Tarım Bakanlığında il müdürleri muzdarip: Atama kararları iki yıl sonra yayınlandı! 

Tarım ve Orman Bakanlığında bazı il müdürleri görevden alınırken, bazı il müdürleri de asaleten atandı. Yayınlanan atama kararları Bakanlıkta önemli bir sorunu yeniden gündeme getirdi. Tarım il müdürlüklerinin yarıya yakını vekaleten yürütülürken, İl müdürleri bu durumdan ciddi anlamda muzdaripler.

Tarım Bakanlığında il müdürleri muzdarip: Atama kararları iki yıl sonra yayınlandı! 
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığında bazı il müdürleri görevden alınırken, bazı il müdürleri de asaleten atandı. 

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile bazı illerin Tarım ve Orman İl Müdürleri görevden alındı, bazı il müdürlüklerine ise atama yapıldı. 

Görevden alınan ve ataması yapılan il müdürlerinin atama kararlarının Resmi Gazete’de aylar sonra yayınlanması dikkat çekti. 

Bugün yayınlanan atama kararına göre, Kastamonu, Kahramanmaraş ve Muş Tarım ve Orman İl Müdürleri görevlerinden alındı. Ancak Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Yaman, Kahramanmaraş Tarım ve Orman İl Müdürü İhsan Emiralioğlu ve Muş Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolak daha önce bu görevlerinden alınmıştı. 

EMİRALİOĞLU BİR YILDIR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI 

Kahramanmaraş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevinden 2018 Mayıs ayında ayrılan İhsan Emiralioğlu, daha sonra geçtiğimiz yıl Ekim ayında TAGEM’e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı. Emiralioğlu’nun görevden alınmasıyla ilgili atama kararı görevden ayrıldıktan 1.5 yıl sonra yayınlanması dikkat çekti. 

ÇOLAKOĞLU 1.5 YILDIR HATAY’DA 

Diğer yandan görevden alınan Muş Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu da bu görevinden geçtiğimiz yıl Haziran ayında ayrılırken, Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü olarak atanmıştı. 

KASTAMONU’DA GÖREVDEN ALMADAN YERİNE ATAMA YAPILDI 

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde ise farklı bir durum yaşandı. Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Yaman’ın görevden alınmadan yerine Fatih Önlem’in vekâleten atandığı ortaya çıktı. Bu hatanın ortaya çıkması üzerine Osman Yaman geçtiğimiz günlerde Bakan kararı ile görevden alındı. Yaman’ın bugün de Resmi Gazete'de görevden alındığına dair kararı yayınlandı. 

İKİ YILDIR VEKALETEN GÖREV YAPAN İL MÜDÜRLERİNİN ATAMA KARARI BUGÜN YAYINLANDI 

Görevden alınan il müdürlerinin yanı sıra ataması yapılan il müdürlerinin de atama kararları aylardır yayınlanmamıştı.

Uzun yıllardır görevlerini vekaleten yürüten Bingöl, Bolu, Karabük, Malatya ve Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürlerinin atama kararları bugün yayınlandı. 

Buna göre; Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne atanan Burhan Bahadır 1.5 yıldır, 

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden Bolu Tarım ve Orman Müdürlüğüne atanan İzzet Murat yaklaşık 2 yıldır, 

Karabük Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne atanan Çetin Ayvalık 1 yıldır, 

Malatya Tarım ve Orman Müdürlüğüne atanan Tahir Macit 2 yıldır ve 

Karabük Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden Zonguldak Tarım ve Orman Müdürlüğüne atanan Cemalettin Çataklı ise iki yıldır mevcut görevlerini vekâleten yürütüyordu. 

İL MÜDÜRLÜKLERİ VEKALETEN YÜRÜTÜLÜYOR 

Atama ve görevden almayla ilgili bugün yayınlanan atama kararları, Tarım ve Orman Bakanlığında yaşanan önemli bir sorunu yeniden gündeme getirdi. Bakanlığın önemli birimleri başta olmak üzere Tarım ve Orman İl Müdürlerinin yarıya yakını vekaleten görev yapıyorlar. Vekaleten görev yapan il müdürleri ise bir taraftan her an görevden alınma kaygısı yaşarken, bir taraftan da geçici gözle bakıldığı için bulundukları illerde kalıcı işler yapamıyorlar. Bu durum, Bakanlığın taşradaki çalışmalarını önemli oranda zayıflatıyor. 

