Tarım Bakanlığında yurt dışı tarım müşavirliklerine atanan isimler belli olmaya başladı

Tarım ve Orman Bakanlığında uzun bir süredir beklenen yurt dışı tarım müşavirliklerine atamalar yapılmaya başlandı. 4 ülkeye atanacak tarım müşavirleri belli oldu.

Tarım Bakanlığında yurt dışı tarım müşavirliklerine atanan isimler belli olmaya başladı
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığının yurt dışı tarım müşavirliklerine yapılacak atamalar belli olmaya başladı. Ülkenin tarımsal dış ticaretini geliştirme konusunda önemli olan bu görevlere yapılacak atamalarda mesleki yeterlilik şartının kaldırılması tartışma konusu olmuştu. 

Tarım ve Orman Bakanlığının yurt dışı tarım müşavirliklerine yapılacak atamalar uzun bir süredir beklenirken, İsviçre, Çin, İtalya ve Belçika’ya atanacak isimler belli oldu. İsviçre/Cenevre’ye Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Yusuf İlker Salar, Çin’e TAGEM eski Genel Müdürvekili Gazi Kaya, Roma’ya Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Ayhan Baran atandı. Belçika/Bürüksel’e ise Bakanlık dışından bir ismin atandığı kaydediliyor. Yurt dışı tarım müşavirlikleri için ismi bildirililen bazı kişilerin de Cumhurbaşkanlığı tarafından veto yediği kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 19:45
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker
İlker - 1 yıl Önce

İlker isimli kişi tarımdan falan anlamaz, Aylin hanımın kocasının arkadaşı kontenjanından atanmıştır.

Aylinin çiftliğinden gelenler
Aylinin çiftliğinden gelenler - 1 yıl Önce

Nerde bu listenin tamamı eksik olmuş. Aylinin çiftliğinin diğer yarısı nerde.

O la la
O la la @Aylinin çiftliğinden gelenler - 1 yıl Önce

Yiyin olm yiyin, Allah bu sığır ve koyunları siz sağın diye yaratmış.

Tarım uzmanı
Tarım uzmanı - 1 yıl Önce

Müracaatlar arasında bir çok yetkin ve liyakat sahibi kişi varken seçimlerde hangi kriterler göz önüne alındı? Neden açık ve eşit şartlarda bir sınav yapılmadı ve el altından atamalar yapıldı.? İçeriden bir çok Liyakat lı yetkin kişi varken neden dışarıdan bir kişi seçildi.?

odtülü
odtülü @Tarım uzmanı - 1 yıl Önce

ilker bey sanırım odtüde yüksek lisans yapmış.

Heee
Heee @Tarım uzmanı - 1 yıl Önce

Hadi dışardan atanan yine ziraatçı. Bu İlker arkadışımız ankara siyasal bilgiler fakültesi Lisanslı. Odtü olaydı muhteşem ingilizcesi olurdu odtü bile değil

Hiç gerek yok
Hiç gerek yok - 1 yıl Önce

Boş beleş kişiler ve işler. Aynı durum diğer bakanlıklar için de geçerli

Hele bak
Hele bak - 1 yıl Önce

Milletimizin parası nasıl çar çur

Davut
Davut - 1 yıl Önce

Hee tarım uzmanı nickli arkadaşa cevap;
sayın arkadaşım Tarım ve Orman Bakanlığında Bürüksele Tarım müşaviri olarak atanacak kalitede bir tane ziraat mühendisi yok mu? Bakanlıkta bir gün bile çalışmamış bir kişinin, Bakanlığı bilmeyen bir kişinin atanmasında belkide bizim bilmediğimiz Devletimizin menfaati olan bir şey vardır. Büyüklerimiz bizden daha iyi bu konuları bilir diye düşünüyorum.
Bakanlık özelleşmeli bir an önce. Çünkü özel şirket işine yaramayan vizyonu olmayan kişilerin işine son verir. O zaman Tarım Bakanlığında çok kaliteli yıllarını Bakanlığa vermiş, her türlü eğitimi almış, ziraat mühendisleri mecburen liyakatına uygun görevlere getirilir. O zaman ülkemizin tarımı daha da güçlü olur.

Heee
Heee @Davut - 1 yıl Önce

Davutcuğum benim kıyaslamam İlker arkadaşımız ile herhangi bir ziraat mühendisi ve odtülü arkadaşın arasında idi. Elbette sonuna dek haklısınız. Sokaktan geçen bir ziraat mühendisi işsiz arkadaşımı DTÖ ye atasalar hiç rahatsız olmazdım. En azından ziraat mühendisi değil

Ahmet ulu
Ahmet ulu - 1 yıl Önce

Sınavsız mülakatsız atayın. Peygamberimizin dediği gibi "Ahireti bekleyin".

Expert
Expert - 1 yıl Önce

Basvuranlar arasinda yillarca yurtdışında okumuş çalışmış Boğaziçi çok zeki ve yetenekli bir arkadaşımız varken, bu isimlerin atanması tam bir facia.


banner251