Tarım Kredi devreye girdi süt fiyatları yükseldi

Kınık’tan koyun, keçi ve inek sütü alımı yapacağını duyuran Tarım Kredi Kooperatifi ilk alımı 1 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirecek. 1 yıllık sözleşme yapan kooperatif, Kınıklı yetiştiricilere 2020 yılında sütlerini alma garantisi veriyor.

banner255
Tarım Kredi devreye girdi süt fiyatları yükseldi
banner200

Kınık’taki süt fiyatları ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Poyracık  Tarım Kredi Kooperatifinde Kooperatif Müdürü Nuran Tekel'i ile birlikte küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricileri ile bir araya geldi. Doğruer, süt fiyatları ile ilgili gelişmelere dikkat çekerek  çiftçilerimizin bu konuda kuşkuya kapılmamalarını süt alımlarının Kooperatif garantörlüğünde geçekleşeceğini söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifinin Kınık’tan koyun, keçi ve inek sütü alımının Kınıklı yetiştiriciler içinde büyük bir sevinçle karşılandığını dile getiren Başkan Doğruer: “Kınık’ta yetiştiricinin yüzü gülüyor. Tarım Kredi Kooperatifinin Kınık’tan süt alacağını açıklaması bile Kınık’ta süt fiyatlarının yükselmesine neden oldu, yetiştiricilik itibar kazandı. Süt alan herkes yetiştiricinin kapsına gidiyor, halini hatırını soruyor, ödemeler gününde yapılıyor. Bu durumdan çiftçilerimiz çok memnun” dedi.

Kınık Poyracık Mahallesi Tarım Kredi  Kooperatif Başkanı Nuran Tekeli'de Kooperatifinin ilk alımı 1 Ocak Çarşamba günü yapacağını belirterek “Tarım Kredi Kooperatifi hem merkez mahallelerde hem 20 köyümüzden süt alımı yapacak. İlk olarak Poyracık bölgesinden alım başlayacak. Gelen talep doğrultusunda organizasyon 29 köyü kapsayacak. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz bir firma süt toplarken üreticinin ücret ödemede muhatabı sözleşme yapmış olduğu Tarım Kredi Kooperatifi olacak" dedi.

Tarım Kredi kooperatifinin Kınık’tan süt alacağını açıklaması süt fiyatlarını ve yetiştiriciye olan ilgiyi artırdı. Tarım Kredi Kooperatifinin süt toplama araçlarının köyleri gezmesi ile sütte fiyat yükselme trendinin  daha da artacağı ve  süt fiyatının bölgede hak ettiği değere kavuşacağı ifade edildi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
M gunay
M gunay - 1 yıl Önce

Fiyat ne birde onu yazsanız.milletin aklıyla alay geçmeyiniz.

Cumhur canıtez
Cumhur canıtez - 1 yıl Önce

Niğdeye bağlı köylerde 25 kuş süte zam yaptılar henüz zamlı tarifeden hiç ödeme yapmadan yem fiyatlarına çuval başına 5 lira zam geldi hayvancılık sevinemedim kursağında kaldı böyle adaletmi olur yazıklar olsun sebep olanları Allah'a havelediyorum yazıklar olsun zehir zıkkım olsun

banner151

banner251