Tarım İl Müdürlüğünden işbirliği anlaşması

Türk Kızılay Kayseri Toplum Merkezi ile Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, uluslararası koruma kapsamındaki yabancılar ve Türk vatandaşları için yürütülen projelerde iş birliği anlaşması yapıldı.

Tarım İl Müdürlüğünden işbirliği anlaşması
banner200
banner217

Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Günümüzde arz ve talebi artan tıbbi ve aromatik bitkilerin ekim ve dikiminin yaygınlaştırılması çalışmaları Bakanlığımız destekleri ile yapılırken, yerelde de ekiliş alanların artırılması için projeler yapılmaya devam edilmektedir. Tıbbi bitkiler içerisinde ise en çok lavanta rağbet görmektedir. İl Müdürlüğümüz proje birimince hazırlanmış ve Kayseri Toplum Merkezi koordinatörlüğünde Avrupa Birliği tarafından fonlanacak bu proje ile ülkemiz lavanta ihtiyacının bir kısmı karşılanacaktır. Aynı zamanda ilimiz çiftçileriyle birlikte geçici koruma altındaki vatandaşlar da İl Müdürlüğümüz aracılığı ile lavanta yetiştiriciliğinde toprak işlemeden hasata kadar ki her aşama öğretilerek sertifikalandırılacaktır” ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Proje kapsamında oluşturulacak GKAS vatandaşlar ev sahibi çiftçilerimizin yardımları ile tarımdan elde edecekleri kazanç sayesinde  tarıma kazandırılarak hayata tutunmalarına yardımcı olunacaktır. Geçici koruma altındaki vatandaşları kapsayıcı bir şekilde, kaliteli mesleki ve teknik eğitimle hem yerel ekonomiye ve hem de ekonomik büyümeye katkı sağlayacak, ekonomik ve sosyal açıdan güçlendirilmeleri sağlanacaktır.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251