Tarım Kredi Marketlerde peynir vurgununda şok gelişme! Devlet Denetleme Kurulu harekete geçti!

Tarım Kredi Marketlerde ortaya çıkan 10 bin teneke peynir vurgununda şok gelişme! Devlet Denetleme Kurulu denetçileri, peynir vurgunu haberinin ardından Tarım Kredi Birlik A.Ş'de denetim başlattı.

Tarım Kredi Marketlerde peynir vurgununda şok gelişme! Devlet Denetleme Kurulu harekete geçti!
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Marketlerde ortaya çıkan 10 bin teneke peynir vurgunu, Devlet Denetleme Kurulu denetçilerini harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile geçtiğimiz hafta Tarım Kredi Kooperatiflerinde denetim sürecini başlatan denetçiler, Milli Gazete’nin dünkü manşet haberinin üzerine bugün Tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye giderek inceleme başlatması dikkat çekti.

Milli Gazete’nin dünkü manşet haberi Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirdi. Devlet Denetleme Kurulu denetçileri Tarım Kredi Marketlerin üretim ve ürün tedarik ayağı olan Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye bugün giderek inceleme başlattığı ortaya çıktı. Şirketin son 5 yıllık faaliyetleri incelemeye alınırken, denetçilerin Milli Gazete’nin manşet haberinin ardından bu incelemeyi başlatması dikkat çekti.

Bilindiği üzere Tarım Kredi Marketlerde satılmak üzere Madran firmasına fason ürettirilen binlerce peynir tenekesinin içinden tuz çıkmıştı. Peynir vurgununda skandal aylar sonra fark edilirken, tenekelerin teslim alınması sırasında hiçbir kalite kontrolünün yapılmaması ve şahit numunenin de alınmaması Tarım Kredi Marketlerde yaşanan liyakatsizliği gözler önüne sermişti. Peynir vurgununda Tarım Kredi Marketler 4 milyon lira dolandırılırken, şirketle ilgili başlatılan soruşturmadan da bir sonuç alınması beklenmiyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 20:40
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayramali
bayramali - 3 ay Önce

Sayin denetciler sizden ricam,depo sayimlarini denetlemeniz.Gecmis yil sayimlari ile son 1 yil yapilan yapilmayan stok usulsuzluklerini kontrol etmeniz.son 1 yil oncesine kadar her ay yapilan depo sayimlari bayramali ve bizim toptan,sok tan getirdigi liyakatsiz mudurler tarafindan kac kere sayim yapilabildi marketlerde saglikli sayim yapiliyormu?

depolara harcanan paranin hesabini kim soracak?bayramali onceki yonetim xamaninda istifa eden bayramali senkali(eski şokcu) is gelistirme direktoru olarak getirmesindeki amac ne idi?Antalya depoya 6 aydir harcanan para 5 milyon.bu parayla deponun tapusunu alırdınız.(depo henuz bitmedi)!!
5 mikyonluk Findik depo ve marketlerden toplanip kime peskes cekildi bu milletin sabriyla oynamayin.hayatinizda goremeyeceginiz koltuklara gelip yolsuzluk usulsuzluk yapmaya kalkmayin.

Peynirci memet
Peynirci memet - 3 ay Önce

Güneş balçıkla sıvanır. Medyada algı yönetmek kolay şimdi hesap ver stok sayımına 2 gün kala depoyu kim yaktı

Bugday
Bugday @Peynirci memet - 3 ay Önce

Yeni fabrika müdürü uzerını kapadı olayın nasıl olsa bereket sigortadan hasar alındı

Tarımdanhaber
Tarımdanhaber - 3 ay Önce

Kop marketlerinde her şubesinin zarar ettiğini ve ürünlerin pahalı satılmasına,fason üretilmesine rağmen afaki zararlar oluşmuştur,oluşmaya devam etmektedir. Tarım kredinin tüm kaynaklarının görevde kalabilmek için bu alana seferber edilmesi ve bu kaynakların eritilmesine çanak tutanlarda denetlesinler..

Şoktan torpilli müdürler
Şoktan torpilli müdürler - 3 ay Önce

bayramaliden torpilli antalya dagitim depo muduru beyefendiye (şoktan gelme) birileri mesai saatini hatirlatsin.12 bin maasla mesai 12-15 arasi olmadigini.tam ciftlik yaptu kurumu

emre salman
emre salman @Şoktan torpilli müdürler - 3 ay Önce

Ah emre salman ah.yemin ederim senin yatacak yerin yok.gun gelecek o hiç bir sey yapmadan aldigin harcirahlarin 20 bin maasin hesabi sorulacak.simdi gez,ye,ic saltanat sür.

Gidişin nete ayak sesleri
Gidişin nete ayak sesleri - 3 ay Önce

Fahrettin POYRAZ dönemi ve beraber geldiklerinin dönemi bitmiştir Allah c.c. izniyle inşAllah. Eğer yolsuzluk yapmışsalar haram zehir olsun. Tarımdan habere çiftçileri düşündükleri teşekkür ederiz . İnşAllah yılın gazetecilik ödüllerini size verirler

Personel
Personel - 3 ay Önce

20 yıldır tarım kredi kooperatifinde çalışıyorum böyle şımarık beceriksiz bölge mdr ve yardımcıları görmedim hepsi ego patlaması yaşıyor hani bi boka yarasalar tmm di cem amma bi bokada yaramiyorlar

Hakkı
Hakkı @Personel - 3 ay Önce

Hangi bölge

Arpa- HFK
Arpa- HFK - 3 ay Önce

Yem vurgununda ki gibi bunuda kooparatifcilerin üzerine yıksınlar.
Sayın Arpa ve abileri yediklerinin üstünü tam kapatamamış anlaşılan ! Yavaş yavaş ortaya çıkıyor her şey.
Asıl olay bizim devlet denetleme kuruluna anlatacaklarımızla başlayacak... sayın arpa ve hfk sizede bırakmayacağız.

Sadece adalet
Sadece adalet - 3 ay Önce

Genel Kurul'da ahbap çavuşlukla kapatılan Lidaş dosyasına da bakılsın, Çiftçi Kart işine de, Tarkim olayına da bakılsın, milletin diline düşen şaibeli idareci kimmiş, kim bıçak kemiğe dayanıp, minare kılıfa sığmayana kadar korumuş,?Şaplı hayvanlar, kiralanan arkadaş çiftlikleri de dosya konusu oluversin. Vakıflar Gübretaş hissesini kaç liradan sattı, kimler bu fiyattan hisselerini ellerinde tutmayı sürdürdüler. Hisse satışına sebep ne idi? Vs vs


banner151

banner251