Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz: Hesabını yaptık yemde 8 liralık indirim yapıyoruz

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, yem fiyatlarında indirime gittiklerini belirterek, "Hesabımızı yaptık, 50 kilogramlık çuvalda yemde fiyat ne olursa olsun 8 liralık indirim yapıyoruz" dedi.

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz: Hesabını yaptık yemde 8 liralık indirim yapıyoruz
banner200

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Sertifikalı tohum ve yem için şartları yerine getiren ortaklarımıza yıllık yüzde 4 maliyetle kredi kullandırmaya başlıyoruz" dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, çiftçi ve üreticiler için sertifikalı tohum ve yemlerde sabit vadeli satış ile karma hayvan yemi kampanyasına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, bütün tarımsal girdilerde maliyetlerin düşürülmesi yönünde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Sertifikalı tohum ve yem için şartları yerine getiren ortaklarına yıllık yüzde 4 maliyetle kredi kullandırmaya başladıklarını belirten Poyraz, "Sabit maliyetli bir vadeli satış sistemi ki pilot olarak öncelikle sertifikalı tohum ve yemde kredi kullandırımına gidiyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın imkanlarıyla ve kooperatifimizin imkanlarını birleştirerek ortaklarımıza farklı bir kampanyayla ve kredilendirme metodu uygulamaya geçiyoruz." diye konuştu.

Poyraz, uygulama kapsamındaki ürünlerde çiftçilerin 10 bin liralık kredi çektiklerinde, değişken faiz hesabı yapılmadan, dönem sonunda 10 bin 400 lira ödeyeceklerini dile getirdi.

İndirimli kredilerden yararlanmak isteyen çiftçilerin Hazine ve Maliye Bakanlığınca istenen kriterleri yerine getirmeleri gerektiğini ifade eden Poyraz, "Mesela sertifikalı tohumlarda olan kampanyadan yararlanmak isteyen çiftçimiz, TARSİM sigortasını da yaptırmak zorunda." dedi.

Poyraz, 50 kilogramlık çuvaldaki bütün hayvan yemi çeşitlerinde de 8 liralık indirime gittiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Hesabımızı yaptık, 50 kilogramlık çuvalda yemde fiyat ne olursa olsun 8 liralık indirim yapıyoruz. Farklı fiyattaki farklı ürünlere de indirim oranı farklı yansıdı. Fiyatlardaki düşüş bazı ürünlerde yüzde 15 gibi ciddi bir orana tekabül ederken bazılarında yüzde 12, yüzde 10 gibi gerçekleşti. Çiftçilerimizin en çok kullandığı sığır besi yemi 71 liradan 63 liraya düşüyor ki bunda yüzde 11,2 indirime gitmiş oluyoruz. Daha spesifik buzağı yemlerinde ise yüzde 15'e yakın indirim söz konusu. "

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soygunlardan sonra indirim
Soygunlardan sonra indirim - 2 yıl Önce

Tkk sivas bölge müdürlüğüne atamasını yaptığını m.altunoktan 5000 ton kimyevi maddenin kayıbı hususunda ne zaman harekete geçeceksiniz

Toplanmış trabzon dan
Toplanmış trabzon dan - 2 yıl Önce

Trabzon kapatsın gereksiz samsun veya sivas bağlanmalı müdür yrd bana söz verdi yerini değişelim benle birlikte 3 kişiyede söz verdi öğrendim ki 5 yıl sabit tayin halkımız yok bu müdür yrd bana yalan konuşmaya gerek varmi yok diyebilir korkusu yerimden olurum korkusu herkeze aynı yalan .personel alacak lar 12. Ayda zarar göstermemek için yaptığıniz takla gerek varmi bölge birliği zararını örtmeyin acikolun

Destan Banev
Destan Banev - 2 yıl Önce

Piyasalarda aşırı stres var. Dolar yükseliyor, savaşa hazırlıkları var. Buna rağmen siz yem fiyatlarında indirim yapıyorsanız demek oluyor ki bu indirim tamamen kar üzerinden. Yani bu kadar zaman bizden bile bile fazla para aldınız. Tebrikler!. Başarılısınız.

