Tarım Bakanlığından hayvan ve yem desteği

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Elazığ depreminde hayvanları telef olan afetzedelere hayvan ve yem desteği verileceğini açıkladı.

Tarım Bakanlığından hayvan ve yem desteği
banner200

Yapılan ilk incelemeler neticesinde Elazığ ve Malatya’da yıkılan hayvan barınakları ve telef olan hayvan sayıları belirlendi. Bu kapsamda mağdur vatandaşlarımıza büyükbaş ve küçükbaş hayvan dağıtımı dün itibari ile başladı.

Elazığ Merkez ve Köyleri, Sivrice İlçesi merkez ve köyleri, Maden merkez ve köyleri ile Baskil İlçesi merkez ve köylerinde depremde, toplam 48 ahır yıkılırken, 86 büyükbaş ile 110 da küçükbaş hayvanın telef olduğu belirlendi.

Malatya’da ise, Doğanyol Merkez ve köyleri, Battalgazi Merkez ve köyleri ile Pütürge Merkez ve köylerinde 95 ahırda hasar olduğu ve 55 büyükbaş, 21 küçükbaş, 4 tavuk ve 20 Arılı kovanın telef olduğu belirlendi.

HAYVAN VE YEM DESTEĞİ VERİLECEK

Tarım ve Orman Bakanlığınca, vatandaşlarımıza, telef olan hayvan sayısı kadar yapılacak hayvan yardımlarının yanı sıra, çadır hayvan barınağı ve yem desteği de verilecek. Dün itibari ile başlayan ve ilk etapta 130 küçükbaş ile 30 büyükbaş hayvan ve 1 kamyon kaba yem, bir kamyon da kesif yem desteğinin koordinasyonu Elazığ Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü’nce yürütülüyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 13:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azize uzun
Azize uzun - 2 yıl Önce

Bu destekler ne zaman yatıcam bu türlü yatmadı desteklemeler inancım kalmadi

Ahmet kocadag
Ahmet kocadag @Azize uzun - 2 yıl Önce

Buzağı desteği yattı

yy
yy - 2 yıl Önce

imamoğluna söyleyin o öder hızlıca tabiki kaymaktan fırsat bulursa..

Rıdvan sahillioğlu
Rıdvan sahillioğlu - 2 yıl Önce

Buzağı desteği herhalde unutuldu

Araştıran
Araştıran - 2 yıl Önce

Cuma gününden beri ödenen destekler tavuk desteği mi. 2018 2.dönemin kalanları ödeniyor. 2019 desteklerinin de İcmal listeleri askıya çıktı 2 ay içinde ödemesi de yapılır. Boş yapmayın

Seyhan seyhan
Seyhan seyhan - 2 yıl Önce

Tarim bakanimi )) bugune kadar ne yaptilar çifciye elazig dan önce çifçi zaten deprem yemiş

Ali haydar bicare
Ali haydar bicare - 2 yıl Önce

Ben van baskale bogrupek kuyunde bende bu destek ten faydalanmak istiyorum bizim jayvanlrimiz su an cadarlarda ahirlarimiz hepsi cukUK

banner251