Tarım Kredi Market’te şok gelişme! Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları görevden alındı

Bin 500 market projesi ile tartışmalara neden olan Tarım Kredi’de şok gelişme. Tarım Kredi Birlik Genel Müdürü ve Genel Müdür yardımcıları görevden alındı. 

Tarım Kredi Market’te şok gelişme! Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları görevden alındı
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

TARIMDANHABER ÖZEL HABER / Çiftçiye ucuz finansman ve girdi temin etmekle görevli olan Tarım Kredi’nin, KİT mantığıyla market işine girmesi eleştirilere neden oluyordu. Türkiye genelinde ilk başta 500 market açılacağı açıklanırken, daha sonra bu rakam 1500’e çıkarılmıştı. 

MARKET PROJESİNİN TARIM KREDİ'YE BÜYÜK ZARAR VERMESİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR 

Tanzim satış uygulamasından Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin ciddi anlamda zarar ettiği iddialarına bir cevap verilemezken, market projesinin de Tarım Kredi’ye büyük zarar vermesinden endişe ediliyor. 

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER TOPLU HALDE GÖREVDEN ALINDI 

Tarım Kredi Marketlere yönelik tartışmaların devam ettiği bir süreçte bugün şirket üst düzey yöneticilerinin toplu halde görevden alınması dikkat çekti. 

TARIM KREDİ BİRLİK'TE GÖREVDEN ALINAN İSİMLER 

Tarım Kredi Birlik A.Ş Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz, Genel Müdür Yardımcıları Göktürk Hakan Şahin, Orhan Duran ve Köksal Yanlıç, görevden alınarak iş akitleri fes edildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:29
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Darısı trabzonun olsun
Darısı trabzonun olsun - 2 yıl Önce

Merkezi dağıt tüm personel huzursuz 3 maymun oynayruk yiyiciler buray

Zorunlu tayin
Zorunlu tayin @Darısı trabzonun olsun - 2 yıl Önce

Beni ordan oraya tayin etti siyasiler aramasın sen nezannediyon kendini senin güvencen kim

Şefler adam adam
Şefler adam adam @Darısı trabzonun olsun - 2 yıl Önce

Şefler suanki kurumun yıldızı insan tecrübe ve kişilik .bur tüm üstü zorunlu tayin baskı yıldırma adam kayırma hakaret mobing ... Dallas filimi ..

Hasan yılmaz
Hasan yılmaz - 2 yıl Önce

Görevden alınma gerekcesini öğrenmek biz ortakların hakkıdır yolsuzluk varsa mahkemeye neden verilmiyor yolsuzluk yoksa neden görevden aldınız eğer bir işyeri zarar etmişse mutlak gayri ahlaki bir durum vardır.

Hayırsever
Hayırsever @Hasan yılmaz - 2 yıl Önce

Yolsuzluk yok.Görevden alınan müdürler çok fazla iş yaptıkları için yatanların iş yapmadıkları ortaya çıktı adamları kaydırdılar inanılmaz bir ekip şahidim

Misafir
Misafir @Hasan yılmaz - 2 yıl Önce

Kısaca beceriksizlik desek olur.İşi bilen 1 kişi vardı oda baska yere gecince beceriksizliklerii ortaya çıktı herseyi kendileri yapıyor sanıyorlardı. Sadece o pozisyonlar değil alt kadrolarıda gitmeli sonuçta sadece 4 kişi zarar veremez bir şirkete 2 senedir hatta karayama zamanı dahil işe alımların hepsi bu zararın bir parcası.

Derin
Derin - 2 yıl Önce

Piyasa fiyatından pahalı satmasını nedeni doğal olmayan herhangi bir hammaddeyi kullanmak istememeleri katkı maddelerine izin vermemeleri kaliteli güvenilir ürünler istemeleri yazık uzuldum

sabır
sabır @Derin - 2 yıl Önce

hangi ürünler piyasa fiyatları üzerinde lütfedip de yazarsanız bilgilenmiş oluruz...

ASALAK TARIM KREDİ
ASALAK TARIM KREDİ - 2 yıl Önce

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ VE ORTAĞI OLAN TAREKS, TARKİM, TARNET .... VE DİĞER TKK (PKK’DAN BETER) ORTAĞI ŞİRKETLER TÜRK ÇİFTÇİSİNİN VE HALKININ SIRTINA YAPIŞMIŞ ASALAKLARDIR... İNŞALLAH BU TKK/PKK’NIN PATRONLARI YÖNETİCİLERİ CEHENNEMİ DOLDURACAK OLAN İNSAN SURETİNDEKİ KERESTELER OLACAKTIR..

