Tarım Bakanlığını hareketlendiren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakanlık görevini devam ettirecek mi yoksa Bakanlıktan alınacak mı? Tarım ve Orman il müdürleriyle ilgili olarak bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin görev süresini de yakından ilgilendiriyor. 

Tarım Bakanlığını hareketlendiren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi!
banner200
banner217

Bugünkü Resmi Gazete’de Bilecik, Düzce, Eskişehir, Kırklareli, Kütahya ve Uşak Tarım ve Orman İl Müdürlerinin görevden alındıklarına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı. Ancak görevden alınan il müdürlerinin 6’sı da şu anda bulundukları ilde görevde bulunmayan il müdürlerinden oluşuyor. Yani aylar öncesinden görevden alınmış hatta hepsinin yerine atamaları yapılmış il müdürlerinin kararnamesi ancak bugün yayınlanabildi.

FAKIBABA DÖNEMİNDE GÖREVDEN ALINDI KARARNAMESİ PAKDEMİRLİ DÖNEMİNDE YAYINLANDI 

Örneğin, kararnamesi bugün yayınlanan Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Salih Söğüt aslında 1.5 yıl önce yani Fakıbaba döneminde görevden alınmıştı. Bu süre içinde Söğüt’ün yerine atanan Erdan Alkan bile görevden alınmış ve yerine geçtiğimiz Kasım ayında Emine Sever atanmıştı. 

6 İL MÜDÜRÜNÜN YERİNDE BAŞKA İSİMLER GÖREV YAPIYOR

Bugün yayınlanan kararname, sanki görev başındaki il müdürlerinin görevlerinden alındı gibi algılansa da İl Müdürlüklerinin sayfaları incelendiğinde durumun öyle olmadığı görülecek. Görevden alınan, Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Düzce Tarım ve Orman İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Salih Söğüt, Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü Ümit Ortan, Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve Uşak Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Kahraman’ın yerine zaten aylardır başka isimler görev yapıyor. 

BAKANLIK KULİSLERİ HAREKETLENDİ 

Bugünkü kararname geciken bir kararname olmasına rağmen asıl önemli olan, mevcut şu anda yani aylar öncesinde Bakanlık tarafından ataması yapılan görev başındaki il müdürlerinin atama kararnamelerinin yayınlanması dikkat çekti.

Görevde olmayan Bilecik, Düzce, Eskişehir, Kırklareli, Kütahya ve Uşak Tarım ve Orman İl Müdürlerinin kararnamelerinin yayınlanmasına rağmen, görevde olan il müdürlerinin kararnamesinin yayınlanmaması Bakanlık kulislerini de hareketlendirdi. 

PAKDEMİRLİ'NİN GÖREV SÜRESİNİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

Görevde bulunan İl Müdürlerinin kararnamesinin yayınlanıp yayınlanmaması Bakan Pakdemirli’nin görev süresini de yakından ilgilendiriyor. Şöyle ki, hükümette bir kabine değişikliği beklenirken, bu değişiklikte Pakdemirli’nin koltuğunu koruyup koruyamayacağı da il müdürleriyle ilgili kararnamenin yayınlanıp yayınlanmamasıyla belli olacak.

Eğer önümüzdeki günlerde görevde bulunan il müdürlerinin kararnamesi yayınlanırsa, bu Bakan Pakdemirli ile yola devam edileceğinin işareti olarak yorumlanacak. Onun için Bakanlık kulisleri, 6 il müdürüyle ilgili kararnamenin bugün Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte yeni bir beklenti içine girdi.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Bu memlekette tarımın içinde gelen tarımı bilen üreticiye tapaden bakmayacak, icraat yapacak,lafla iş yurutmeyeceke,ithalat lobisine değil, çiftçiyi düşünecek, et fiyatını, buğday fiyatını değil ,girdileri düşürecek,konuşmalarıyla işi bilecek, bakan olacak birisi olur insAllah

ADANA
ADANA - 1 yıl Önce

Bizimkinin de alınma kararnamesi 3 vakte kadar çıkar.

Bozkurt
Bozkurt - 1 yıl Önce

Tarim bakani icraatsiz beceriksiz.kendine bu gorevi bahşedenin dedigini yapan iktidarsiz bakan.ülke aç.çiftci bitmis.millet et yiyemiyor.tohum gubre ilac ithal.çıkmış tarım disinda herseye ses veriyor.

İrfan eren
İrfan eren - 1 yıl Önce

Bu tarim bakini acilen degismesi lazim üretici kan agliyor sayin bakan italat yapiyor ureticiyi sagolsun topraga gömdu bu isi bilen bir bakana acil ihtiyacimiz var turkiye olarak üretici cok coook calisir az az kazanir diyen bir bakana ihtiyaci yok bu milletin emegimizin karsiligini verecek bir bakan gelsin o koltuga acil hemde cok acil degismesi lazim tarim bakani

Sönmez
Sönmez - 1 yıl Önce

29 yaşında askerlini yapmış oğlum ziraat fakultesi toprak bölümü mezunu üç yıldır bimde çalışıyor tarim bakanlığinda yokmu bu yavrularımıza bir yer markette çalışsınlar diyemi okuttuk

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Bir manisalı olarak inşAllah bir an önce görevden alınır 10 yıldır tarım bakanı ege den olsun dedik nerden bilelim başımıza böyle bir zülüm gelecekmiş unakıtandan sonra damatla ikisi cumhuriyet tarihinin en gıcık en başarısız en itici en sevimsiz bakanı olma başarısını açık ara önde götürmüşlerdir

Ali Veli
Ali Veli - 1 yıl Önce

Boş işlerle meşgul olmayın.

Ibrahim
Ibrahim - 1 yıl Önce

Ziraat Meslek Lisesi mezunuyum. 2011 yilindaki atamada hakkimiz yendi ve 66 puanli adam calisiyor 70 puanli adam calisiyor bizim 71 puanimiz var mahkeme karari ile atandik ama gorevden alindik. Memleket Dunyaya tarimsal urun ihrac ederken dustugumuz hallere bakin. Dolar olmus bilmem ne kadar euro zaten gitti . Cocuklarimizin gelecegi cok kotu olacak. Ciftci olmazsa oy da olmaz ekmekte olmaz. Atam soylemis zamaninda KOYLU MILLETIN EFENDISIDIR..... ne kadarda ileri gorusluymus. Kemikleri sizliyordur bu ciftcilerin halini gordukce...... bugdayin kg fiyati 85 krs 1 ekmek 80 gr 1.5 lira. 1 kg bugdaydan en az 3 ekmek yapiliyor. Hesabini siz yapin. Gerci bosuna yaziyoruz ama neyse. Artik obur tarafta hesaplasacagiz....


banner151

banner251