Tarım Kredi Yem: Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yem fiyatları

Tarım Kredi Kooperatifleri büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe yem üretimi yapıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri'nin yem üreten 12 fabrikası tek çatı altında toplanarak Tarım Kredi Yem ismini aldı. Tarım Kredi Yem’in büyükbaş hayvancılık sektöründe kullanılabilecek 20 çeşit, küçükbaş hayvancılıkta ise 5 çeşit olmak üzere toplam 25 yem çeşidi bulunuyor. Çeşitlere ait yem fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Tarım Kredi Yem: Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yem fiyatları
banner200

Buzağı Başlangıç Yemi: Buzağıların 4. günden 60. güne kadar olan beslenmelerinde kullanılıyor. Yem 50 kilogramlık çuvallarda satılıyor. 

Buzağı Büyütme Yemi: Buzağı başlangıç yemi bittikten sonra 61 günden itibaren 120. güne kadar bu yem çeşidi kullanılabiliyor.

Sığır Besi Yemi:(Standart) Hayvanlara 4. aydan itibaren veriliyor. 

Sığır Besi Yemi: (Geliştirme) 5. aydan itibaren kesim süresine 3 ay kalaya kadar verilebilir. 

Sığır Yemi: (Bitirme) Bu yem de yine hayvanların kesim zamanına kadar kullanılabilir. 

Sığır Besi Yemi: (Başlangıç) Beşinci aydan itibaren besi süresinin sonuna kadar verilebilir. 

Sığır Besi Yemi: (Tahıl karışık) Dana ve tosunların besiye alındıkları dönemlerde bu yem hayvanlara tahıllarla karıştırılarak verilmelidir. Kullanım şekli, hayvan başına 2 kilogram olarak verilir. Bu 2 kilogramlık yem ezilmiş olan tahıllarla karıştırılmalıdır.

Sığır Süt Yemi 18: Dişi sığırların doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi 19: Dişi sığırların doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi Enerji 19: Yüksek süt verimli süt ineklerinin doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi 20: Verim olarak orta ve yüksek seviyede olan hayvanlara verilebilir. Dişi hayvanlara doğumlarından sonra kuruya çıkarılacaklara döneme kadar kullanılabilir. 

Sığır Süt Yemi 21: Bu yem türü de dışı hayvanların doğumlarından sonraki dönemde kullanılabiliyor. 

Sığır Süt Yemi 1E1: Orta ve yüksek verimli süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi Tahıl Mix: Orta ve yüksek verimli süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi BTC: Düşük ve orta düzey sağmal süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Düve Yemi: Genç dişi damızlık sığırların ilk doğumlarına 15 gün kalana kadar olan dönemlerdeki beslenmesinde kullanılır. 

Gebe Sığır Yemi Kuru Dönem: Dişi sığırların ilk laktasyon sonrası tüm gebeliklerinde gebeliğin son iki ayında kurum dönem yemi ile beslenir. 

Sığır Süt Yemi Standart: Düşük ve orta düzey sağmal süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi Extra: Özellikle yüksek süt verimli sığırların doğumlarından sonra erken laktasyon döneminde oluşan Negatif Enerji dengesini düzenlemek için üretilmiş, doğumlardan sonraki 60. güne kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretilmiştir. 

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YEM ÇEŞİTLERİ 

Kuzu Büyütme Yemi: Kuzuların 2. Haftadan 13. Haftaya kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir. 

Kuzu Besi Yemi: Kuzuların 90. Gününden, kesime kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir. 

Toklu Besi Yemi: Besiye alınan tokluların kesime kadar ki dönemlerinde kullanılmak üzere üretilmiş, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yemdir. 

Koyun Süt Yemi: Süt verme (laktasyon) dönemindeki sağmal koyun beslenmesinde kullanılan, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretilmiştir. 

Keçi Süt Yemi: Sağmal keçilerin beslenmesinde kullanılır. 

