Tarım Kredi Marketlerde tağşişli Genel Müdür Cumhurbaşkanın talimatıyla görevden alındı

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın sahip çıktığı ve kahraman ilan ettiği tağşişli genel müdür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alındı. 

Tarım Kredi Marketlerde tağşişli Genel Müdür Cumhurbaşkanın talimatıyla görevden alındı
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Marketlerin başına atanan tağşişli genel müdür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alındı. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, kamuoyunda büyük tepki çeken tağşişli genel müdürü görevden almamak için bir süredir ayak sürüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım Kredi Marketlerin başına atanan tağşişli genel müdür Yavuz Mehmet Bulut’un görevden alınması için önceki gün bizzat talimat verdiği ortaya çıktı. Bu talimat sonrasında, Yavuz Mehmet Bulut dün görevden alındı. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR KAMUOYUNDA İNFİALE NEDEN OLMUŞTU

Halka sağlıklı gıda temini ve çiftçinin ürünlerinin doğrudan halka satılması amacıyla kurulan Tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye geçmişte ortağı olduğu gıda firmalarının hileli ürün ürettiği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde defalarca yayınlanan bir firma ortağının atanması kamuoyunda büyük tepki çekmişti. 

TARIM KREDİ KAMUOYUNU YANILTICI AÇIKLAMA YAPARAK TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜRÜ SAVUNMUŞTU!

Tarım Kredi Kooperatifleri, Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan skandal atamayla ilgili olarak kamuoyunu yanıltan bir açıklama yaparak tağşişli genel müdürü savunmuştu. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Tarım ve Orman Bakanlığında belgeli olan kayıtların üstünü örtmeye çalışması tepkilere neden olmuştu. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR HABERLERİNE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile Tarım Kredi Birlik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Ateş’in, kararıyla atanan tağşişli genel müdür, kamuoyundan gelen tepkilere rağmen bugüne kadar görevden alınmazken, kurum itibarını zedelediği gerekçesiyle Mahkemeye başvurarak haberlere erişim engeli getirilmişti. 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tağşişli genel müdürü Milli Gazete’nin haberleri üzerine görevden alındı algısı oluşacağı gerekçesiyle görevden almamak için ayak sürüyordu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 00:39
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet çiftçi
Ahmet çiftçi - 2 yıl Önce

M okan ateş beyfendi şimdi hesap verin yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz ayaklarınız dolaştı ve beter olacaksınız

Demek ki neymiş
Demek ki neymiş @Ahmet çiftçi - 2 yıl Önce

Taklit ve tağşiş duyuruları önemliymiş. Yayınlamayan ................... olsun

Adalet
Adalet - 2 yıl Önce

Bu kişiyi atarken durumunu bilenler görevde kalacaklar mı peki?

De get .
De get . @Adalet - 2 yıl Önce

Usulsüzlük müdürü taşeron kadro taşeron maaş iştirak şaibeli mudur ataması fetö mücadelesi fiyasko tek düzgün yaptığı iş kurum içinde 2 lik çıkartıp personelleri birbirine düşürmek mobbing baskı devam etmekte

Dürüst çiftçi
Dürüst çiftçi @Adalet - 2 yıl Önce

Fp neden cezalandırılmıyor.
Görevde kalmaya aylık 100 bin tl almaya devam mı edecek

Efsane ve Hadise
Efsane ve Hadise @Adalet - 2 yıl Önce

Bizler soyadı Poyraz olan efsane bir genel müdürle çalıştık, sizlere Poyra adlı hadise kaldı.

Hesap bir kişiye mi?
Hesap bir kişiye mi? - 2 yıl Önce

Tarımdan Haber'in yazdıkları kesinlikle doğruydu, bizde biliyorduk ama kamuoyu bilmez, duymaz sandık; önce yalanladık, sonra tamam yaptı ama sonra da tövbe etti rezilliğinin arkasına saklananlar! Genel müdür ve iştirakin ykb'si olan gn. md. yrd kişiler! Bunlara ne olacak peki? Bir daha yapma emi mi denilecek, yoksa milletle, siyasetle, akıl ve vicdanla alay mı ettiğinizi sanıyorsunuz deyip, hesap mı sorulacak? Bu adamlar kamudaki eşdeğer pozisyondakilerden 5 ila 10 kat fazla gelirleri bırakıp, istifa etmeyecekleri belli oldu. Ya devlet başa, ya kuzgun leşe!

