Tarım Bakanlığının misafirhaneleri sağlık çalışanlarına tahsis edildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla Bakanlığa ait Türkiye genelinde ve 81 ilde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli misafirhaneler sağlık çalışanlarına tahsis edildi.

banner255
Tarım Bakanlığının misafirhaneleri sağlık çalışanlarına tahsis edildi
banner200

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Fatih Sarıkaya, “Sayın Bakanımızın talimatlarıyla bu zor günlerde canla başla çalışan sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve onlara destek vermek maksadıyla ülke genelinde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli, toplam 307 misafirhanemizi tahsis ettik.

ÜCRET TALEP EDİLMEYECEK

Tahsis edilen misafirhanelerde kalan sağlık çalışanlarından ücret talep edilmeyeceğine vurgu yapan Sarıkaya "Tarım ve Orman Bakanlığı olarak virüsün etkilerini en aza indirmek için tüm imkanlarımızı seferber ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Şu anda 5 bin 450 oda kapasiteli misafirhanelerimizin hemen hemen yarısı dolmuş durumda” diye konuştu.

MİSAFİRHANELERDE HER TÜRLÜ İMKAN VAR 

Misafirhanelere yerleştirme işlemlerinin Valilik koordinasyonunda yapıldığını belirten Sarıkaya “Valiliklerin yetkilendirdiği il müdürlükleri bize bir liste yönlendiriyor. Bizde bu listeleri misafirhanelerdeki yetkili arkadaşlarımıza iletiyoruz ve sağlık çalışanlarımız burada konaklamasını sağlıyoruz. Sağlık çalışanlarına konaklayacakları misafirhanelerde her imkanı sunuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Tüm dünyanın ve Türkiye'nin 'korona virüs' salgınıyla bir mücadele içerisinde olduğunu aktaran Sarıkaya, "Bilindiği gibi yaklaşık 4 ay önce Çin'de ortaya çıkan 'korona virüs' salgını tüm dünyayı tehdit ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi bizde ülke olarak bu virüs salgınıyla çetin bir mücadele içerisindeyiz. Bakanlık olarak bu mücadeleye her türlü desteği veriyoruz.  Buradan Sayın Bakanımız ve şahsım adına hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, yine tedavisi devam eden tüm vatandaşlarımıza da Allah'tan acil şifalar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
hak
hak - 1 yıl Önce

yalnız şöyle bir durum var zaten devletin malı devletin memuruna açılmış çok önemli bir şey değil zaten devletin malı Allah bu büyük devlete zeval vermesin ayrıca bütün bakanlıklar bunu yapalı 20 gün oldu

Geç oldu ama neyse
Geç oldu ama neyse - 1 yıl Önce

TARIM BAKANLIĞI GEÇ KALDI, İKİ HAFTA ÖNCE BU İŞİ YAPACAKLARDI.. NEYSE BUNA DA ŞÜKÜR

Güzel hareketler
Güzel hareketler - 1 yıl Önce

Bu ilgi ve alaka Bakanlığıniz personeli ve aynı zamanda sağlık hizmetleri sınıfı çalışanı olan veteriner hekim veteriner sağlık teknisyeni ve teknikerleri için devam etsin.

banner151

banner251