Tarım Kredi'de hukuksuz atanan Genel Müdürün 65 haberimize aldırdığı erişim yasağı için Anayasa Mahkemesi'ne gidiyoruz!

Tarım Kredi Kooperatiflerine hukuksuz bir şekilde atanan Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın 65 haberimize koydurduğu erişim yasağını kaldırmak için Anayasa Mahkemesi’ne gidiyoruz. 

Tarım Kredi'de hukuksuz atanan Genel Müdürün 65 haberimize aldırdığı erişim yasağı için Anayasa Mahkemesi'ne gidiyoruz!
banner200
banner217

Tarım Kredi Kooperatiflerinde tamamen çiftçinin hak ve menfaatlerini korumaya yönelik yaptığımız somut belgeli 65 haberimize, Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine 'kişilik hakları ihlal edildiği' gerekçesiyle Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirilmişti. Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin somut belgeli haberlerimize yönelik aldığı bu haksız ve hukuksuz kararın iptali için Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğine yaptığımız itirazımız da reddedildi. Her iki mahkemenin somut belgeli haberlere yönelik kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle erişim yasağı kararı vermesi ve onaylaması basın özgürlüğü açısından Türkiye’nin geldiği noktayı gözler önüne sererken, mahkemelerin bu kararının iptali için Tarımdan Haber olarak Anayasa Mahkemesine başvuru yapacağız. 

3 DENETÇİ NEDEN GÖREVİNİ YAPMIYOR? 

Tarım Kredi Kooperatifleri, 2.5 yıldır Genel Kurul kararlarına aykırı bir şekilde atanan Genel Müdürden dolayı hukuksuz bir şekilde yönetilirken, 1 milyon 100 bin çiftçinin ortağı olduğu Tarım Kredi Kooperatiflerindeki denetçilerde görevlerini yapmıyor. Genel Müdürün hukuksuz atanmasında Genel Kurul Kararına aykırı işlem yapan Merkez Birliği Yönetim Kurulu sorumlu iken, Merkez Birliği Yönetim Kurulu’nun hukuksuz atamayla ilgili kararını denetlemesi gerekenler ise Tarım Kredi’nin denetçileridir. Ancak hukuksuz atama skandalının ortaya çıkmasına rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerinde seçimle göreve gelen (2) ve atamayla görev yapan (1) olmak üzere toplam 3 denetçinin, aylardır hiçbir işlem yapmaması dikkat çekiyor. Denetçiler görevlerini yapmadıkları gibi hukuksuz atamayla ilgili kamuoyuna da hiç bir şekilde açıklama yapmamaması çiftçi kuruluşunda yaşanan skandalın boyutunu gözler önüne seriyor. 

HUKUKSUZ ATAMAYLA İLGİLİ İŞLEM YAPILMAZKEN HABERLERE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLİYOR!

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatifleri 2.5 yıldır hukuksuz bir şekilde yönetilirken, bununla ilgili hiçbir hukuki süreç işletilmezken, Tarımdan Haber’in tamamen çiftçinin hak ve menfaatlerini korumaya yönelik yaptığı belgeli ve somut haberlere mahkemeler tarafından erişim engeli getirilmesi manidar bulunuyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 01:33
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 2 ay Önce

Hiç bir yöneticinin zerre kadar değeri saygısı kalmadı personelin gözünde. Atamalar hep dışardan. İş bilmeyen kuruma sektöre tamamen yabancı ama kim bilir kimin nesi?

Din i dürüm arkadaşlar
Din i dürüm arkadaşlar @... - 2 ay Önce

Pamukkale Üniversitesi Rektörü'nün karısına yaptığı kayırmacılığı görünce dünürünü yönetim kurulu üyesi yapan, oğluna devrettiği şirkete milyonlarca liralık iş verenler geldi hatırıma. Yakın yandaştan milyonluk kiralamalar yapan, kooperatife sağlamadığı iskontoları arkadaşlarına verdirten, tescilli hilecilere şirket teslim eden dini bütün değil, dini dürüm sanıp, karın doyurma aracı görenler. Her kimseler?

