Tarım Kredi'de Tağşişli Genel Müdür haberine erişim engeli! 

Tarım Kredi Marketlerin başına atanan Tağşişli Genel Müdür haberine erişim engeli getirildi. Habere erişim engeli talebini, tağşişli genel müdürün atandığı şirket bulunurken, mahkeme aynı günde karar vererek, Milli Gazete başta olmak üzere tağşişli genel müdür haberini yayınlayan 55 gazete ve internet haber sitesinden haberin kaldırılmasına hükmetti. Mahkemenin, Tarım ve Orman Bakanlığının resmi kayıtlarına rağmen tağşişli genel müdür ataması haberine erişim engeli kararı vermesi dikkat çekti. 

Tarım Kredi'de Tağşişli Genel Müdür haberine erişim engeli! 
banner200
banner217

Tarım Kredi Marketlerde tağşişli genel müdür atamasında, hukuk skandalı! Tarım Kredi Marketlere tağşişli Genel Müdürü atayanlara dokunulmazken, kurumun itibarını zedelediği için Milli Gazete’nin haberine mahkeme tarafından erişim engeli getirildi. Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin 4 Mayıs’ta verdiği kararla, Milli Gazete ile birlikte tağşişli genel müdür haberini alıntılayarak yayınlayan 55 tane gazete ve internet haber sitesine erişim engeli getirildi. Buna göre, Tarım Kredi Marketlerin itibarını zedeledikleri için tağşişli Genel Müdürü atayanlara ve atanan kişiye yönelik hiçbir işlem yapılmazken, yapılan habere erişim engeli kararının verilmesi, halkın doğru bilgi alma hakkına vurulmuş büyük bir darbe olarak görülüyor. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Marketlerin başına atanan Tağşişli Genel Müdür haberine erişim engeli getirildi. Habere erişim engeli talebini, tağşişli genel müdürün atandığı şirket bulunurken, mahkeme aynı günde karar vererek, Milli Gazete başta olmak üzere tağşişli genel müdür haberini yayınlayan 55 gazete ve internet haber sitesinden haberin kaldırılmasına hükmetti. Mahkemenin, Tarım ve Orman Bakanlığının resmi kayıtlarına rağmen tağşişli genel müdür ataması haberine erişim engeli kararı vermesi dikkat çekti. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜRE DOKUNMADILAR HABERİ KALDIRDILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği market projesinin başına, geçmişte ürettikleri hileli ürünlerden dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafında birçok kez ifşa edilen gıda firmalarının kurucu ortağının atanması büyük bir skandala neden olmuştu. Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan skandal atama kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

HABER BİR ÇOK MEDYA KURULUŞU TARAFINDAN YAYINLANMIŞTI 

Milli Gazete, söz konusu skandal atamayı, 20 Nisan’dan, ‘Cumhurbaşkanı’nın Market Projesine Tağşişli Genel Müdür’ haberi ile manşetten vermişti. Milli Gazete’nin manşet haberi gündemi belirlerken, 50’nin üzerinde gazete ve internet haber sitesi de Milli Gazete’nin söz konusu haberini sitelerinde manşetten yayınlamışlardı. Haber, sosyal medyada da paylaşım rekorları kırarken, vatandaşlar tepkilerini yaptıkları yorumlarla ortaya koymuşlardı. 

9 NİSAN’DA ATANMIŞTI BAKANLIK KAYITLARI ORTADA 

Tarım Kredi Marketlerin bağlı bulunduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin başına 9 Nisan’da Yavuz Mehmet Bulut vekâleten Genel Müdür olarak atanmıştı. Yavuz Mehmet Bulut’un geçmişte kurucu ortağı olduğu TADABAN GIDA ve ANADOLU EKSPER GIDA, defalarca hileli bal ve tereyağı ürettiği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde yer almıştı. Tarım ve Orman Bakanlığının kayıtlarına göre Bulut’un firma ortağı olduğu dönemde TADABAN GIDA, 15 kez, ANADOLU EKSPER de 3 kez hileli üründen dolayı ifşa edilmişti. 

TARIM KREDİ TELAŞA KAPILARAK SKANDAL ATAMANIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE ÇALIŞMIŞTI 

TADABAN GIDA ve ANADOLU EKSPER GIDA’nın Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu ortağı olduğu dönemde ürettiği hileli ürünler Tarım ve Orman Bakanlığının kayıtlarında belgeli olmasına rağmen Tarım Kredi Kooperatifleri, kamuoyuna yaptığı açıklamada gerçekleri çarpıtarak Bulut’u aklamaya çalışmıştı. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR HALEN GÖREVİNİN BAŞINDA 

Tağşişli Genel Müdür haberleri hükümet içinde de büyük bir rahatsızlığa neden olurken, Yavuz Mehmet Bulut’un halen görevine devam etmesi de dikkat çekiyor. Bulut, görevden alınmazken, görev yaptığı Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin Bakanlık kayıtlarını yok sayarak noter kanalıyla Milli Gazete’ye cevap ve düzeltme metni göndermesi manidar bulunmuştu. Telaş halinde gönderilen cevap ve düzeltme metni ile Milli Gazete üzerinde baskı kurulmaya çalışılması dikkat çekmişti. 

