Tarım Bakanlığından dikkat çeken Covid-19 broşürü

Tarım ve Orman Bakanlığı, 81 il ve ilçe müdürlüklerine, çiftçilere, üreticilere, perakende sektörüne, odalara ve birliklere gönderilmek üzere Covid-19 bilgilendirme afişi ve broşürü hazırladı. Broşürlerdeki 'Çiftçi zor günün değil her günün kahramanıdır' vurgusu dikkat çekti.

Tarım Bakanlığından dikkat çeken Covid-19 broşürü
banner200

Broşürlerde sektörler, çiftçiler ve üreticiler için ayrı ayrı bilgilendirmelere yer verilerek, salgının ciddiyetine dikkat çekildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Covid-19 ile mücadele kapsamında bir dizi önlem aldı. Son olarak 81 il ve ilçe müdürlükleri, çiftçiler, üreticiler, perakende sektörü, odalar ve birlikler için farklı uyarılar içeren bilgilendirme afişleri ve broşürler hazırlandı. Broşürlerde vatandaşların alışveriş sırasında alması gereken önlemler ile gıda ve hayvancılık sektörünü kapsayan bir diz tedbire yer verildi. Afiş ve broşürlerde ayrıca "evde kal" çağrısı da yapılarak, salgının yayılmasında sosyal mesafenin korunması vurgusu yapıldı.

Hazırlanan afiş ve broşürlerde, Covid-19 tehdidine rağmen çiftçinin üretime devam ettiğine dikkat çeken temalar da hazırlandı. Bu temaların başlığı olarak kullanılan 'Çiftçi zor günün değil her günün kahramanıdır' sloganı dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin uygun
Şahin uygun - 2 yıl Önce

sayın tarım bakanlığı size sadece beddua ediyor bu ülkenin üreticisi civtcisi yazık o broşürler için yapılan masraflara bu ülkenin civtcisi sizden broşür istemiyor üretmek için bankalara tarım kredi kooperatiflerine ödediği korkunç faizler için önü alınamayan girdi maliyetlerinin zamlarına sadece ileri tarihe ötelenen ödenemez durumda olan bağkur borçlarına sizlerden bir çare bekler bu insan topluluğu bize yöneten saygı değer yöneticiler

Fettah
Fettah - 2 yıl Önce

Broşürü falan gerek yok, ne hale geldik biz biliyor,biz yaşıyoruz, gün geldiğinde, bizde konuşacağız,

Mahir
Mahir - 2 yıl Önce

Yazıklar olsun

Erol
Erol - 2 yıl Önce

Türk tarim ve hayvanciliğin sorunlarını çözemedigin sürece bu tür kısa vadeli çözümler ararsın nereye kadar taşıma su ile değirmen dönmez

banner151

banner251