Tarım Bakanlığında görevden almalar devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığında aylar öncesinden görevden alınan Genel Müdür ve Genel Müdür yardımcılarının kararnameleri Resmi Gazete'de ancak bugün yayınlandı.

Tarım Bakanlığında görevden almalar devam ediyor
banner200
banner217

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Necati Tulgar,  Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Güven, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Mustafa Gözükara, Doğa Koruma ve Milli Partlar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akbaş, görevden alındı. 

Ayrıca, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Ali Karataş ve Mustafa Yıldırım  görevden alınırken, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına Mustafa Çelik, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde açık bulunan 1. Hukuk Müşavirliğine ise Süleyman Okcu atandı. 

KARARNAMELERİ AYLARDIR BEKLİYORDU

Diğer yandan Tarım ve Orman Bakanlığı'nda görevden alınan Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları, mevcut görevlerinden yeni alınmış değil. Aylar öncesinden görevden alınmalarına rağmen kararnameleri ancak bugün yayınlanabildi. Örneğin Gıda Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk, geçtiğimiz Şubat ayında görevden alınmıştı. Diğer isimler ise Selçuk'tan önce alınmıştı. Görüleceği üzere Resmi Gazete'de görevden alındıklarına dair bugün yayınlanan kararnemeler aylardır bekliyordu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi sahipsiz.
Çiftçi sahipsiz. - 1 yıl Önce

Darısı iş yapmadan nimet kapmak derdinde olan, Saray destekli geldim deyip; Kuruma milyonlarca zarara sebep olan tanzim satış dışında hiçbir işi olmamış kişiye... Rakamlar mağlubiyeti söylüyor ama çiftçinin malı sahipsiz. 10 bin liraya ebediyen susmayı kabul eden dokuz yöneticiden birşey beklemekse saflık!!!

hayati kaba
hayati kaba - 1 yıl Önce

neremiz doğru ki?
Ankara'yı bilmem ama taşrada savurganlık ve israf gırtlak boyu. taşra böyle ise Ankara'yı düşünemiyorum.

Yüzlerce binlerce mühendis var, yaptıkları tek şey evrak yazmak. Mühendis bu amaçla mı yetişir, ofis programı bilen herhangi biri yeter. üstelik 10 mühendisin yaptığı işi bir memur rahatlıkla yapar. bir dairede 20 tane personel varsa 20 tane de bilgisayar var. tüm gün açık olan bu makinelerin gün içinde toplam -iş için- kullanımı yarım saati gecmez. sabahtan akşama kadar car car çalışır hepsi. muhendis ve veterinerler rahatça faceye girsiler.. fuzuli yere alınan bilgisayar ve yazıcılar ile kullanılan elektrik başlıbaşına bir servet.
veterinerler derseniz; para varsa iş var para yoksa iş yok. eyyamcılık, adamsendecilik almış başını gidiyor. hayali aşılar, ineği olmayan küpeler, küpesi olmayan inekler. canlı hayvan sevki alırsınız, para keserler dezenfeksiyon için; dezenfeksiyon yapan yer gördünüz mü!?
biz vatandaş dogru muyuz!? biz de değiliz; defalarca yapılan uyarılara uymayız, iyi niyeti suistimal etmek ve kaçak hayvan alıp satmak hususi zevklerimizdendir, kupesiz-sevksiz aldığımız buzağıları ineğe yamayıp üçüz diye yazdırır üstüne bir de destekleme isteriz, yerini dahi bilmediğimiz dededen kalma tarla için destekleme alırız, 5 dekarsa 10 deriz. Nüfus müdürlüğüne saygı ile sapkamızı çıkarıp girerken ilçe tarımdaki veterinere parmak atarız. vs. vs.

uzun lafın kısası deveye benzer bizim tarım ve bakanlık. neremiz doğru ki!?
tamiri ve düzelmesi bence imkansız. tümüyle yıkıp yeni bir anlayışla yeni bir yapılanma lazım.

Personel
Personel - 1 yıl Önce

Nihayet TIGEM kaymakam tarafindan atanan daire baskanindan kurtuldu. Uzun zamandir Mustafa Celik in kadrosu tigemdeydi sayin Mehdi Ekerin kadrosundan olan volkan coskunun yanina gitti

Ozan
Ozan @Personel - 1 yıl Önce

Suna sulamaya bakan mimar desenize. Ilahiyatcida tarim arazilerine ve istiraklere bakiyordu simdide tarimsal yayim tanitim ve destek islerine bakiyor. Duzeltelim lutfen.

Tigemci
Tigemci @Personel - 1 yıl Önce

Birde beni yuksek makamlar atadi kimse alamaz diyen Ilahiyatci var degilmi. Gerci akvaryumu var tarimla ilgili.

Ali
Ali @Personel - 1 yıl Önce

Kulturteknik dairesine bakan mimar degilmi

Çok güzel hareketler
Çok güzel hareketler - 1 yıl Önce

Muharrem ayı çok uzamıştı. Ramazan Şevval Recep Şaban hangisi gelse olur :) Muharrem ayında atananlara dikkat!

Evet çok güzel ama yetmez
Evet çok güzel ama yetmez @Çok güzel hareketler - 1 yıl Önce

Muharrem ayı içerisinde doğanlar ve parlayanlar var

serbest kürsü
serbest kürsü - 1 yıl Önce

SİİRT TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDE MESAİ SUİSTİMALİNE KİM DUR DİYECEK BİR AN EVVEL MÜFETTİŞ ATANMASI KAMUOYUNA DUYRULUR.

İşin Doğrusu
İşin Doğrusu - 1 yıl Önce

Bu görevden alınanlar niye emekli edilmiyor?Gözden ırak yeni görev hatta terfi verilecek,takip edin bakalım.Örnek Tar.Ref.Gen.Md.Yard.Mehmet Özgün.Adam kayyum olarak 2.5 senedir Amasya Pancar Koop.nde yolsuzluğa devam ediyor.

Tigem
Tigem - 1 yıl Önce

SIVAS ulas tigem mudurune ne demeli adam kurumu kapamam icin elinden geleni yapmaya devam hakkinda o kaadar sikayet incelemelerde o kadar acik varken goz yumanlarda gitmeli top yekun

z.abidin
z.abidin - 1 yıl Önce

Van'daki saçları boşuna ağartmamış, belli ki bakanlığın ona gücü yetmiyor...


banner151

banner251