Tebrik ediyorum
Tebrik ediyorum - 2 ay Önce

Kesinlikle yapılmalı .Taşeron üniversite mezunu temizlik işçisi .lise mezunu müdür müfredat ve güzellik arada sizce ne var üniversite mezunu taşeron elinde temizlik fırçası supurge ile bilgiler çöpte lise mezunu bilgisiz müdür koltukta @admin bu kurum cidden problem.var küçük örnek ler kesinlikle anayasa mahkemesine gidilmeli taşeron kadro alamıyor elinde süpürge ile temizlik yaptırılan üniversite mezunları var saçmalık . Bu tip haberlermi dokundu acaba .yoksa fazla hukuksuz atama istifalar ihbar yokmu boş baş savcı şunları değerlendirecek .

Güzel
Güzel @Tebrik ediyorum - 2 ay Önce

Buraya güzel bir açıklama sonunda yapıldı helal olsun bu önemli kıstas şimdi seni ayakta alkışlıyorum tek kelime ile anlindan. Öperim bu açıklamayı yapan kimse mesele arka planda duyarlı yöneticiler olduğunu görmekten onur duydum helal olsun farkındalık yarttin taşeron kardeşler haydi hayırlısı artik

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ @Tebrik ediyorum - 2 ay Önce

Tarım Kredi kooperatiflerinde 4 yıllık (lisans ) Mezunu olanların Taşeron olarak işe alınması mevzuatımızca yasaktır. Değerli çalışan. 4 yıllık lisans mezunu olarak işe yerleştirilmiş sen. bu mevzuata aykırı bir yerleştirmedir. Ya birileri senin lisans mezunu olarak girmene göz yummuştur. Yada Lisans Mezunu olduğun halde bunu gizleyip lise diplomanla işe girmişsindir. Tespit edilmesi durumunda iş haddin fesh edilir. 3. bir durum ise lise mezunu olarak işe girip taşeron olarak çalışırken lisans mezunu olmandır. Böyle bir durum söz konusu ise ve Üniversite mevzunu olduğunu belirtirsen kadroya geçiş konusunda size yardımcı olunabilmektedir. Türkiye genelindeki kooperatiflerde bunun örnekleri vardır. 3. söz ettiğim konuyla ilgili bir durumunuz söz konusu ise bölgenize bildirebilirsiniz. Kadroya geçiş konusunda size yardımcı olunabilecektir. Değerli bölge idarecileri arkadaşları Taşeron olarak 4 yıllık (lisans) mezunu olduğu halde lise diplomasıyla işe taşeron olarak başlayanların tespit edilmesi için; İşe başladıkları Tarihte Askerlikle ilişiklerinin bulunup bulunmadıklarının. Askerlik hizmetini fiili olarak tamamlamışlarsa. Taşeron olarak işe başlamadan önce Ne kadar süre zarfında askerlik sürelerini ifa ettiklerine er mi erbaş mı olarak bitirdiklerine dair personelden askerlik belgelerini isteyerek. ve e-devlet üzerinden doğrulayarak lisans mezunu olarak işe girişlerinin tespit edilmesini. Lisans Mezunu olarak lise veya önlisans mezunu diplomasıyla işe girenlerin iş hadlerinin tazminatsız olarak iş sözleşmelerinin fesih edilmesini ;Bilahire Bu konuyla ilgili resmi yazı yazılacağını bilgilerinize sunarım.