Hülüsü rant sever mi
Hülüsü rant sever mi @ASALAK TARIM KREDİ - 2 yıl Önce

Arkadaşlar bu işin dibinde ya rantvar yada çıkar sanmayinki çiftçi menfatına yapılmış bir şey değil

Sırada Poyraz var.
Sırada Poyraz var. - 2 yıl Önce

Doğru ama geçikmiş bir operasyon. Fahrettin Bey'inde 2 yılı aşan görev süresince sarıldığı tek projenin elinde patladığınında ispatı. Bütün iştirakler son derece kötü bilançolar verirken, ayakta kalanlarsa maliyetini kooperatifçilerin ve çiftçilerin ödediği bir yönetim biçimiyle idare olunuyorlar. Görevden alınanların bıraktığı enkaz Poyraz ve ekibini de altında bırakır.

Amacın ney
Amacın ney @Sırada Poyraz var. - 2 yıl Önce

Irfan bey ile ayhan beyi gorevden alan sistem yeniden mı çalışıyor bırakın adam çalışsın her nekadar zayıf karar verse tabanın sesine kulak vermesede fena adam değil. Bolge mudur ve mudur yardımcıları seçimleri durustce rezil özellikle bir bölge değişmemesi sıkıntı olduğunu görüyoruz onada bu listeleri hazırlayan içerde fetö çüler var biliniyor ama müdehale etmiyor bu ilginc

Asım dündar
Asım dündar @Sırada Poyraz var. - 2 yıl Önce

Bir hafta önce genel müdur hakkindaki yorumları okuyun .Başarisiz görevden alınan kişiler degil , Genel müdür Fahrettindir

Holding'e bakın
Holding'e bakın @Sırada Poyraz var. - 2 yıl Önce

Ortaya hiçbir üretim koyamayan Holding'de koordinatör dediklerine bile 22 bin lirayı cebindem değil, çiftçiye ödettiğini unutmayın. Eğer bu zatlar asgari ücretle iş bulabilirlerse buraya gelin
Yağma var ve Merkez idarecileri buna zemin hazırlıyorlar.

Tornet
Tornet - 2 yıl Önce

Hadi Devamı Tarnet'e
Haırlısı....

Daredevil
Daredevil @Tornet - 2 yıl Önce

İnşAllah. Şu tarneti ve onun kötülük abidesi genel müdürünü de bir cezalandirsalar. O kadar ah aldılar ki Allah belalarını verecek bu aymazlarin. Çiftçinin faiziyle alinteriyle gösteriş makyaj yapıyorlar üstlerine de biz yaptık diyorlar, o basit showlari o kadar rezil ki. Çiftçinin alinteriyle başarı sanıyorlar yaptıkları en ufak işleri. Ulan Allah belanızı verecek be verecek!!!

Misafir 2
Misafir 2 - 2 yıl Önce

Bilip bilmeden yorum yapiyorlar.Gonderilen yoneticiler isinin ehli kisiler.Yanlis olan isi bilmeyenlerin isi bilenleri gondermesi.TK Birlik icin cok buyuk kayip.Yerleri dolmaz.

Misafir 2 ye cevap veren eleman
Misafir 2 ye cevap veren eleman @Misafir 2 - 2 yıl Önce

Torku bütün ürünlerini çıkartan ekip ve Türkiye ve piyasaya dağıtan ekipde neden gönderildi başkana izin vermediği için mi tk birlikten bu müdürler gelmeden önce kimin haberi vardı adabımı bozmak istemem ama sadece devlet kurumları mal satarak 25 milyon cirosu olan tk birlik işten alındıklarında ciro 2milyar 300 milyonu geçmiştir bu kaynaklarada bak Aslan parçası.Torku şuan neden geriye dönük Allah vatana millete yardım etsin bu kadar hain ile çok zor

Cevap
Cevap @Misafir 2 - 2 yıl Önce

Sen neyi biliyorsun bu giden ekip torku dan is akdi fes edilip kapi onune konan ekip daha bir cok yerden isten cikarilan ekip torku orda tlf ac sor yalansa ben burdan ozur dileyecem tkk devlet milet icin degil DIKILI agaci olmayanlara zeytinlik olmus haberiniz yok nerde beceriksiz nerde liyakatsiz nerde kabiliyetsiz var bakin tkk de once maas indir 2 3 askari ucreti geçmez de sonra ilan ver tkk holdinge sirketkere md lazim de bakalım bunlarim kaci o makamda oturup para degil sevdamis türkiye diyecek is belin kadroymus evet is bilen ama kendi islerini kendi yandaslarini cepleri bilen kadro

Tekirdağ
Tekirdağ - 2 yıl Önce

Daha evvelki market yorumumda belirtmiştim Tarım kredi asli görevini yapamıyor,piyasa şartlarından pahalı satış yapıyor bu market işinini hiç yapamaz demiştim.Olacağı buydu asli işini yapamayan bir kuruluş.Tarım la ilgisi olmayan kurumda alttan gelmeyen Kişiler bu kurumda başarılı olamaz.


banner151