TARIM KREDİ MARKETLERİN İTİBARINI TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR DEĞİL HABERLER ZEDELEDİ!

Bütün bu skandallar ortada iken Tarım Kredi Birlik A.Ş, kurum itibarının zedelendiği gerekçesiyle 4 Mayıs’ta Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne söz konusu haberlerle ilgili olarak erişim engelleme talebinde bulundu. Söz konusu mahkeme de Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin talebini haklı bularak aynı gün habere erişim engeli getirdi. Mahkemenin erişim engeli kararında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kayıtlarını ve haberdeki belgeleri yok sayması dikkat çekti. Diğer yandan Yavuz Mehmet Bulut, halen görevinde başında iken, mahkemenin kurum itibarını zedelediği gerekçesiyle haberlere erişim engeli kararı vermesi büyük bir çelişki olarak görüldü. 

ERİŞİM ENGELİ 55 GAZETE VE İNTERNET HABER SİTESİNE GETİRİLDİ

Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin; ‘Cumhurbaşkanı’nın önem verdiği market projesine tağşişli Genel Müdür’ haberine yönelik verdiği erişim engeli kararının, sadece Milli Gazete için değil haberi kullanan 55 gazete ve internet haber sitesine yönelik alınması da dikkat çekti. Buna göre, Tarım Kredi Marketlerin itibarını zedeledikleri için tağşişli Genel Müdürü atayanlara ve atanan kişiye yönelik hiçbir işlem yapılmazken, yapılan haberlere erişim engeli kararının verilmesi, kamuoyunun doğru bilgi alma hakkına büyük bir darbe olarak görülüyor.

ANKARA 8. SULH CEZA HAKİMLİĞİNİN ERİŞİM ENGELİ KARARI İÇİN TIKLAYIN 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 13:09
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahr değil mahv!
Fahr değil mahv! - 3 hafta Önce

Sesini saklasalar, kokusunu ne yapacaklar? Kanuna uydursalar ne yazar, hukuk paspas yapıldıktan sonra. Dünya onların olsa ne yazar, bize ahiret yettikten sonra. Dünya gözlerini kamaştırmış olsa ne yazar, mahşer ve mizan varolduktan sonra.

Hüloğğ
Hüloğğ @Fahr değil mahv! - 3 hafta Önce

Gapışın adalet dağıtıyoruz

UYUYAN MİLLETİ ÖPEN TAĞŞİŞLİ O ÇOCUK
UYUYAN MİLLETİ ÖPEN TAĞŞİŞLİ O ÇOCUK @Fahr değil mahv! - 3 hafta Önce

Sadettin Bey, boşver bu işi diyeceğim ama olmayacak.. bak Aziz Nesin’in ZÜBÜK ADLI BİR ROMANI VAR, FİLİMİNİ DE ÇEKTİLER. MERHUM KEMAL SUNAL OYNAMIŞTI ZÜBÜK ADINDAKİ MUKADDESATÇI MUHAFAZAKAR” POLİTİKACIYI... BENCE ONU BİR DAHA BİR DAHA OKUMAK İZLEMEK LAZIM... Aziz Nesin’in şu sözü de ibretlik: “ Bir gün bu ülkenin başucuna bir not yanağına da bir öpücük kondurup gideceğim. Notta şöyle yazacak: Çok tatlı uyuyordun uyandırmaya kıyamadım diyeceğim.”....

Torbanız deliktir.
Torbanız deliktir. - 3 hafta Önce

Yemin olsunki koltukta üç gün daha kalıp dünyalığınızı artırmak adına bulaştığınız, ortağı olduğunuz, sessizliğinizle ortağı olduğunuz şeylerin sineğin kanadı kadar bile önemi olmadığını görecek ve ah vah etseniz bile fayda etmeyecek. Yok kastım bu dünyada size bir şey olabileceğini, hele de bu iktidar zamanında, düşünmüyorum. Bu sizleri dahada cesur ve hadsizleştirecek, her zaferiniz hezimetiniz olacak aynı zamanda. Pirus Zaferi'dir kazandığınız. Tarım bir istiklal ve istikbal konusudur, sizlerse burada yolbaşılığı yapacak evsaftan çok ama çok uzaksınız. Ahiretinize azık olacak işler değil, dünyaya aşık olacak işlerle meşgulsünüz. Amiral geminiz de, destek unsurlarınızda da durum çok ama çok kötüdür. Siz ise hastaya makyaj, cesete parfüm çabasından fazlasını bilmiyorsunuz.