Kim?
Kim? @Hesap bir kişiye mi? - 2 yıl Önce

Tarımdan Haber, sorarmısınız Tağşişliyi bilmiyordum diyen sevgili genel müdür, bu siteye konu Gübretaş hissesi alıp satan idarecinin kim olduğunuda merak edip araştırdımı acaba? Uzağındakilere değil, en yakını iki kişiye bulun bu adamı deseydi, yarım saate kalmaz ismi bulur söylerlerdi. Ama bunuda yapmak istemedi.

Inadik sus kısss
Inadik sus kısss @Hesap bir kişiye mi? - 2 yıl Önce

F.p ve ekibin en iyi yaptığı iş ikilik çıkartıp kurumu birbirine soktu genel müdürler alındı taşeron maaş kadrosu unutuldu gubretas ve iştirakler usulsüzlükler oldu fetö ile mücadele bitti vb vb buyurun düşünün

Uşak katil değildir.
Uşak katil değildir. @Hesap bir kişiye mi? - 2 yıl Önce

FP ilkeleri olan ve ilkeleri için kavga eden, gerekirse gemileri yakabilen bir kişi olmadı hiç. Görevde bir gün daha kalabilmek uğruna hiçbir yanlışı çözmeye çalışmadı, iç bir yanlış adamla yollarını ayırmaya cesaret edemedi. Yardımcıları bu söylediklerimizin en başında gelen insanlar üstelik. İştirakler başka bir sorun ama etliye sütlüye karışmadan milletvekili maaşının yıllığını bir iki ayda almayı başarı sandı ve birkaç yandaşı da cömertçe nasiplendirdi bu akan sudan. Bakanlıkta beklemedi değil ama muhtemel bakanıda çoktan öğrenmiştir bile. Kurumun başarısız idarecilerinde top 3' e girecek bir performans sergiledi, partisine bir oyluk katkı sağlamadığı gibi, Bilecik ve Bozüyük' teki başarısızlığını kuruma da taşıdı ve olan sempatiyide bitirdi. Aile fertlerine bıraktığı İris Akademi'nin Tkk ile çalışmayı sürdürmesi, Tkk' daki donanımı belli dünürünü milletin malı olan Gübretaş'a Y.Kurulu Üyesi yapması ise işin biberi tuzu oldu. Tağşişe girmiyorum bile.

iris
iris - 2 yıl Önce

Bile bile getirdiniz, mecbur kalıp gönderiyorsunuz ve bakan olmayı bekliyorsunuz birde. Devlete yazık, millete yazık. İris nüfuzunuzla büyür gider, dahada yetmezmi?

Milli ve yerli
Milli ve yerli - 2 yıl Önce

Eğer bu adam bakan olursa 20 yıldır oy verdiğim Ak partiye ne ben ne ailem oy vermeyiz.

Beştepe Baykuşu
Beştepe Baykuşu - 2 yıl Önce

Sırada genel müdür, yardımcıları, şirket müdürleri ve bölge müdürleri var. Tağşişlinin yanında yapılan haksız atamalar.

Davut
Davut - 2 yıl Önce

Marketler icin atadiklari sozde direktorleri incelesinler.Ne kadar yetersiz liyakatsiz olduklarini gorurler.Marketlere doldurulan falanin adami filanin yakini ...
Sirada okan ve fahrettin var

üzgünüz
üzgünüz - 2 yıl Önce

İyiliği desteklemedin, kötülüğe mani olmadın, sadece ikbal ve koltuk derdinde oldun; kimbilir belki de bakan olursun ama inanki kaybedenlerdensin, üzgünüz.