Tarım Bakanlığında tartışmalı iki isim sessiz sedasız görevden alındı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda tartışmalı iki ismin sessiz sedasız görevden alındığı ortaya çıktı.

Tarım Bakanlığında tartışmalı iki isim sessiz sedasız görevden alındı!
banner200

Geçtiğimiz Kasım ayında krize neden olan Tarım İl Müdürleriyle ilgili atama kararlarında etkili olan Personel Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen ile Tarımdan Haber’in ortaya çıkardığı kanunsuz atama skandalıyla gündeme gelen Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Ecmel Ercan'ın sessiz sedasız görevden alındıkları ortaya çıktı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Personel Genel Müdürlüğü ile Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlında yaşan kriz, iki ismin görevden alınmasına neden oldu. 

İL MÜDÜRLERİYLE İLGİLİ KARAR KRİZE NEDEN OLMUŞTU 

Geçtiğimiz Kasım ayında görevden alınacak ve yerleri değiştirilecek il müdürleriyle ilgili oluşturulan komisyonun çalışmaları büyük bir krize neden olmuştu. Mülakatı yapılan komisyonun yanlış kararlarından dolayı Bakanlık, 7 il müdürüyle ilgili alınan karardan geri adım atmak zorunda kalmıştı. Yaşanan krizde de Personel Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen’in ismi ön plana çıkmıştı. 

SUMRU BİLÇEN'İN YERİNE METEOROLOJİDEN ATAMA 

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen’in geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız görevden alındığı ortaya çıktı. Sumru Bilçen’in yerine de Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanı Halim Bediz getirildi. 

KANUNSUZ ATAMANIN ORTAYA ÇIKMASININ ARDINDAN GÖREVDEN ALINDI

Diğer yandan Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndaki kanunsuz atamanın da ortaya çıkması üzerine Ecmel Ercan da geçtiğimiz hafta sessiz sedasız görevden alındı.

TARIMDAN HABER HAKLI ÇIKTI 

Tarımdan Haber tarafından gündeme getirilen kanunsuz atama, Bakanlıkta büyük bir krize neden olmuştu. 

SKANDAL ATAMA GÖREVDEN ALINAN GENEL MÜDÜR DÖNEMİNDE YAPILMIŞTI 

Bilindiği üzere Bakanlığın en stratejik birimlerinin başında gelen Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının başına atanan Ecmel Ercan’ın kanuni yeterliliği olmadan bu göreve atandığı ortaya çıkmıştı. Kanunsuz atamanın da Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yapılması vahim bir skandalı gündeme getirmişti. Atamadaki vahim skandalın görevden alınan eski Personel Genel Müdürü Kamil Tabak döneminde yaşanması dikkat çekmişti. 

ECMEL ERCAN'IN YERİNE VEKALETEN ORUÇ BABA İNAN GETİRİLDİ 

Görevden alınan Ecmel Ercan’ın yerine de Strateji Geliştirme Başkanı Oruç Baba İnan vekaleten getirildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 16:41
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çapsızdan son hamle!
Çapsızdan son hamle! - 2 yıl Önce

Antalyanın çapsız müdürü giderayak iki şube müdürünü görevden almış.. Yerine getirdiklerini anlatmaya gerek bile yok. Afyon, Amasya, Konya üçgeninde bir Eskişehirli helak olacak... Sonra sıra bana gelecek. Nereye kadar "müdürcük"...?

Dostum yanılıyorsunuz
Dostum yanılıyorsunuz @Çapsızdan son hamle! - 2 yıl Önce

Tam da TDK daki anlama katılıyorum. Siz 17 sene bir adamı şube müdürü diye aynı koltukta oturtursan adam liyakat sahibi olduğunu düşünür. Kaldırınca da nerede liyakat der. Benim anlatmaya çalıştığım bu. Çünkü baska somut atama kriteriniz yok

Tanrı değilsiniz....
Tanrı değilsiniz.... @Çapsızdan son hamle! - 2 yıl Önce

"Dostum yanılıyorsunuz" Liyakat kelimesini nasıl anladınız bilemiyorum ama TDK nın sitesinde "Bir kimsenin, kendisine iş verilmeye uygunluk, yaraşırlık durumu" demektedir. Liyakat bir yerde görev almış olmak değildir. O göreve layık olabilmektir. Biz de o göreve layık olanlar görev alsınlar istiyoruz.

