Tarım Bakanlığında personelin promosyon tepkisi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda yaklaşık 7 bin çalışan adına Ziraat Bankası ile yapılan promosyon anlaşması personelin tepkisini çekti. Yapılan promosyon anlaşmasına göre işçi ve memurlara 3 yıllığına toplam 2 bin 340 lira ödeme yapılacak.

Tarım Bakanlığında personelin promosyon tepkisi
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında çalışanlar, Ziraat Bankası ile yapılan promosyon anlaşmasına tepki göstererek, yapılan anlaşmayı CİMER’e şikayet ettiler. Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere diğer bakanlıklarda çalışanlara promosyon olarak 4 ile 6 bin lira arasında bir ödeme yapıldığına dikkat çeken çalışanlar, bankalar açısından Tarım Bakanlığının bir çok kuruma göre daha iyi imkanlara sahip olmasına rağmen 3 yıllığına 2 bin 340 liraya anlaşma yapılmasını doğru bulmadıklarını kaydetti.

3 BİN LİRA VEREN ÖZEL BANKALAR VARDI 

Tarım ve Orman Bakanlığının bankalarla sürdürdüğü promosyon görüşmelerinde 3 bin liranın üstü rakamlar teleffuz ediliyordu. Ziraat Bankası'nın dışında bazı özel bankaların 3 bin lirayı teklif ettiği ancak kabul edilmediği kaydedilirken, promosyon anlaşmasının 2 bin 340 lira üzerinden anlaşma yapılması dikkat çekti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Düzen
Adil Düzen - 1 yıl Önce

2340 tl güzel para. Allah bereket versin. Promosyon konusu medyaya yansıyıncaya kadar yetkili sendika neredeydi?

Yaşa çok yaşa
Yaşa çok yaşa - 1 yıl Önce

Mühendis, Veteriner Hekim, Biyolog ve Kimyager gibi meslekten insanlar ilahiyat mezunu başkanı seçerse, hükümet bunlardan olmayan bakan ve bakan yardımcısı atarsa, bakanlik ilgisiz yöneticiler ile dolarsa böyle sonuçlar kaçınılmazdır. Önce şikayet eden personel kendine baksın ben kimi başkan seçtim diye. diğer yöneticileri ve temsilcileri ballı yerler peşinde gezmeye devam etsin.

Yasin turp
Yasin turp - 1 yıl Önce

Tarım bakanı git istifa et kurumda hiçbir işin veya konunun mevzuata uygun olmadığı, yolsuzluğun hat safhafa olduğu, sayıştay raporlarında bile var.

HDM
HDM - 1 yıl Önce

Ziraat bankasının verdiği ucuz kredileri burdan çıkaracaklar

Can B.
Can B. - 1 yıl Önce

O 3.000 TL üzeri teklif veren bankalar neden Bakanlık içine şube açmak istememiş?

Bakanlık Çalışanı
Bakanlık Çalışanı @Can B. - 1 yıl Önce

Yaklaşık 1 ay önce yazdım ‘Tarımdan Haber’de yeni gündeme gelmiş. Atı alan Üslüdar’ı geçti! Sözleşme taraflarla imzalandı, ödeme 15 Ekimde maaşlarla birlikte yapılacak. Yetkili sendika şube açma konusunda ısrar edince maliyetten dolayı mevcut kamu bankası dışındakiler tatmin edici teklif veremediler. Şube açma zorunluluğuna günümüz şartlarında neden ihtiyaç duyuluyorsa! Yetkili sendika sözleşmeye şerh koyarak imza atmamakla bu vebalden, daha işin başında komisyon başkanının da İş Bankasının yüksek teklifini ‘CHP bankası’ gerekçesine dayanarak reddetmesi veballerini ortadan kaldırmaz. Allah sizi bildiği gibi yapsın...

Elman
Elman - 1 yıl Önce

Hangi kamu kurumu özel banka ile maaş veriyor? İsterse 5 milyar versin. Promosyon düşüklüğü tartışılabilir ancak özel banka örneği abes olmuş.

Bakanlık Çalışanı
Bakanlık Çalışanı @Elman - 1 yıl Önce

Özel banka-kamu bankası ayrımı zorunluluğu yok ve sayısız örnekleri var!

İğde
İğde - 1 yıl Önce

Derde bak

Kurumsal Olamamak
Kurumsal Olamamak - 1 yıl Önce

Sorun kurumsal olamamak, ama birde işin içerisinde Yetkili Sendika var üyelerinin haklarını koruma adına görevli olan. Bu süreçteki fonksiyonu nedir bilen yok İlk baştaki teklifin 2 ay sonra kabul edilmesi anlaşılır değil. Bu süreçte diğer kurumların ortalamasının altında bir fiyat kabul edilemez. Bu miktarın itirazı için yasal yolları varsa mahkemelere gidilmesi gerekir, imza atanların mal varlıkları araştırılmalıdır.


banner151

banner251