Tarım bürokrasisi Ali Babacan’a mı oynuyor?

Son dönemde çiftçiyi/üreticiyi yakından ilgilendiren konulara ilişkin, proje sahibi yöneticilerin duyarsız kalması tarım bürokrasisine yönelik ciddi bir iddiayı gündeme getirdi. 

Tarım bürokrasisi Ali Babacan’a mı oynuyor?
banner200

Genç çiftçi projesi kapsamında Samsun Havza’da dağıtılan koyunların vebadan öldüklerine dair ciddi iddialar gündeme gelmesine rağmen projenin sahibi olan Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile TİGEM’den hiçbir açıklama yapılmazken, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ise Kurban Bayramı öncesinde üstünkörü bir açıklama yaparak, “Yapılan tetkikler sonrasında işletme sahipleri bilgilendirilmiş olup, idari ve fenni tedbirler alınmıştır” demekle yetindi. 

Söz konusu vebadan ölen hayvanların nasıl ve kimler tarafından tedarik edildiği, bu hayvanların yetiştiriciye nasıl dağıtıldığı ve bu hayvanları dağıtan ve gerekli incelemeleri yapmayan yetkililere nasıl bir işlem yapılacağı ile ilgili hiçbir bilgiye yer verilmedi. 

Devlet kaynakları kullanılarak üreticiyi mağdur eden bir konuda bile proje sahiplerinin suskunluğu manidar bulunurken, bu suskunluk ve vurdumduymazlık tarım bürokrasisi Ali Babacan’a mı oynuyor? iddiasını gündeme getirdi. Diğer yandan Ağustos ayının sonuna gelinmesine rağmen 2019 yılı tarımsal desteklerin hala açıklanmaması da tarım bürokrasisine yönelik bu eleştirileri kuvvetlendiriyor. 

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsnü Zan
Hüsnü Zan - 2 yıl Önce

Tarım “bürokrasi” veya bürokratları OYNASA OYNASA ÇİFTETELLİ OYNAR, KOLBASTI OYNAR, HÜDAYDA OYNAR...
VELHASIL KIVIRMALI OYUNLARI İYİ BİLİRLER...

Fettah
Fettah - 2 yıl Önce

Bu işin içinde Bir şeylerin döndüğü kesin de, biz çiftçiler anlamış değiliz . Üretici, çiftçi bitmiş durumda, ama bir çare yok. Hükümet, bakanlık nasıl müdahale Edip iyileştirme yapmıyor, gerçekten hayret verici, bir şeylerin döndüğü kesinde, acaba ney.

Evlere Şenlik Yardımcılar
Evlere Şenlik Yardımcılar - 2 yıl Önce

Tarım bakan yardımcıları ne yapar? Yardımcılara sorun, sizin ne işiniz var bu bakanlıkta diye ... onlar da ne iş yaptıklarını birbirlerine sormazlarsa Arap olayım:)) TUNÇ Hadi, istatistik ezberliyor. Kısa boylu AKSU, ceket ölçüsü ile uğraşıyor, bir bol bir de dar ceket giyer. Diğer iki yardımcıyı da gören hiç olmamış.

Yenikapı Ruhu
Yenikapı Ruhu - 2 yıl Önce

Feto zamanında malum sendika referansıyla göreve gelen irili ufaklı müdürler kime çalışacağını bilir! Akparti maalesef ders almıyor ve kendi sonunu hızlandırmaya devam ediyor.

Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha
Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha - 2 yıl Önce

Ali Babacan yönetime gelsin Tarım Bakanlığı yöneticilerinin yüzde sekseni görevine devam eder. Bu kadar iddialıyım.

Bence
Bence @Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha - 2 yıl Önce

Tarım bakanlığı lojmanları seçim sonuçları!!!

Ali doğrucu
Ali doğrucu - 2 yıl Önce

Yandaşlar devletin milletin parasını cebine dolduruyor halktan başka ne gören var ne duyan

Poyraz, Bakan olsun!
Poyraz, Bakan olsun! - 2 yıl Önce

Fahrettin bey bakan olsun, dertler son bulsun:)) Yaptıkları yapacaklarına teminat. Allah rahmet eylesin.

Mesut Çiçek
Mesut Çiçek - 2 yıl Önce

Ta başından genç çiftçi projesi amaca hizmet edecek gibi görünmüyordu. Tigemin ıskarta hayvanlarını, ahbap çavuş ilişkisiyle halka dağıttılar. Büyük bölümü telef olan hayvanlar tarım sigortasına da yük yüklemiştir. Hayvanı alan sözümona çiftçiler de bir an evvel hayvanlardan kurtulup paraya çevirme derdine düşmüşlerdir. Hayvancılığı kurtarmanın tek yolu desteği gerçekten üreten üreticilere vermektir. İşletmesinde en az beş dişi sığır, yada yirmi dişi küçükbaş olmayanı destek kapsamından çıkarmak gerekir. Desteği de doğrudan dişi hayvana ve süte vermeli. (Örneğin her yıl işletmesinde 5 dişi hayvandan aşağı düşürmeyen üreticiye dişi hayvan başına 750tl, sütün litresine de 40 kuruş destek verilse) ülkemizde erkek buzağı fiyatları düşeceği için kırmızı et fiyatları da düşer. Üreticimiz daha çok destek almak için işletmesini büyütür ve böylelikle ülkemizde hayvan varlığı çoğalır.


banner151

banner251