Tarım Kredi Yem: Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yem fiyatları

Tarım Kredi Kooperatifleri büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe yem üretimi yapıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri'nin yem üreten 12 fabrikası tek çatı altında toplanarak Tarım Kredi Yem ismini aldı. Tarım Kredi Yem’in büyükbaş hayvancılık sektöründe kullanılabilecek 20 çeşit, küçükbaş hayvancılıkta ise 5 çeşit olmak üzere toplam 25 yem çeşidi bulunuyor. Çeşitlere ait yem fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Tarım Kredi Yem: Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yem fiyatları
banner200
banner217

Buzağı Başlangıç Yemi: Buzağıların 4. günden 60. güne kadar olan beslenmelerinde kullanılıyor. Yem 50 kilogramlık çuvallarda satılıyor. 

Buzağı Büyütme Yemi: Buzağı başlangıç yemi bittikten sonra 61 günden itibaren 120. güne kadar bu yem çeşidi kullanılabiliyor.

Sığır Besi Yemi:(Standart) Hayvanlara 4. aydan itibaren veriliyor. 

Sığır Besi Yemi: (Geliştirme) 5. aydan itibaren kesim süresine 3 ay kalaya kadar verilebilir. 

Sığır Yemi: (Bitirme) Bu yem de yine hayvanların kesim zamanına kadar kullanılabilir. 

Sığır Besi Yemi: (Başlangıç) Beşinci aydan itibaren besi süresinin sonuna kadar verilebilir. 

Sığır Besi Yemi: (Tahıl karışık) Dana ve tosunların besiye alındıkları dönemlerde bu yem hayvanlara tahıllarla karıştırılarak verilmelidir. Kullanım şekli, hayvan başına 2 kilogram olarak verilir. Bu 2 kilogramlık yem ezilmiş olan tahıllarla karıştırılmalıdır.

Sığır Süt Yemi 18: Dişi sığırların doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi 19: Dişi sığırların doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi Enerji 19: Yüksek süt verimli süt ineklerinin doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi 20: Verim olarak orta ve yüksek seviyede olan hayvanlara verilebilir. Dişi hayvanlara doğumlarından sonra kuruya çıkarılacaklara döneme kadar kullanılabilir. 

Sığır Süt Yemi 21: Bu yem türü de dışı hayvanların doğumlarından sonraki dönemde kullanılabiliyor. 

Sığır Süt Yemi 1E1: Orta ve yüksek verimli süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi Tahıl Mix: Orta ve yüksek verimli süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi BTC: Düşük ve orta düzey sağmal süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Düve Yemi: Genç dişi damızlık sığırların ilk doğumlarına 15 gün kalana kadar olan dönemlerdeki beslenmesinde kullanılır. 

Gebe Sığır Yemi Kuru Dönem: Dişi sığırların ilk laktasyon sonrası tüm gebeliklerinde gebeliğin son iki ayında kurum dönem yemi ile beslenir. 

Sığır Süt Yemi Standart: Düşük ve orta düzey sağmal süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi Extra: Özellikle yüksek süt verimli sığırların doğumlarından sonra erken laktasyon döneminde oluşan Negatif Enerji dengesini düzenlemek için üretilmiş, doğumlardan sonraki 60. güne kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretilmiştir. 

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YEM ÇEŞİTLERİ 

Kuzu Büyütme Yemi: Kuzuların 2. Haftadan 13. Haftaya kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir. 

Kuzu Besi Yemi: Kuzuların 90. Gününden, kesime kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir. 

Toklu Besi Yemi: Besiye alınan tokluların kesime kadar ki dönemlerinde kullanılmak üzere üretilmiş, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yemdir. 

Koyun Süt Yemi: Süt verme (laktasyon) dönemindeki sağmal koyun beslenmesinde kullanılan, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretilmiştir. 

Keçi Süt Yemi: Sağmal keçilerin beslenmesinde kullanılır. 

TARIM KREDİ YEM FİYATLARI 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 23:40
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖZKAN
ÖZKAN - 9 ay Önce

Sayenizde ülkede hayvan kalmadı yemide kendiniz yersiniz artık bende 30 baş süt ineği vardı hepsini kesime verdim zararına

XYZ
XYZ - 9 ay Önce

Faizlerin 0,70 lerde olduğu bir ülkede aylık 1,75 faiz uygulanırmış. Kime fabrikanın patronu olan TKK lara ayıp ya ayıp hiç olmasa o yazıyı oraya yazmayın. Sizlerde kurum yöneteceksinizde çiftçiye yardımcı olacaksınız hadi yaaa bakın işinize. Kooperatifler olmasa bir kilo yem satamassınız. Onlarda mecburiyetten satıyor.

Tk yem
Tk yem - 9 ay Önce

Fiyatlar fabrikalar arasında bir iki TL ye kadar farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca tavsiye fiyatına hamaliye ücreti dahil edilmeden yazılmış

Bedri resuloğullari
Bedri resuloğullari - 9 ay Önce

200 çuval besiyemi alcam nerye basvuracaz

Mehmet yaman
Mehmet yaman - 9 ay Önce

Yem pahlı et elimizde çok ucuza gidiyor

Süleyman uyar
Süleyman uyar - 9 ay Önce

Diğer satıcılar kredi kartına 4 veya 6 taksit yapıyor siz çiftçiye yardım için biraz daha fazlasını yapmanız gerekmektedir. Varmı bi yanlışım.

Yavuz çakır
Yavuz çakır - 8 ay Önce

Koportifler arasında 10 kilometre mesafe var vede çuval başı 4 TL fark var neden

yalçın öztürk
yalçın öztürk - 6 ay Önce

yem fiyat larını güneleseniz riça etsek


banner151

banner251