Dostum yanılıyorsunuz
Dostum yanılıyorsunuz @Çapsızdan son hamle! - 2 yıl Önce

Liyakat liyakat dediniz boşuna bunun ardına sığınmayalım. Adamlar şu an nerde beceriksiz var vekil müdür diye atadılar. Likayat sahibi yaptılar bu küçük adamları. Eğer bir gün o koltuklardan kaldırılırlarsa o zaman onlar başlayacak liyakat liyakata dayalı atama diye. Esas sorun beceri yetenek ve kalite olmaması adam kayırmacılık. Yoksa hepsi senden benden fazla liyakat sahibi

Tanrı değilsiniz....
Tanrı değilsiniz.... @Çapsızdan son hamle! - 2 yıl Önce

Birilerileri idaricelere tanrı değilsiniz, küçük dağları siz yaratmadınız, ölümlüsünüz hatırlatması yapmalı. Bu nasıl bir ego dur, bu cesareti kim veriyor. o kadar çok çapsız müdür var ki , hangi birini yazmalı. Liyakat deyip duruyoruz yıllardır. il Müdürü, İl Müdür yardımcıları Şube Müdürleri, kurum Müdürleri Ak partiden herhangi birisini tanıyan herkes Müdür olma kapasitesini taşıyor. liyakatı ve kabiliyeti olması önemli değil.

3 senelik intikam
3 senelik intikam @Çapsızdan son hamle! - 2 yıl Önce

75 i geçmiş beğeni. 3 sene önce 75 kişi fazla sesiydi. Şimdi 115 olduk. Gittikçe artıyoz. Yollayacak ilçe bulamayacak

Vatandas
Vatandas - 2 yıl Önce

Bir çapsız il müdürüde Gaziantepte var adamda her türlü filim fırildaklik var yolsuzluk rüsvet kanunsuzluk var antepte tarimi berbat etmis fakat siyasilere yalakalikta bir numara oldugu icin dokunan kimse yok adam terfi bekliyormus bu gidisle millet vekili yada bakan yapacaklar her halde.

Memur
Memur @Vatandas - 2 yıl Önce

ah mersin ah. 2 tane şube müdür vekilinin oyuncağı oldu. yeni il müdürü eskisini arattı. tarım dairesi değiliz . neyiz bilmiyorum.

arda
arda @Vatandas - 2 yıl Önce

Kocaeliyede öyle birini getirmeye çalışıyorlar

Bakanlık Personeli
Bakanlık Personeli - 2 yıl Önce

Taşra teşkilatı personel ve yöneticileri hakkında karar verenlerin evvela taşrada personel ya da yönetici olarak çalışmış olması lazımdır. Ordan burdan atamalarla doldurulan PERGEM’in tepeden tırnağa revize edilmesi gerekmektedir. Ayrıca sınavsız hiç bir merkez yöneticisi ASLA kabülümüz değildir. Siz liyakatı, hakkı ve hukuku çiğnediğiniz sürece taşrada üretkenliğimiz olmayacaktır.

niyazi
niyazi @Bakanlık Personeli - 2 yıl Önce

kurum öncelikle aöf mezunlara dikkate temeli sonra teknik elamına idareci yapmamalı...teknik elaman sahada olmalı...

SEYHAN
SEYHAN - 2 yıl Önce

Kanunsuz bir atamada burda var. Yokmu ADANA yi duyan.

Van gölü
Van gölü - 2 yıl Önce

Van il müdürü kurumu tımarhaneye çevirdi. Hür türlü fırıldaklık var.

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

Bu atamaya gerek yoktu! Zaten taşra atamada her şeye karar veren ve tüm ilçe/şube müdürleri ile il müdür yardımcılarını perişan eden ve tek amaçları bu yetişmiş insanları istifaya zorlayarak bütün taşrayı işlevsiz hale getiren Servet Köse ile Yaşar Tatar var. Bu iki zat, iki pimi çekilmiş el bombasıdır.

Y.TATAR
Y.TATAR - 2 yıl Önce

Bu adamla çalışılmaz, sert, agresif ve de kendi başına karar verme yetisinden yoksun.

9 yıldır tayini yapılmayan ilçe müdürü
9 yıldır tayini yapılmayan ilçe müdürü - 2 yıl Önce

9 yıldır 9000 nüfuslu ilçede çalışıp tayini yapılmayan ve tayin dilekçelerine cevap verilmeyen ilçe müdürüyüm. bu yıldan da ümidimi kestim.


banner151

banner251