Hahahahaha
Hahahahaha @Tebrik ediyorum - 2 ay Önce

Tarım kredi kooperatifleri resmi kurum değilse resmi plakaları söksün özelikle kantardan tonaj kaçmaya benzemez resmi kurumsa taşeron neden kadro alamadı aciklasin .beyler tkk normal görüyorum ben çoğu konuyu burda yazan paylaşan emeği geçen arkadaşlar sağolsun öğreniyor ve bakışım değişti son zaman kurum içine tağşiş mi ifşa edilmiş bir firma sahibi müdürümu ne geldi yazık beyler gül gibi tkk perişan oldu bak buraya yazıyorum . Sonu Sümerbank . Çiftlik bank çok üzücü düşüncem bu . Tkk vahim tablo bu taşeron lar kadro duzeltme yapılmadı haklısınız lise mezunu müdür hakkı değil o koltuk üniversite mezunlarının hakkı üniversite mezunu temizlik yaptırılıyor neden açıklayalım taban da zehir gibi gençler var heveslerini kırıyor bir çoğu bölgeler de şef müdür kooperatifleri lerse müdür olacak gençler korkuyor lar koltuk elden gider genel müdür Luk bu en büyük ayıp ayıp nedir bilseniz bu çoktan bu sorun biterdi tablo açık genel müdürlük basarız yaptığı hataları mahkeme kararı ile basın yayın organlarında kısıtlama ile göz önünden çekiyor olmaz öyle yanlış yanlış tır doğrunun önüne geçemez

Molla kasım
Molla kasım - 2 ay Önce

Ataması hukuksuz olan ve bunu personelden gizleyen adam, insanlığı, vefayı, sadakati unutturdu bu kuruma. Sn. Cumhurbaşkanımıza ancak bu kadar zarar verilir.

Ciftci
Ciftci - 2 ay Önce

Tarım kredi de yönetim kurulu nerede kim tanıyor adamlar ayda bir gider önlerine ne gelirse imzalar. Yemek yer maaşını alır gider. Kurumda olan hicbirsey umurlarında değildir. Sayın kulcu tam öğrendi oda dunurunun ga, bina uğradı. Ha birde tk başkanı sosyal medyayı super kullanıyor keşke birazda gariban çiftçi ne çekiyor ona baksalar

Emekli Müdür
Emekli Müdür @Ciftci - 2 ay Önce

Arkadaşlar sistem böyle y.kurulu ve Denetçiler genel kuruldan evvel açık istifa dilekçelerini teslim ediyor ve seçtiriliyorlar idare tarafından.Saltanat tatlı nasıl görüş beyan etsinler.Zayen kurullara everdiler işi bilmeyenler seçiliyor

Fp suçu yok bence
Fp suçu yok bence - 2 ay Önce

Onu yönlendiren biri var bence bukadar duyarsız olmaz kimse.
Taşeron ah çekiyor
Müdürler ah çekiyor
Çiftci ah çekiyor
Fiyatlar karışık
Sistem bozuldu

Burhan Balta 1032 Tk Yk Bşk
Burhan Balta 1032 Tk Yk Bşk - 2 ay Önce

7166 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname 2019 da kullanıan ve öncesinden gelen sıkıntılı borçlara uygulanmalı uygulanmassa tk çiftçinin gözünde yok hükmündedir.bu konu kanayan bir yaradır. Tarım Bakanı konuyu detaylarıyla biliyo . 30 ocakta kendisiyle .Bafra vekilimizle ziraat odamızla yüzyüze görüstük sonuç maaalesef .icralar basladı .

Turgut alp
Turgut alp - 2 ay Önce

Az kaldı bu millet başta senden F poyraz kurtaracak siz haddinizi çoktan aştınız ama tek istediğim tek tek yargılanmanız hesabını vermeden gitmemeniz...

:::)))))
:::))))) - 2 ay Önce

2019 yılını rekor zararla kapatan giden müdürü ise nasil aldi nasil kovdu zarar tek suclusu o gidenmiydi o kadar dendi alma diye ama aldi sonra kovdu taisliyi aldi yine dendi yine aldi anlayin devlet benim ben devletim diyor burasi ciflik se bu ciflil babamin cifligi diyor kimse konusmasin bakan bakmaktan öteye geçemedi ise yapacak bir şey yok ins reis gorurde bunlarin hesabini sorat...


banner151

banner251