Tarım Bakanlığında oluyor böyle işler: Kanunsuz atandı, yönetmelik değiştirildi, değişen yönetmeliğe göre yeniden atandı! 

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakanlığın sürekli kurulu olan Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörlüğünde yaşanan kanunsuz atama sorununu nihayet çözüme kavuşturdu. Önce kanunsuz atamanın üstü örtüldü, Tarımdan Haber gündeme getirince At Yarışları Yönetmeliği değiştirildi. Yönetmelik değişikliğinin ardından mevcut ismin bu sefer yasalara uygun ataması yapıldı.

Tarım Bakanlığında oluyor böyle işler: Kanunsuz atandı, yönetmelik değiştirildi, değişen yönetmeliğe göre yeniden atandı! 
banner200

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun danışmanı Murat Birol Kayim, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörlüğüne yeniden atandığı ortaya çıktı.

At Yarışları Yönetmeliğine göre Kayim’in Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörlüğüne kanunsuz bir şekilde atandığı ortaya çıkmış ve söz konusu yönetmelik Kayim’in atamasına uygun hale getirilmişti. Yönetmelikte yapılan değişiklikten sonra Kayim’in yeniden atamasının yapılması dikkat çekti. 

Tarım ve Orman Bakanlığının sürekli kurulu olan Yüksek Komiserler Kurulu’nda Başkan değişirken, Genel Koordinatörlüğüde geçtiğimiz günlerde yine aynı ismin yeniden atamasının yapıldığı ortaya çıktı. Genel Koordinatörün atamasının At Yarışları Yönetmelik değişikliğinden sonra yapılması dikkat çekti. 

Bilindiği üzere Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörlüğüne atanan Murat Birol Kayim’in At Yarışları Yönetmeliğine aykırı bir şekilde bu göreve atandığı ortaya çıkmıştı. Tarımdan Haber’in bu kanunsuz atamayı gündeme getirmesi üzerine söz konusu At Yarışları Yönetmeliği değiştirilerek, Murat Birol Kayim’in atamasına uygun hale getirilmişti. Yönetmelik değişikliğinin ardından Murat Birol Kayim, mevcut görevine yeniden atandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 13:03
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayırlı İşler
Hayırlı İşler - 2 yıl Önce

Tarım Bakanlığında oluyor böyle işler ! Bu habere başka da bir başlık atılamazdı zaten... Yan başlığı da ‘‘Hayırlı İşler’’ olsun. Bu bakanlık, doktorasını yapmadığı halde doktor diye atananı da gördü, bedenci-ilahiyatçı-kaymakam gibi bilumum unvanlarda olup üst düzey yönetici kadrolarına atananları da gördü. Bütün atamaların ana karargâhı Personel Genel Müdürlüğüdür. Burada yıllardır aynı insanlar görev yapıyor ve beyler liyakat ehliyet kuralına göre değil ahbap-çavuş ilişkisine göre hareket ediyorlar. Buradaki yapı, çalışma barışına büyük zarar veriyor. Personel Genel Müdürlüğünün derhal lağvedilmesi ve yerine daha önce bu birimde çalışmamış, adil ve hakkaniyetle hareket eden mühendis ve veteriner hekimlerden kurulu yeni bir İnsan Kaynakları Yönetim Müdürlüğü kurulmalıdır. Bu işin başka bir çaresi kalmadı ne yazık ki…

Tuğrul Tekin
Tuğrul Tekin @Hayırlı İşler - 2 yıl Önce

Liyakat önem veren ülkeler bizi geçti gidiyor. Biz 21.yy hala yönetmelik değiştirerek Adama göre iş ayarlama peşindeyiz. Mesleği uygun olmayanlar bakanlığın karılarını işgal etmekte. Yandaş memur sendikasıda çanak açmakta... Olan çiftciye oluyor...

Memurlar
Memurlar @Hayırlı İşler - 2 yıl Önce

Paralel sendika bakanlıktan ve kurumlardan uzak tutulursa herşey düzelir.

HDM
HDM - 2 yıl Önce

Kanun dediğiniz nedir ki adamına göre değiştirilir olur biter.

Adana Hipodromu
Adana Hipodromu - 2 yıl Önce

Yıllardır Adana Hipodromunda başkomiser olarak görev yapan ö.a. bu dönem Adana hipodromunda komiser olarak görev yapmakta olup inşAllah gelecek dönem Sayın Bakanlık yetkilileri ö.a. ya görev vermezler. Yeni kişilere yer açmak için, huzur ve hakkaniyet için buna ihtiyaç var. Saygılarımla

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Tkk aranan kim varsa md gd yonetim k üyesi hatta cayci bile usulsuz liyakatsiz beceriksiz kisiler neden derseniz tkk tarim bazi yan kuruluşlarına izmir dikiliden talimat gelir emir gelir seyh den suanki yonetim gelen emir talimat dogrultusunda o kisileri ise alir almak zorundadir yoksa hoca onu o koltukta oturtmaz derhal alir bunu su anki tkk yonetimin en az %60 70 si bu kisilerden olusmakta tahminimce yoksa liyakatsiz beceriksiz kisileri alip makam mevki sahibi yapip vali mustesar bakan dahi reis den daha cok para almazlardi suan soruyorum genel mudur ne kadar maas alıyor net yan gelir ikramiye harc yolluk vs 2020 yili maas ortalamasını aciklasin ne dedigimi anlarsini tkk sagmali inek misali kendilerine sagiyorlar bunca sikayet var neden devlet bakayim ne oluyor burda demiyor neden mi cunki onu oraya reis atadi diyorki arkamda reis var ama bilmiyorki reis onu nereye tabi nereden emir aldigini bilmeden atadi elbet reis hakilati ogrenecek hesap ini soracak

Ciftci 007
Ciftci 007 - 2 yıl Önce

Alışın böyle şeylere

yazık
yazık - 2 yıl Önce

yazık herşey torpıl lıyakat sıfır yazık

banner251