Tarım fuarına 4 ülkeden alım heyetleri katılacak

Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı 6. Kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 21 Şubat Perşembe günü açılacak olan fuara il içinden ve dışından birçok firma ve ziyaretçinin katılması bekleniyor. Şanlıurfa Fuar Merkezinde düzenlenecek organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk, ekonomik sıkıntılara rağmen Şanlıurfa'ya yakışır bir organizasyon için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydetti.

Tarım fuarına 4 ülkeden alım heyetleri katılacak
banner200

Şanlıurfa'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı bu yıl altıncı defa düzenleniyor. 21-24 Şubat 2019 tarihlerinde Şanlıurfa Fuar Merkezinde düzenlenecek fuar; Şanlıurfa'dan, bölgeden ve ülke genelinden misafirlerini ağırlayacak. Bu yıl fuara Irak, Kuzey Irak ve Cezayir'den de alım heyetleri katılacak.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk, bu sene düzenlenecek fuarın geçmiş yıllara göre daha verimli geçmesini beklediklerini belirterek, “6 yıldan bu yana çok başarılı tarım fuarlarına hep birlikte imza attık. Şanlıurfa tarım fuarını ülkemizin en nitelikli fuarlarından birisi haline getirmek için çaba harcıyoruz. Bu yıl Ticaret ve Sanayi Odamızın, Ticaret Borsamızın ve Ziraat Odamızın da katkılarıyla yurt dışından alım heyetleri getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Özellikle Kuzey Irak, Irak ve Cezayir'den meslek kuruluşlarını ve temsilcilerini Şanlıurfa'ya davet ettik. Onların hem burada ticari anlaşmalar yapmasını hem de Şanlıurfalı iş adamlarımızla birlikte yatırımlar yapmasını temin etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda yabancı misafirlerimize Şanlıurfa'nın yatırım avantajlarını da birinci ağızlardan anlatacağız ve onlara Şanlıurfa'nın kültür ve turizmini tanıtmak amacıyla programlar düzenleyeceğiz.

Biz Start Fuarcılık olarak sadece fuar düzenlemekle yetinmiyoruz. Fuarları düzenlediğimiz kentlerin tüm ticari hayatına katkı sunmaya da çalışıyoruz. Bu sene ve şimdiye kadar düzenlediğimiz fuarlarda katkı ve desteklerini esirgemeyen başta Bakanlığımız ve personeli ile Şanlıurfa Valiliğine, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimize, Karacadağ Kalkınma Ajansına, Kamu Kurumlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, medya kuruluşlarımıza ve tüm Şanlıurfa'ya şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251