Tarım Bakanlığından denetim seferberliği!

Tarım ve Orman Bakanlığı, yurt genelinde "ürün bazlı" gıda kontrollerine başladı. İlki Ankara'daki bir entegre et tesisinde yapıldı.

banner255
Tarım Bakanlığından denetim seferberliği!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı ekipler ürünlerden numune alarak fiziki kontrollerini gerçekleştirdi. Türkiye'de bir ilk olan ürün bazlı gıda denetimi 1 hafta boyunca Türkiye genelindeki birçok işletmede yapılacak. Yapılan denetimler sonucunda numunesi alınan ürünlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmesi durumunda, ilgili firmalara para cezası uygulanacak ve isimleri kamuoyuyla paylaşılacak.

DENETİMLER HABERSİZ YAPILIYOR

Hangi ürün grubunda ne gibi riskler görüldü, bunlar yıl içindeki ve geçmiş yıllardaki verilerle karşılaştırılarak masaya yatırılıyor, böylece bir sonraki yılın denetim ve numune alma planı şekilleniyor. Denetimler kesinlikle haber vermeden gerçekleştiriliyor.

ÜLKE GENELİNDE DENETİMLER SÜRECEK

Ankara'nın yanı sıra ürün bazlı ilk kontroller İstanbul, İzmir, Erzurum, Gaziantep, Samsun, Antalya başta olmak üzere ülke genelindeki birçok tesiste gerçekleştirildi. "Ürün bazlı" denetimlere gelecek günlerde de devam edilecek.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat taş
Murat taş - 1 yıl Önce

Duvedesteklerinden bendeyararlanabilirmiyim üzerimde 5 haytvanvar

banner151

banner251