Tarım Kredi Marketlerde süte aracılık eden kim bu dayı?

Tarım Kredi Marketler'de satılan peynir ve süt ürünleri, kooperatifler aracılığıyla çiftçi ortaklardan toplanan sütten fason olarak ürettirilirken, süt toplama işine üst düzey bir yöneticinin dayısının aracılık ettiğine yönelik iddialar, 'Kim bu dayı?' tartışmasını beraberinde getirdi.

Tarım Kredi Marketlerde süte aracılık eden kim bu dayı?
banner200

Tarım Kredi Marketlerde satılan peynir ve süt, doğrudan kooperatifler aracılığıyla çiftçi ortaklardan alınarak fason üretim yaptırılan fabrikalara teslim ediliyor. Ancak kooperatifler, çiftçi ortaklardan topladıkları sütü fabrikalara doğrudan teslim edebilecekken, bunu yapmayarak bir aracıya teslim edildiği iddia ediliyor. Bu aracının da kooperatiflerin sırtından yüzde 3 komisyonla çalışarak büyük kazançlar elde ettiğine dikkat çekiliyor. Bu aracının Merkez Birliğinde üst düzey bir yöneticinin dayısının olduğuna yönelik iddialar ise, ‘Kim bu dayı?’ sorusunu gündeme getiriyor.

DAYININ GÜNLÜK KAZANCI 3 İLE 9 BİN LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR!

Kooperatifler aracılığıyla günlük 30 ile 100 ton arasında günlük süt toplandığı kaydedilirken, aradaki 'Dayının' ise yüzde 2 ile 3 komisyonla çalıştığı iddia ediliyor. Kooperaitflerin yaptığı iş üzerinden, aradaki 'Dayıya' komisyon ödenmesi dikkat çekerken, bu aradaki 'Dayının' günlüğü ise 3 ile 9 bin lira arasında değişiyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
DAYİ
DAYİ - 3 ay Önce

Konyada depo ve market calisanlarinin %70i merkez birliginden M.T'nin kontenjanindan ise alinmistir.kalan %30 luk kontenjan Bizim toptandan kovulan depo çalışanının universite mezunu oldugu ama depo mudurunun luse mezunu olan A.T gerisini siz dusunun.dayisi olsn calisir.dayisi olmayan dayi arar.

peynirci memet
peynirci memet - 3 ay Önce

Peyniri alan kimse imzayı atan kimse eski yeni gm müfettiş kökenli de olsa denetlenecek yargılanacak

Talha
Talha @peynirci memet - 3 ay Önce

Peyniri alan görevden alınıp tekrar TK birliğe atanan zamanın fason üretimden sorumlu olan şahıs görevden alınıp tekrar gelmesi için başka sebep yokkkkk....

Gidişin ayak sesleri
Gidişin ayak sesleri - 3 ay Önce

Haftaya Allah c.c. izniyle ya istifa ya da görevden alma gelir inşAllah 150 fazla geçmişi ve düzeni olan Tarım kredi kooperatifleri ne hale gelmiş vAllahi yazık inşAllah bidaha tarım kredi kooperatifleri ve kamu kurum ve kuruluşlara böyle insanlar gelmez amin inşAllah.

Temiz eller
Temiz eller @Gidişin ayak sesleri - 3 ay Önce

Oğluna iş çıkartan, dayısına da iş çıkarmasın sakın! Nasılsa orası da burası da kendisinin çıkarsada hiç ama hiç şaşırmayız. 200 bin lira aylık gelir görünmeyen gelirlerin yanında çocuğa harçlık kalacak gibi. Devlet devletliğini gösterirse, bu adamları kazır çıkartır bu ülkeden. Hâdim olmaya değil, çiftçiye sultan olmaya geldiler belliki. Ahlakın gereği, görevden çekilip, adil ve şeffaf bir teftişe razı olmaktır. Bunu yapmak içinse ellerinizin kirli olmaması şarttır. Sorumluluk almamak için her kararı yönetime taşımaları kendilerini sorumluluktan kurtaramayacağı gibi, yönetim kurulunu da ateşe atmaktan başka birşey değildir.

inşaat şefinin
inşaat şefinin - 3 ay Önce

afrika okullarındaki denetim şefinin dayısı. her devrin adamı. garip gureba fetö diye işinden gücünden olurken ... makam mevki yükseltti .. öbür dünyada parayla cennet de alır bunlar. ( haşa).. dayı .... dayısı . kırklarelide fetönün çiftliklerini alan. tarekse alınan hayvamlara aracılık eden ete süte g.. aracılık eden dayı .... dayısı .. yürümekte zorlanan seksen yaşında dayı iyi dayı .. ne yapsın soyismi tutmayan arka bahçe dayı .. Allah nasıl ömür verirse versinde öbür dünyada liğme liğme geri versin inşAllah.

Kim kimden büyük?
Kim kimden büyük? @inşaat şefinin - 3 ay Önce

Durmak yok yola devam! Bu ekiplemi? Baştan ayağa kokuyorlar yahu. Fahrettin ve ekibi büyüktür parti ve milletten.

Halo dayı
Halo dayı - 3 ay Önce

Haberi görünce dayımı aradım"" benim dayım değilmiş

Bu gün son nokta koyulacak inşallah
Bu gün son nokta koyulacak inşallah - 3 ay Önce

TKK MERKEZ BİRLİĞİ SAYIN F.P. YÖNETİMİ VE TK YEM H.F.K. YÖNETİMİ BUGÜN SON GÜNÜ İNŞALLAH Ö.M. GİTTİ ŞİMDİ TKYEM YANDAŞLARIN DA ÇİFTLERİ DÜŞÜNEN İYİ BİR YÖNETİM GELECEK İNŞALLAH.

Zafer
Zafer - 3 ay Önce

Tarımdan habere teşekkürler.

Teslismi bu.
Teslismi bu. - 3 ay Önce

Babalar; oğulları, dayıları birde dünürlerini çok severler.


banner151

banner251