Gene gurbet ellere gitmişsiniz
Gene gurbet ellere gitmişsiniz @Destan Banev - 2 yıl Önce

Yâhu ne hesap kitabı! Bakan olamıyoruz, bari ballı geliri kaybetmeyelim indirimi bu! Alemi şaşkın, milleti kör mü bilirsin sen? Yurtdışındasınız gene, sanırım 30'un üzerinde oldu yurtdışına çıkıp, günlük 200 euro harcırahı hak edişiniz. Artık ne yapalım, haftaya geldiğinizde haber verirler hakkınızda yazılıp çizilenleri...

Ege havasi
Ege havasi @Destan Banev - 2 yıl Önce

Urfadan gorevden alınan işin gücün yokmu senin..

Koltuk için
Koltuk için @Destan Banev - 2 yıl Önce

Hesabını yaptık koltuk için indirim yapıyoruz. Ama yemezler. Yolun sonu görünüyor. Bakan yakında çağıracak ve . . .

Analizci
Analizci - 2 yıl Önce

Sayın genel müdürün açıklamasından hemen sonra sahaya indim tohumda bahsettiği %4 maliyetle kullandırım kampanyasına baktım çoğu tohumu kapsamadığını gördüm.Evet yem konusunda 8 liralık bir indirim şaheser olmuş lakin herhangi bir maliyet çalışması yapılarak hazırlanmış bir kampanya değil gibi görünüyor.yatırım sürecindeki bir iştirak zarar ettirilir ise geleceğine şerh düşmek olur inşAllah muhtemel zarar tablosu var ise İştirakin herhangi bir kaynak ile fonlanması gündemdedir.bu Arada sayın genel müdür için iyi reklam kampanyası olacaktı ama Suriye gölgesinde kaldı vermeyince mabud ne yapsın Mahmut Misali devlet Erkanı fazla umursamayacak Hayırlı işler

Akaryakıt ve gübre de bizden:))
Akaryakıt ve gübre de bizden:)) @Analizci - 2 yıl Önce

2 seneye yaklaşan görev süresinde iş, icraat, proje, başarı namına tek iş yapmadı, yapamaz da; arkamda Külliye, 3 dönem de vekilliğim varın dışında kalem müdürüne d.başkanı maaşı, danışmanına d. başkanlığı verip, yanına da ikişer hakk ı huzur ekleyip 40 bin lira aylığa çıkartan biriyle karşı karşıyayız. Ha kendi aylığı yanında bu rakamlarda devede kulak kalır, o başka... Koltuk gitmesin diye, yıl sonuna kadar yem bedava, gübre ve akaryakıtta hediye olarak bizden deseler, inanın şaşırmaz kimse!

Pardon analizci
Pardon analizci @Analizci - 2 yıl Önce

Analizci ??? Kendi adın ile veya şeklin ile yorum yap tanışmıyor analizci adi kulanan benim ben de böyle yorum yapmam terbiyesizlik yapmaya gerek yok

Ne kampanyası ya!
Ne kampanyası ya! - 2 yıl Önce

Sertifikalı tohum ve yemdeki uygulama yeni birşey değil. Zaten var olan birşey. Sanki yeni bir şey yapıyormuşcasına makyajlayip basın önüne çıkıyorsunuz. Sizin odağinızda çiftçi yok maalesef. Varsa yoksa şirketleriniz. Madem indirim yapıyorsunuz, bunu neden bugüne bıkartınız. Hesabi kitabı bugün mü yaptınız. Siz inandiriciliginizi kaybettiniz.

Baba çiftci
Baba çiftci - 2 yıl Önce

Bu güne kadar neredeidiniz?Geçmiş olsun.Ciftciye batırdınız

Mehmet Aydın
Mehmet Aydın - 2 yıl Önce

6 senedir tefecilik yaptınız cepler doldu baktınız çiftçi çekiliyor.yeni tuzak lar hatırlayalım dediniz

Hakan sahin
Hakan sahin - 2 yıl Önce

Resmen milletle dalga geçiyorlar
Hayvanları sigorta yaptırmak lazımmış indirim değil bindirim


banner251