeterince yalaka çıkmamış sen gönderinin kaç beğeni aldığına bakılırsa işin aslı belli oluyor

çiftçi
çiftçi @Sivas bölge - 3 hafta Önce

kardeş teprikler ne kadar yalaka varsa yorumunun altında toplanmış.bunların sayesinde genel müdürünüzün söylediklerinden bilgisi olmasada olmuşdur.

SivasBölgeBirliği
SivasBölgeBirliği @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Çok değerli müdürümüz İsmail Köse beyefendiye başarılar dileriz ve destelleriz.

Vedat Eskiyurt
Vedat Eskiyurt @Sivas bölge - 3 hafta Önce

İsmail Köse Sivas Bölge Birliği için bir şanstır. Onun döneminde kooperatifler kapasitelerini arttırıp çalışmalarını en üst düzeye çıkarmıştır. Bu yorumu yapan arkadaşın kesinlikle gerçeklere aykırı şeyler söyleyip meyve veren ağacı taşlamaktadır.

kooperatifçi
kooperatifçi @Sivas bölge - 3 hafta Önce

biz sivas bölge kooperatif personeli olarak bölge müdürümüzle hiç bir sıkıntımız yokken, sen neden durduk yere iftira atıyorsun bu mübarek ramazan gününde yalan ve iftira günahtır. Bence hemen yazdığınız geri sil

SİVAS BÖLGE
SİVAS BÖLGE @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Çok değerli Sivas Bölge Birliği müdürü İsmail Köse beyefendiye başarılar diliyoruz ve destekliyoruz

Sivas Şarkışla
Sivas Şarkışla @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Patlayan sen olmayasın ! İftira atmaya utanmıyormusun .sivas bölgede herşey yolunda. Ekmek yediği kapıya tükürmeye niyet edip hırsızlık yapanlarıda bölgemiz ayıklamayı çok iyi bilir. Sizin bu içi boş laflarınız hiçbir yerde itibar bulmaz.

sivas bölge çalışanı
sivas bölge çalışanı @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Sivas Bölge Müdürü İsmail KÖSE BEY’in geldiği günden beri çiftçi ve ortaklarımıza hizmette sınırları zorlayarak en uygun ve kaliteli hizmet sunması bölge birliğinin tarihinde ki en iyi yerlere gelmesi daha önceden kimsenin çalışmak istemediği Sivas bölgeyi popüler hale getirmiş ki bölge müdürü olmak isteyen arkadaşların karalama politikaları yaparak bir yerlere geleceği beklentisini görüyoruz. Tilki gibi koçun arkasından çok beklersiniz daha düşecek diye;)

Sivas Kooperatifleri
Sivas Kooperatifleri @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Saçma sapan şeyler yazarak kendini haklı çıkarma herkesin ne olduğu ortada yaptın hataları başkalarını suçlayarak bir yer e varamassın Sivas Bölge satışlarının ve tahsilatının en yüksek seviyelere İsmail Köse Müdür ile gelmiştir .

Ahmet GÜLCEMAL
Ahmet GÜLCEMAL @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Hayırdır gardas sen kimsin de sivas bölgenin patladığını kooperatiflerinin patladığını personelin kaçacak yer aradığını yazıyorsun sen kim diyorsa yalan haber herkes memnun SIVAS BÖLGE BIRLIGINDEN ve sayın Bölge müdürümüz ismail.köseden begenmeyenler senin gibiler istedigi yere gidebilirler gule gule

SİVAS TOKAT ERZİNCAN
SİVAS TOKAT ERZİNCAN @Sivas bölge - 3 hafta Önce

PERSONELİN HEPSİ MENMUN SANA NE OLUYOR . ÇALARKENMİ YAKALANDIN NAMUSSUZLUK YAPARKENMİ

Emekli memur
Emekli memur - 3 hafta Önce

Sonunda tarım krediyi keşfettiler...ruhuna el fatiha....

Çiftçinin malı deniz.
Çiftçinin malı deniz. - 3 hafta Önce

Kurumun Semerat Holdinge latılması mı sâlâsı mı yakındır, göreceğiz. Gübretaş, Razi ve diğer ortaklıklarıyla birlikte bir milyar dolarlık bir şirket; hem de son yıllarda pay pay edilmesine, yüzlerce trilyon zarar ettirilmesine rağmen... Çiftçinin malı olan bu şirkette bu oyunlarla birilerinin eline geçirilecek. Hâkeza Tk Yem de durum farklı değil. İhtiras ve makam hırsının gözlerini kör ettiği üçbes kişi; din, iman, kitap laflarının ardına saklanarak oyun üstüne oyun çeviriyorlar! Karşılığı da hayal bile edemedikleri yüksek kazançlara kör sağır kalınarak, kendilerine ödeniyor!!! Çiftçinin malını nasıl devrederler, uydurma diyenlere, bir genel kurula bakar diyeyim. Hem kumanyanın yanında çantada veriyorlar hediye olarak... Acı ama gerçek!

Reçber
Reçber - 3 hafta Önce

Çiftçinin müdehale edilmeyen bir mülkiyet hakkı vardı sanırım okus pokusla oda hallolacak. Nedir bu kurumlara dışarıdan atamalar. İlahıyatçı kaymakam bedenci..... Allah hayrını versin

Kurumun çivisi çıktı iyice herkes bedelini öder
Kurumun çivisi çıktı iyice herkes bedelini öder - 3 hafta Önce

Kurumda daire başkanlığı yapacak kimse yok demek ki. Vay be kendi yanındaki yandaşları bir günde daire başkanı yapmak helal olsun be. Nerde liyakat nerde tecrübe nerde bilgi. Pesss doğrusu ama kurum bunu hakketti niye mi çünkü koltuk uğruna el ayak öptüler. Haksızlıklar karşısında sustular. Sırf kendi koltukları uğruna buna izin verdiler. Allah var gam yok elbet bunlar da gidecek. Birileri bunların ne olduğunu görecek.

ÇİFTCİ
ÇİFTCİ - 3 hafta Önce

Ey Türk çiftçisi senin sahibi olduğun bir çok iştirak özel sektöre peşkeş çekilecek, hala uyumaya devam edin. Atanmış yönetim kurulu üyeleri nemalandıkları için ses çıkarmazlar. Asırlık çiftci kuruluşunun kaşısana kilit vurulacak ve milletvekili eskisi Fahrettin Poyrazda misyonunu tamamlayacak. Sayım emekli eski milletvekili geldiğin günden beri kurumu ileriye götürmek için hiç birşey yapmadığın gibi iktidara şirin görüneyim diye kurumu ve iştirakleri batırdın. Bügün tarım kredide satılan ürünler pahalı diye şikayet eden değerli çiftçiler yarın bazı ürünleri hiç alamayacaksınız ama atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacak.

Ömer
Ömer - 3 hafta Önce

Ya Sizin bu Tarım Kredi ile ve Devletle olan sorununuz ne Tarımdan Haber ekibi...... Burdan söylüyorum Milli Birlik Projesi bu ülkenin en buyuk başarısı.... Tarım Kredi ile Tarım Bakanlığını birleştirin . Ne memuru ne çiftçisi çalamasın....... Ülke kazansın Türkiye kazansın. Sayın Bakanımız yanınızdayım.

Ömer e cvp
Ömer e cvp - 3 hafta Önce

Sen tarımdan hiç anlıyormusun. Yoksa zeytin yetiştircisimisin tarım sizin gibiler yüzünden bu halde