Bakanlığın çalışmak istemediği il müdürlerini görevden alarak, çalışmak istediği il müdürlerinin kararnamelerinin de kısa sürede yayınlanması gerekirken, nedense bu sorun bir türlü çözülemiyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
DraGon
DraGon - 2 yıl Önce

Bu mehdi eker efendi müdürlük sınavlarını kaldırdığından beri işler iyice kötüye gitti,,liyakat diye bas bas bağırdık ama sesimizi duyan olmadı..il müdürlerinin komple değiştirlip yerine genç,bu işin içinde olan adamların getirilmesi lazım...gidin bakanlığa bakın tarımla alakası olmayan ne kadar adam varsa orda,ilahiyatçı işletmeci iktisatçı özel idareci ,şirket ceo’su vs ne kadar işe yaramaz varsa bakanlıkta....il müdürleri desen parti il başkanından farkı yok...uçuruma doğru gidiyoruz..

cahil
cahil @DraGon - 2 yıl Önce

müdürlük sınavı olursa diyarbakırlı vanlı şırnaklı bu kadar kolay müdür olamazdı. başka bakanlıktan gelen hemşolar bir gün memurluk yapmadan müdür olarak göreve başladılar.

TARIM BAKANLIĞI BİTMİŞTİR.
TARIM BAKANLIĞI BİTMİŞTİR. - 2 yıl Önce

Bu kadar beceriksizlik, iş bilmezlik olamaz.
Ne atama yapabiliyorlar, ne görevden alabiliyorlar; hiçbir şeyi becemiyorlar.
Liyakat yok, siyasilere boyun eğme çok.
Bazılarının yatacak yeri yok.
Bir güzel sözle bitireyim.
“Yarın Hakk’ın divanına varınca, Süleyman’dan hakkını alır karınca.”

HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

TARIM ORMAN İLÇE MÜDÜRLERİNE HAKARET OLMAYACAĞINI BİLSEM, BAKAN VE BAZI “ÜST DÜZEY BAKANLIK BÜROKRATI” OLDUĞU ZANNEDİLEN ZEVATIN ACİLEN EN KÜÇÜK İLÇELERE İLÇE MÜDÜRÜ OLARAK ATANMALARINI ÖNERECEĞİM, AMMA CEFAKAR VEFAKAR İLÇE MÜDÜRLERİNE AYIP OLACAK... O ZEVAT İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ BİLE YAPAMAZLAR...

Sınavla Atanmış İlçe Müdürü
Sınavla Atanmış İlçe Müdürü @HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

Ehliyet ve liyakat ilkeleri çerçevesinde herkese açık olan bir sınava girmeden atanan hiç bir yöneticiye (ünvanı ne olursa olsun) saygı duymadım ve duymayacağım da... Bu anlayışım da haketmeden torpille atanan herkese dert olsun.

Yiğit
Yiğit @HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

Ayakların baş başlarında ayak olduğu yerde başarı beklemek saflık olur .Tarımın ve ülkenin geldiği nokta bunu göstermiyor mu ?

Hodri Meydan
Hodri Meydan - 2 yıl Önce

Merkez ve taşradaki kadrolar yerinde kalır ve bu bakanda gider. Personel genel müdürlüğünde iş bilen bir tane gen md yardımcı yada daire başkanı yokmu? İl müdürlerinin yazısını benmi yazacağım. Müdürlerin geçmişini biraz inceleme cesareti gösterecek yiğit bir bakan lazım bize!!!

