Tarım Bakanlığında tartışma konusu olan Danışmanlık Hizmeti!

TMO eski Genel Müdürü ve Bakanlık eski Müsteşar Yardımcısı İsmail Kemaloğlu, Tarım Kredi Yem’e danışmanlık hizmeti veriyor. Eski genel müdürün Tarım Kredi'nin yem şirketine danışmanlık hizmeti vermesi Bakanlıkta tartışma konusu oldu.

Tarım Bakanlığında tartışma konusu olan Danışmanlık Hizmeti!
banner200
banner217

Uzun yıllar TMO Genel Müdürlüğü ve Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yapan İsmail Kemaloğlu’nun, danışmanlık şirketi olduğu ve Tarım Kredi’nin yem şirketine danışmanlık hizmeti verdiği ortaya çıktı.

Eski Genel Müdürün şirketinin Tarım Kredi’nin yem şirketine danışmanlık hizmeti vermesi sektörde ve Bakanlıkta tartışma konusu olurken, Tarımdan Haber’e bu tartışmaları değerlendiren Kemaloğlu, eleştirileri doğru bulmadığını belirtti. Kendisinin devletten ayrıldığını ve bir danışmanlık şirketinin olduğunu dile getiren Kemaloğlu, 15-16 yıldır tarım piyasalarını yönetmiş birisinden, 1 milyon tonun üstünde ham madde işleyen Tarım Kredi Yem Şirketinin danışmanlık hizmeti alması kadar doğal ne olabileceğini kaydetti. 

Kemaloğlu, daha önce de uluslar arası tarımsal hammadde ticareti yapan bir şirkette üst düzey yöneticilik yapmıştı. Bundan dolayı Tarım Kredi Yem’in, daha çok uluslar arası ham madde tedarikinde danışmanlık şirketinden istifade edeceği kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 19:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazozcu
Gazozcu - 1 yıl Önce

Son dakika.!!!! Yem de sular durulmuyor danışmanlık ücreti iddiaları sonrası isler daha da karışacak gibi duruyor şuan ki genel müdürlük binasından bunalan hasan fehmi kinay yarın beylikova da yapilacak yönetim toplantısında genel müdürlük binasını Ankara da baska bi yere taşıyacak peki bu bina neyine yetmiyordu ve götüreceği bina kimlerin kac liraya kiralanıyor acil önlem alınması sart degil mi sayin poyraz ???

Arpa lık
Arpa lık - 1 yıl Önce

Çok başarılı olan kişiyi genel müdürlükten neden alsınlar ki. TMO tarihinin en büyük zararı nı i. Kemaloğlu döneminde yapmıştır. Tkk olan ilgisinin sebebi anlaşıldı. sürekli tkk gelmesinden anlaşıldı ki akçeli işler. Gerçi çok görmemek gerekir f. Poyraz kendine ve genel müdür yardımcılarına yönetimi değiştirip maaaşını bir kez daha artırmış. Çünkü çok çalı ş yorlar. Kendine keyfi zam yapmakta nedir olaki. Cumhurbaşkanı bunu öğrenirse ne yapacak acaba. Hükümet tasarruf tedbirleri ile uğraşırken tkk genel müdürü cebini düşünmekte. Vay be helal olsun

Dönek paralelcilere güvenmeyin.
Dönek paralelcilere güvenmeyin. @Arpa lık - 1 yıl Önce

Bakanlıktaki paralel yapıyı ve imamhatip hegomanyasını görmemek mümkün değil. Ziraatçılar ve Veterinerler ikinci sınıf personel oldu. Sendika desen kendini dev aynasında görüyor. Nereye kadar ''Reis Yalnız'' diyeceğiz. Millet icraat görmek istiyor.

Cumhurbaşkanı
Cumhurbaşkanı @Arpa lık - 1 yıl Önce

Sence cumhurbaşkanı bilmiyor mu balık baştan kokar yandaşları zengin etme dünyası

Tkk'da yanlış iş olmaz!
Tkk'da yanlış iş olmaz! - 1 yıl Önce

Ne kadar ayıp! Tkk'da olmaz öyle kötü işler! Hak hukuk adalet... Bu yazıyı okuyan yüz kurum çalışanından, enaz 90'ı dalga geçtiğimi, hem de en alâsından herşeyin olabileceğini, dindarlık maskesi arkasına saklanmış birçok kişinim buraya çullandığı öyle bir biliypr ki... İçimiz kan ağlıyor, ama elden birşey de gelmiyor.

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

100 yıllık TMO Kemaloglu döneminde eridi bitti bunun verdiği zarar tarifi imkansız hala ekibi iş başında acilen bir değişim şart

Yazık ki ne yazık
Yazık ki ne yazık - 1 yıl Önce

Yem fabrikaları bugüne kadar Kemal oğlu ile mi hammadde alımı yapıyor du. Yooooo gayet te güzel bir idare şekli vardı bilgi ve tecrübe li idarecileri sayesinde bunu zaten yapıyor lardı. Belliki başka hesaplar var. Elbet bunlar ortaya çıkar. Yazıklar olsun arpalık ettiniz kurumu

Müfettiş
Müfettiş - 1 yıl Önce

Bir orası kalmıştı batırmadığınız. Tarım kredi yemin genel müdürünü bir araştırın bakalım. Genel müdür yardımcılarının ne tersane olduğu belli değil zaten.

İhtiyaç var
İhtiyaç var - 1 yıl Önce

Tarım kredi yemin genel müdürü eski vekil yemi falanda bilmez. Bilen birileri lazım tabi.

Şirketlerde hiçbişey değişmiyor
Şirketlerde hiçbişey değişmiyor - 1 yıl Önce

Tarım kredi genel müdürlüğünde hep değişiklik yapılıyor.şirketlerin yöneticileri niye değişmiyor.çok mu başarılı arkadaşlar.gücünüzün yettiğine dokunun.milyonları batıranlara dokunmayın


banner151