TARIM KREDİ YEM FİYATLARI 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 23:40
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖZKAN
ÖZKAN - 2 yıl Önce

Sayenizde ülkede hayvan kalmadı yemide kendiniz yersiniz artık bende 30 baş süt ineği vardı hepsini kesime verdim zararına

XYZ
XYZ - 2 yıl Önce

Faizlerin 0,70 lerde olduğu bir ülkede aylık 1,75 faiz uygulanırmış. Kime fabrikanın patronu olan TKK lara ayıp ya ayıp hiç olmasa o yazıyı oraya yazmayın. Sizlerde kurum yöneteceksinizde çiftçiye yardımcı olacaksınız hadi yaaa bakın işinize. Kooperatifler olmasa bir kilo yem satamassınız. Onlarda mecburiyetten satıyor.

Bedri resuloğullari
Bedri resuloğullari - 2 yıl Önce

200 çuval besiyemi alcam nerye basvuracaz

Tk yem
Tk yem - 2 yıl Önce

Fiyatlar fabrikalar arasında bir iki TL ye kadar farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca tavsiye fiyatına hamaliye ücreti dahil edilmeden yazılmış

Soner tarhan
Soner tarhan @Tk yem - 12 ay Önce

Bu fiyat listeniz neden tüm türkiyede uygulanmıyor ben bugun 20 protein süt yemi aldım 122 lira bu Allahtan revamidir ama sizin fiyat listenize kooperatiflerde satış fiyatı 78 arada 50 lira fark var bu ne ya yazık günah biz olmazsak siz olmazsınız bu işe bir el atın

Mehmet yaman
Mehmet yaman - 2 yıl Önce

Yem pahlı et elimizde çok ucuza gidiyor

Süleyman uyar
Süleyman uyar - 2 yıl Önce

Diğer satıcılar kredi kartına 4 veya 6 taksit yapıyor siz çiftçiye yardım için biraz daha fazlasını yapmanız gerekmektedir. Varmı bi yanlışım.

Sezai camyar
Sezai camyar - 1 yıl Önce

Kirsalda yasiyoruz besi yapalim diyoruz saman yem fiyatlari bizi kuruttu desem yalan olmaz ufak olsun buyuk olsun bu ulkenin ve kendi gecimi icin bir faliyet gosteren cifcinin elindekini avcundakini bu hayvan urunu satan tuccar gorunumlu haramiler aliyor bir saman balyasinda iki uc komisyoncu olurmu ben iki uc diyorum am daha fazla ureticiden arada komisyoncu olmadan birsey almak mumkun degil saskinim eken bicen buna sahit oldum yulafin balyasini elli tl ye sattilar o sirada samsuna saman icin giden bir tuccarla gittim uretici aradaki komisyoncuya on yedi tl ye devretti komisyoncu yirmi uce alan sahista eli liraya bu samani ben haycilik yapiyorum diye caba gosterdigi kisilere boyle hayvancilik olmaz on on iki kilo san otuz kirk lira olurmu bundan devletin hic haberi yokmu devletimin basindaki tarim bakanina sesleniyorum sesim giderse hayvacilik yapmaya calisan cifci soyulur soyuluyor bu isten el ayak cektirmek isteniyor devletimizin bizim gibi aile isletmeciligi yapan ailelere hayvancilik yapan cifciye yardimci olmasini istiyorum sezai camyar

Ykp
Ykp - 2 yıl Önce

Yav arkadaş yerden yere vurulduk sut desen marketteki sudan ucuz kesim desen kilosunu 5 paket makarnayla elinden aliyorlar yav yazik bu milette bu insanlara buzaklari kaz fiyatlarindan verdik bian önce kurtulalim bu hayvanlardan dedik ne oldu bu hayvanciğa hangi yemden basediyorsunuz yaziktir gunahtir bu insanlara yahu bitirdiniz bizi yemde sizin olsun hayvanlarda sizin olsun.hayrini görün artik


banner151

banner251