Tarım Bakanlığında kadro sevinci!

Tarım ve Orman Bakanlığında bir hatadan dönüldü. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının birleşmesiyle birlikte, Orman ve Su İşleri Bakanlığından gelen şube müdürlüğü kadroları yeniden tahsis edilerek, mağdur edilen personele kadro sevinci yaşatıldı. 

Tarım Bakanlığında kadro sevinci!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının birleşmesinin ardından gündeme gelen şube müdürlerinin mağduriyeti giderildi. İki bakanlığın birleşmesiyle birlikte Orman’dan gelen 122 şube müdürlüğü kadrosu, görevden alınan eski Personel Genel Müdürü Kamil Tabak tarafından kanunlara aykırı bir şekilde kaldırılmıştı.

Personel Genel Müdürlüğü'ne Kamil Tabak’ın yerine getirilen İrfan İçöz ve ekibi, eski dönemden yapılan hatayı düzelterek, Orman’dan gelen şube müdürlüğü kadrolarını yeniden tahsis ederek mağduriyetler giderildi. Kadroların yeniden tahsis edilmesinden dolayı personel arasında kadro sevinci yaşanırken, Bakan Pakdemirli ve Personel Genel Müdürü İrfan İçöz ile ekibine teşekkür ettiler. 

Personel Genel Müdürlüğünde Tabak döneminde işlenen mevzuat skandalı bununla da sınırlı değil. Hukuk ve mevzuat bilgisi ile övünen eski Personel Genel Müdürü Kamil Tabak döneminde Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına da kanuni yeterliliği olmayan bir ismin atandığı ortaya çıkmıştı. Mevzuata aykırı atamanın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yapılması da büyük bir skandala neden olmuştu. Bu skandallara rağmen Tabak’ın halen Bakan Pakdemirli’ye danışmanlık yapması ise dikkat çekiyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fincan Tabak
Fincan Tabak - 10 ay Önce

Bir fincan bir de tabak. Adı Tarım olan ve personeli mühendis, veteriner hekim olan bu bakanlığın insan kaynaklarını fincanlar ve tabaklar yönetti, hiç bir ehliyetleri yokken... alttaki memurların aklıyla taşra personeline bütün eziyetleri çektirip gittiler. Şimdilerde bol bol bulmaca karalıyorlardır.

ADANA
ADANA - 10 ay Önce

Şu görevden alınan MÜDÜRCÜK e de geçici bir kadro verseler de sevinse gariban:)))

ah fincan ahhh
ah fincan ahhh - 10 ay Önce

yatacak yerin yok fincan senin. haksız yere kapından kovduğun günleri unutmadım görüşürüz öbür dünyada.....

Darısı tarım kredinin
Darısı tarım kredinin - 10 ay Önce

Tarım kredi uzun zamandır kadro bekliyor inşaAllah başarili genel mudurumuz bizide bu sevince ortak eder selam ve saygılarım ile .

Ali
Ali - 10 ay Önce

Başınıza gökten tabak düşecek

Seçim Eriçok
Seçim Eriçok - 10 ay Önce

Atalarımız BALIK BAŞTAN KOKAR demiş.Görülen uygulamalar ve sonucları bu ifadeyi gösteriyor. Çünkü hem personel, hem yasal haklar ve en son gündemden düşmeyen Orman Yangınlari ile söndürme çalışmalarındaki skandallar.

TARIM AİLESİ VE ŞİRKETLERİ
TARIM AİLESİ VE ŞİRKETLERİ - 10 ay Önce

SERMAYESİ OLAN, PAZAR SORUNU OLMAYAN, DENEYİMLİ PERSONELİ OLAN, DEVLET VE ÇİFTÇİ İLE BÜTÜN OLAN BÖYLE BÖYLE BİR AİLENİN ŞİRKETLERİNİN GENEL MÜDÜR VE YARDIMCILARI NİYE DEĞİŞMEDİ, BAKAN VE YARDIMCILARI DEĞİŞTİ BUNLAR NİYE DEĞİŞMEDİ. İŞİMİ YAPANLAR HARİÇ. SONRA DA SÖZDE ALLAH IN ADALETİ VE KİTABI DİYORLAR

Mustafa güneş
Mustafa güneş - 10 ay Önce

Sayın yetkililer bide toprak mahsülleri ofiside anı bakanlıga baglı ve bizler özel şirketler adına çalışıyoruz 14 yıldır ama halen bş kadro açamadınız taşeronda sürünmeye devam ediyoruz


banner151