Tarım Bakanlığında Nevzat Birişik trafiği!

Tarım ve Orman Bakanlığında, Faruk Çelik döneminde TAGEM Genel Müdürü olan, Fakıbaba döneminde ise 'dolmuş hattı' tartışmasıyla görevden alınan Nevzat Birişik'e Bakanlıkta yeniden görev verileceği kaydediliyor.

Tarım Bakanlığında Nevzat Birişik trafiği!
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığında eski TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik’in yeniden bakanlıkta bir genel müdürlük için ismi konuşulmaya başlandı. Nevzat Birişik’in Bakan Pakdemir’le görüştüğü ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü olarak göreve getirileceği kaydediliyor. 

Faruk Çelik’in Bakanlığı döneminde TAGEM Genel Müdürü olan, Fakıbaba’nın döneminde ise görevden alınan Nevaz Birişik’in Bakanlıkta yeniden üst düzey bürokrat olarak atanacağı kaydediliyor. Nevzat Birişik isminin konuşulması Bakanlığı da hareketlendirdi. 


BAKANLIK ONAYLI SKANDAL! HABER İÇİN TIKLAYIN


SKANDAL KİTAPLA GÜNDEME GELMİŞTİ 

Birişik’in geçmişte her iki bakan döneminde göreve atanması ve görevden alınması olay olmuştu. Nevzat Birişik’in Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bastırılan skandal bir kitapla ismi gündeme gelirken, görevden alınmasında da Fakıbaba ile yaşadığı dolmuş hattı tartışması gündem olmuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 14:45
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir dost
Bir dost - 2 yıl Önce

Yahu şu adamın ilminin zekatı bir çok genel müdürlüğe bedel. Uğraşmayın kardeşim bu adamla. Bakanlıkta dünyayı bilen takip eden ufku vizyonu olan 2-3 kişiden biri. Kolay yetiştiremiyoruz çok kolay harcıyoruz. Bir Kerim Üstün bir Mehmet Hasdemir bir Nevzat Birişik kolay yetişmiyor.Tenekeci Mahmut’un oğlu hem tarım hem orman uzmanı iken içimizden biri 3-5 dil bilen SGB başkanvekilliği, GKGM Yardımcılığı ve TAGEM genel müdürlüğü yapmış kapasiteli donanımlı ehliyet ve liyakat sahibi bir adamı harcamayın kardeşim. Yazıktır günahtır. Bu haberi yaparken NE YAPMAK İSTİYOR NEREYE VARMAK İSTİYORSUNUZ.

neysene
neysene @Bir dost - 2 yıl Önce

Nasıl Tagem genel Müdürlüğü yaptığını biliyon mu peki.Tozu dumana kattı davul çaldılar peşinden

Davulcu Asım
Davulcu Asım - 2 yıl Önce

Görevden alındığında personel davul çaldırmıştı kurtulduk diye. Herkes ne kadar çok sevinmişti. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.
Mesai arkadaşları ile barışık olmayan, devlete ve millete verecek bir şeyi olmayan birinin yeniden göreve getirilmeye çalışılması züldür.
İki noktaya dikkat çekmek isterim.
1) bu memlekette TÜRKÜM dersin, TÜRKÇÜLÜK yaparsın aşağılanırsın, hor görülürsün ama KÜRTÇÜLÜK yapmak, KÜRDİSTAN sevdalısı olmak elitleştirir (!) insanı,
2) Fetö ile mücadele kapsamında bakanlıkta kurulan komisyon üyesi olan bu şahsın, komisyon üyesi olduğu dönem masaya yatırılsın. Kimler aklandı. Sorgulansın bakalım.

Ömer
Ömer @Davulcu Asım - 2 yıl Önce

Elbette korkakça davul çalarlar, yiğit olan o davulla beraber oynardı. Davul çaldırdılar orada saltanat kuranlar, çünkü Nevzat Birişik reformlarla bazılarını rahatsız etmeye geldi. Maalesef konu/uzmanlık dışı atamalarla bakanlık yokuş aşağı tepetaklak gidiyor.

vatandaş
vatandaş @Davulcu Asım - 2 yıl Önce

Devleti temsil etmiş ve bana göre de devlete hizmet etmiş bir insana sırf kendi çıkarlarına ters geldiği için davul çaldırmak doğru bir davranış değildir.

Niye rahatsiz oldunuz
Niye rahatsiz oldunuz - 2 yıl Önce

Adam hiç değilse ziraat doktoru. Ne ekonomist ne uluslararası ilişkiler mezunu..idarecilik yaptığı yer TAGEM. cok doğal bir atamaydı. Dolmuş hattı ile islah hattını karıştıran bakan görevden aldı. Yolun açık olsun genel mudurum

memur
memur - 2 yıl Önce

teknik bilgisi ve tecrübesi ile bakanlık için kurumsal hafıza denilebilecek bir isim.

Akdeniz Akdeniz
Akdeniz Akdeniz - 2 yıl Önce

Değeri bir insan, bürokrat, bilim adamıdır, donanımı ve bilgisi bakanlığa çok şey katar.

Vicdan ehli
Vicdan ehli - 2 yıl Önce

Nevzat Birişik tarımda iyi yetişmiş, çalışkan, dürüst ve öngörü sahibi bir bürokratıdır. Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünde daire Başkanı ve Genel Müdür yardımcılığı yaptığı dönemde tanıtım. Özel sektörde çalışan biri olarak hayran olmuştum. Ülkesi için bu kadar samimi çalışan az insan gördüm. İnşaalah yeni görevinde çok daha güzel işler yapar.

Zarar ziyan
Zarar ziyan - 2 yıl Önce

TAGEM'i Milli Botanik Bahçesine taşıyarak personele ve Milli Botanik Bahçesi Projesine verdiği zarar, bazı yatırım projelerinde aldığı kararlarla verdiği zarar, tohumculuk konusundaki ilginç fikir ve uygulamalarıyla verdiği zarar olmuş olabilir mi? Garip bir soru sorsam Ankara'da göğüs hastalıkları hastanesi var diye tüm hastanelerin göğüs poliklinik ve servislerini kapatır mısınız? Kendi amaçlarınız doğrultusunda 200 personeli çalışma şartları uygun olmayan bir yere yerleştirir misiniz? ( Sendikalarımiz da bu konuya çok karşı çıkar mı?) TAGEM'in arşivi nerede kalmıştır ki acaba? Aklımda deli sorular işte. Son yönetici olduğu yerden aklı salim birileri cevap verebilir mi?
Allah yolunu açık etsin.

Liyakat
Liyakat - 2 yıl Önce

Bakanlığımızda liyakatin tanımı bakan yeğeni olmak, bakan yeğeninin arkadasi olmak, bakanın özel sektörden mesai arkadasi olmak, eski genel mudur olmak, eski genel müdürün karisi olmak, karısının arkadasi olamk şeklinde değişeni cok oldu... Adam tabi tartışılır. Kimseni Umru degil bu Adamin ne kadar iyi bilim adamı olduğu. Üstelik koruma kontrol genel müdürlüğüne atanacaksa sorgusuz sualsiz 1 dakika düşünülmeden yapılacak atama dedikodu malzemesi yapılıyo. Yokmuydu 1 inşaat mühendisi atayın gitsin KKGM ne. Ne fark ederki lisans mezunu olmak yetio


banner151