Bizimki cok memnun 07
Bizimki cok memnun 07 - 2 yıl Önce

Valla bize pek fark etmiyor. Olanca hızıyla elinden gelen eziyeti personele yapıyor. Çatacak yer arıyor adam resmen. Herkes düşmanı. Personeli de dedikoducu iftiracı diye yaftaladı. Keyfine bakıyor ekibiyle

Bence
Bence @Bizimki cok memnun 07 - 2 yıl Önce

Ayaklar baş olmuş. Ağlanacak halimize gülüyoruz. Vay Mersin

Araştırmacı
Araştırmacı - 2 yıl Önce

Diğerlerini bilmem ama, EMİRALİOĞLU sözkonusu TAGEM de bırakın Genel Müdür Yardımcığını, Araştırmacı bile olma yeterliliğine sahip değil, Gerçi diyeceksiniz ki nerde liyakat? siz de haklısınız...

Bir ziraat mühendisi
Bir ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

Memurun kaderini; liyakatı, azmi, gayreti ve görev heyecanı çizmelidir.
Ülkemizde; -Yöneticisi olduğu il müdürlüğünün hedeflerini ve değerlerini bilerek, bu yolda hizmet üretmeye çalışan,
- Üstlendiği görevlerde etik değerlere bağlı kalarak, azimle, gayretle ve heyecanla yürüttüğü başarılı hizmetlerle bulunduğu yere değer katan,
- Kamu yararını da gözeterek, hizmetten yararlananların ihtiyacına ve hizmetlerin sonucuna odaklanan,
- Hizmet kalitesini yükselterek, halkın devlete ve kamu görevlilerine olan güvenini artırmaya çalışan…
Mesuliyet şuuruna sahip, liyakatli, azimli ve gayretli vekil yöneticilerin de olduğunu biliyorum. Ancak, bu değerlere sahip olduğunu bildiğimiz bazı yöneticilerin asaleten atama listesinde yer almadıklarını üzülerek görüyorum. Temennim odur ki, çalıştığı kurumun amaç ve politikalarına uygun olmayan işlem veya eylemleri karşısında önlem almaya çalışan Yöneticisinden rahatsız olan, kamu görevinde verimli olmak ve iş üretmek yerine, dedikodu yapmayı iş tanımı gibi benimseyip iş yerinde sabahtan akşama kadar çaylı, kahveli muhabbetlerle dedikodu üretmeye çalışan, kendilerinden istenen basit işlemleri bile karma karışık ederek baştan savan, kendisine intikal eden evrağın gereğini yapma yerine masanın derinliklerine gömen, amiri tarafından da görevinin gereği gibi davranıp dedikodu yerine kamu yararına iş üretmesi istenmesinden rahatsız olan ve kurumsal dedikodularına buradan sanal ortamda devam etmeye kalkan bazı klavye şövalyelerinin Yöneticiler hakkında buradan yapmaya çalıştıkları anlamsız ve mesnetsiz dedikodularına itibar edilmemesi yanında, Kamu görevinde etik değerleri bağlı kalarak yürüttüğü başarılı hizmetlerle Ülkemiz Tarım Sektörüne değer katmaya ve Aziz Milletine faydalı olmaya çalıştığını bildiğimiz değerli vekil yöneticilerimizin de yöneticilik görevlerine asaleten atanarak kamu hizmetlerinde devamlılığın sağlanmasıdır.

cahil
cahil @Bir ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

senin boyunu posunu kıskanıyorlar müdürüm.

Reis Yalnız
Reis Yalnız @Bir ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

Senin gibiler vekaleten dahi müdür olabiliyorsa ve tüm kurum bunun farkındaysa ne oacak:) Benim bakanlığımda ihraç olması gerekenler müdürüm diye ayak altında dolaşıyor.

DraGon
DraGon @Bir ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

Anlaşıldı,,sende bu yıkama yağlama işini çözmüşsün...yarın gel bakanlıkta genel müdür olarak işe başla...

Hisst
Hisst @Bir ziraat mühendisi - 2 yıl Önce

Gelin gardaş olak...

Personel
Personel - 2 yıl Önce

Tarim artik mimari guvenli ticari saglikli bedenli mektupla ogretime acik birtek uretim yonu olmayan bir kurummu olduartik. Kafam karisik


banner151