Taktın bilader
Taktın bilader - 3 hafta Önce

Birlik gıda birlik gıda biraz da Tk yem hakkında araştırma yaparsan iyi olur 2,5 yıl önce para gücü olan Tk yem üç dört tane bankadan kredi kullandı aylık ve üç aylık olarak milyon faiz ödemesi var ve ciddi bir mali kriz kapıda!! Bunlara rağmen fizibilitesiz yatırım İhalelerine bakmanız yeterli olacaktır!!!

Tarimkredili
Tarimkredili - 3 hafta Önce

Sayın editör arkadaş okdar yaptığı işte mahirki tutuyorlar ve tüm adalet mekanizmasınaida ayağı kaldırıyorlar. Arkadaşların yönetim anlayışı bu tarım kredi birliğe süt toplayan kim bunun ortağı g. M akrabasını acaba %3 kafadan komisyon. Kooperatife %1 yandaşa üç.. Yeme gelen Ukrayna menşeli kepenkler acaba kendimi yoksa danışmanı. Hayvancılık zatan süper ilkdefa zarar. Bu arada 2019 birlik 40-50 milyon zarar. Gübretaş iki yılda bir katrilyon finans zararı herhalde ürün alımında Adnan hocanın müritleri pahalı aldırdı. Ne de güzel şen şen oynuyorlar. Tarım idaresi zaten Azerbaycan balkanlarin eniyi lerı kurumun sahibini kazikla yerli ve milli olanlar Türk çiftçisinin kaziklayanlari baş tacı. 1 milyon ton kompoze gübre üreten gübretaş gidip başka yere üretmesinin gerekçesi ne olabilir. 300 işçi ve fabrikalar boşken ateşle sen kardeşliğimi yoksa toroslardan yumak yuvarlamakmi

Molla Kasım
Molla Kasım @Tarimkredili - 3 hafta Önce

Hukuka aykırı olarak atanmış birinin yaptığı işlerin meşruluğunu tartışmaya gerek yoktur. Bizatihi kendisi genel müdür olma şartlarını taşımadan atanmış birisi.

Gariban
Gariban - 2 hafta Önce

Is yapan G.Mud.ve yardimcilari gonderildi.Yerine gelen marketcilikle alakasi olmayan kayinpeder torpilli.Sozde direktor atamislar.gulermisin aglarmisin
Vahhh.Tarim Kredi markett.Gelenler gidenlerin tirnagi olamaz.

Hasan yılmaz
Hasan yılmaz - 3 hafta Önce

2023 de biz hepsine yayın yasağı getireceğiz tarum kredi önce güprenin özel sektörke aynı fyata satmasının hesabını verecek bizim paralarımızla kurulan bu fabrika'da yönetenlerin bir tl sermayesi yok ama bize rağmen kar kuruluşu gibi çalışarak karda ettirilmeyerek bol keseden yemenin bedelini ödeyecekler Allah ömür verirse ve iktidar değiştiği gün en az 10.000 dava açacağız yesinler tınsırana kadar yesinler aksurana kadar yesinler o teftiş kurulundaki beyaz gömlekli hukukcularda bunun hesabını verecekler.

Maraba
Maraba - 3 hafta Önce

Arkadaş Tarım Kredi Markete girince değişikliği anlıyorsun zaten. Tarım Kredi Market bitti. (Öngörüm) InşaAllah ben yanılırım halka hakka hizmette zirve yapar.

Mehmet kef
Mehmet kef - 3 hafta Önce

Üstad seni takip ediyorum yıllardır ancak artık siparis haberler yapıyorsun ve sadece vurmakla ilgili haber yapıyorsun eski güvenirligin yok gözumuzde muslumana yakısacak gibi davranmalıyız. Sen nefsinle hareket eden biri haline geldın yada siyası muhalefetten dolayımı yapıyorsun.. eğer bu sekılde davranıyorsan yalan haber yada yanlı haber yapıyorsan hakkımı helal etmem..

tarımdanhaber
tarımdanhaber @Mehmet kef - 2 hafta Önce

İlginiz ve candan tavrınız bizi memnun etti. Ama önyargılısınız, yanlış yaptığımızı düşündüğünüz konuda bizimle temasa geçebilirsiniz. Mesela, bu habere konuyu kişiyi elinden tutun getirin izah etsin, biz de düzeltelim. Olmaz mı?


banner151