Tarım Bakanlığında Ecmel Ercan bilmecesi: Pakdemirli vazgeçemiyor!

Tarım ve Orman Bakanlığının en stratejik birimlerinden olan Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına kanunsuz bir şekilde atanan ve bundan dolayı geçtiğimiz yıl görevden alınan Ecmel Ercan'ın, resmi görevi olmamasına rağmen Bakanlıkta hala etkin olduğu iddiası gündeme geldi. Ercan'ın Pakdemirli'nin yakın çevresindeki isimler arasında gösterilmesi de bu iddiaları kuvvetlendiriyor.

Tarım Bakanlığında Ecmel Ercan bilmecesi: Pakdemirli vazgeçemiyor!
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığında geçtiğimiz yıl Tarımdan Haber'in ortaya çıkardığı skandal atamasıyla ilgili yine şok bir iddia gündeme geldi. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına 2018 yılında atanan Ecmel Ercan'ın bu görevine kanunsuz bir şekilde atandığı ortaya çıkmıştı. Kanunsuz atamanın Tarımdan Haber tarafından ortaya çıkarılması üzerine Ecmel Ercan, geçtiğimiz yıl Haziran ayında sessis sedasız görevden alınmıştı. Ancak Ecmel Ercan'ın resmi olarak görevden alınmasına rağmen Bakanlıkta kendisine ait bir odasının olduğu ve alınan kararlarda hala etkin olduğu iddiası gündeme geldi. Ercan'ın, Bakan Pakdemirli'nin yakın çevresindeki isimler arasında gösterilmesi bu iddiaları da kuvvetlendiriyor. 

BAKANLIK ÖNCE YALANLADI SONRA SESSİZ SEDASIZ GÖREVDEN ALDI!

Kamuoyu ve Bakanlık, Ecmel Ercan'ın Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına kanunsuz bir şekilde atandığını, Tarımdan Haber'in 21 Mayıs 2019'da yaptığı 'Tarım Bakanlığında stratejik birime ‘Tam Kanunsuz’ atama!' başlıklı haber ile öğrenmişti. Bakanlık yetkilileri kanunsuz atamayla ilgili skandalın üstünü örtmek için önce Tarımdan Haber'in haberini yalanlamışlardı. Ancak Ecmel Ercan, kısa bir süre sonra sessiz sedasız görevden alınmıştı. Ecmel Ercan'ın atamasının Cumhurbaşkanlığı kararı ile yapılması bu atamadaki skandalın boyutunu gözler önüne sermişti.

PAKDEMİRLİ ECMEL ERCAN'DAN VAZGEÇEMİYOR! 

Cumhuriyet'ten Sena Yaşar'ın haberine göre; görevden alınmasına karşın, Ercan’ın hâlâ resmi olmasa da Bakanlıkta bazı görevlerde bulunduğu, kendisine ait bir odasının olduğu ve alınan kararlarda etkili olduğu iddia edildi. Pakdemirli’nin, özel sektörden transfer ettiği Ecmel Ercan, geçen yıl da “usulsüz atama” ile tartışmalı olarak gündeme gelmişti. Ercan’ın, kamuda 5 yıl görev yapma şartını yerine getirmemiş olmasının yanı sıra, Bakanlığa atanmadan önce çalıştığı şirketteki faaliyetleri nedeniyle SPK tarafından hakkında suç duyurusu bulunduğu ortaya çıkmıştı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 18:47
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Düzen
Adil Düzen - 1 yıl Önce

En çok elestirilen Teftiş Kurulu başkanı. kimdir?

Yeliz DURAK
Yeliz DURAK - 1 yıl Önce

Bakanlıkta, bakan sayesinde en aktif ve altın devrini yaşıyor, bir bakanlık topluluğu demekten başka diyecek bir şey bulamıyorum.

BİRLEŞİK KAPLAR
BİRLEŞİK KAPLAR @Yeliz DURAK - 1 yıl Önce

Fizikte “Birleşik kaplar kanunu” vardır. Bu bakanlıkta da birleşik kaplara işeyenler vardır..

mehmet
mehmet @Yeliz DURAK - 1 yıl Önce

yapılan haberler yanlış abartma ve tamamen iftira @yeliz DURAK bilmeden konuşma

Hamal
Hamal - 1 yıl Önce

Bakanlık değil

Veli ÇINAR
Veli ÇINAR - 1 yıl Önce

ÇKS başvurusu uzatıldı deniliyor ama kayıt yapmıyorlar sebebi resmi gazete ilamı gelmedi diye biz çiftçilerin sesini duyun duyurun sayın bakanım ilginizi bekliyoruz SİVAS/ŞARKIŞLA

mehmed
mehmed - 1 yıl Önce

akp 18 yıldır milyonlarca insanın hakkını çalıp torpille işe gorenler.yüzünden asıl işe girmesi gereken insamların hakkını torpille çalınmasına göz yumdu bunların ahı çıkar aheste aheste

İbrahim küner
İbrahim küner - 1 yıl Önce

Çiş dosyaları uzatıldı deniliyor ama kayıt yapılmıyor sayın bakanım nezaman resmi açıklama yapılacak bakanım

Bekir kalay
Bekir kalay - 1 yıl Önce

Bu bakanlık küfüre zorluyor insanları, tayyip erdoğan yolsuzlukları gör gör gör artık sizede böyle gidersen oy vermeyeceğiz