Tarım İl Müdürü seraları inceledi

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Emine Sever, sera üretimi yapan işletmelerde incelemelerde bulundu.

Tarım İl Müdürü seraları inceledi
banner200

İncelemeler esnasında açıklamalarda bulunan Sever, “Son yıllarda dünyada ve ülkemizde İyi Tarım Uygulamaları alanları hızla artmaktadır. Artan üretim sonucu üretilen ürünlerin tüketimi büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle iyi tarım uygulamaları ürünlerinin tüketimi ve üretilen ürünlerin tüketicilere tanıtılması ve ürünlerin hangi aşamadan geçtiği, kontrol ve sertifikasyon işlemlerinin nasıl yapıldığını ve İyi Tarım Uygulamalarının insan, hayvan refahı ve yaşanılabilir çevreye olan olumlu etkilerini tüketici ile üreticilere benimsetmek amacıyla ilimizde Bakanlığımızca destekli olarak 2014 yılından itibaren bu proje yürütülmektedir” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında Sever, şunları söyledi; “İlimizde iyi tarım uygulamaları ürünlerine talebin giderek artması ve piyasada bu ürünlerin daha yüksek fiyatla alıcı bulması, bu konuya diğer kuruluşların da ilgisinin artmasına neden olmuştur. Bu nedenle çiftçilerin bu üretim sistemine geçmeleri ve yeni bir alternatif üretim modeli olan İyi Tarım Uygulamalarının yaygınlaştırmasıyla aile bütçesine hatta ilimiz ekonomisine önemli bir katkı sağlanması amaçlanmaktadır."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine
Emine - 1 yıl Önce

Bu kadın konuşmaktan aciz ne il müdürü bu..hele bir sorun bakalım eskişehir çiftçisine..ne yaptığı belli değil..saçma sapan işler bu bakanlık ölmüş ağkayanı yok..bu kadından il müdürü çıkarsa benden dünya lideri olur..hiç bir şeyden anlamıyo bu kadın..alın bunu başımızdan..

banner251