Tarım Bakanlığında bir ilk! Bakan önce görevden aldı sonra yeniden atadı!

Tarım ve Orman Bakanlığında, görevden alınan genel müdür yardımcısı mahkeme kararıyla daire başkanlığı görevine geri döndü. Daire başkanlığından da tekrar vekaleten genel müdür yardımcılığına getirildi. Mahkeme kararıyla dönen üst düzey yöneticilerde pek görülmeyen bu durum bakanlıkta da tartışma konusu oldu. 

Tarım Bakanlığında bir ilk! Bakan önce görevden aldı sonra yeniden atadı!
banner200

Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcılığını vekaleten yürüten Yunus Bayram, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından görevden alınarak uzman yapıldı. Bakanlığın bu kararını mahkemeye veren Bayram, mevcut Daire Başkanlığı görevine geri döndü. Mahkeme kararı ile daire başkanı olarak görevine başlayan Bayram, daha sonra Genel Müdür Yardımcılığına vekaleten yeniden atandı. 

Bayram’ın mahkeme kararı olduğu için daire başkanı olarak yeniden göreve başlatılması normal bir uygulama olarak görülürken, vekaleten Genel Müdür Yardımcılığına atanması, Bakanlığın kararlarını da tartışmalı hale getirdi. 

YUNUS BAYRAM KİMDİR?

1971 yılında Ağrı ilinde doğdu. 2000 yılında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bitki Koruma Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. 2013 yılında Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bitki Koruma Anabilim Dalında doktorasını tamamladı. 1990 yılında memuriyete başladı. 2002 yılında Tarım Bakanlığı Diyarbakır Tarım il Müdürlüğü Bitki Koruma Şubesinde Mühendis olarak işe başladı. 2003 -2006 yılları arasında Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Mühendis olarak çalıştı. 2006-2010 yılları arasında Güneydoğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsünde çalıştı. 2010-2014 yılları arasında Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Müdürlük yaptı. 2014 yılı Haziran ayında Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünde, Bitki Koruma Ürünleri Daire Başkanı, 2016 yılı Mart ayından bu yana da Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Vekilli olarak görevine devam eden Dr. Yunus BAYRAM çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 16:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 2 yıl Önce

Bu adamın ne yaptığını bilen varmı bunu bakan yapana bir sora bilsek

Tarımcı
Tarımcı - 2 yıl Önce

Bitki koruma doktoralı, zirai mücadele müdürlüğü ve aynı dairede 4 yıl başarılı bir daire başkanlığı yapmış Yunus beyin iadesi hakkın teslimidir. Sayın bakan hakkaniyetli ve doğru bir karar vermiştir. Allah hayırlı etsin

gthb
gthb @Tarımcı - 2 yıl Önce

doğruya doğru ...

Maho
Maho - 2 yıl Önce

Bakanin nerden oldugu onemlimi yeterki konyadan ote olsun mezuniyetide onemli degil

Suat kirbas
Suat kirbas - 2 yıl Önce

Basiretsiz bakan...ve ekibi

Bişar demir
Bişar demir - 2 yıl Önce

Sayin bakanım ağrı damazlığ birliyi bizden inek başi 10 tel taleb ediyorla sizin bilginiz olsun

Genç çiftçi
Genç çiftçi - 2 yıl Önce

Bu olaydan hiç bise anlamadım çıkartıyolar sonra ödül gibi müdür yapıyorlar. Bide simdi gündemde olan şu genç çiftçi köyüne dönerse 100 bin hibe destek veriyolar bende genç çifçiydim bıraktım artık tarım öldü bu ülkede o destegide kimseye kolay kolay vermezler kendi adamıysan verir başka vermez bide genç çifçi köye dönüp napacak gençligini çürütüp durcak tarım ve hayvancılık kazandırmıyo artık küçük çiftçiyi öldürdüler mazot olmuş sana 7 tl günre uçuyo hayvan yemleri hiç söylemeye gerek yok 100 bin tl veriyolarya onuda hattiyle geri alıyolar hibe felan yalan sen çiftçiye mazotu düşür bak bu tarom nasıl parlıyo bak ekonomi nasıl düzeliyo ama nerde adamlar habire çıkıp sukadar para verdik şu kadar deatek verdik anca bunu söylüyolar başka bise yok bi buzağı destegini veremiyosunuz 2 yıldır nu işin yapılcagı yok zararına çalışıyoruz tarımı biz öldürmedik siz öldürdünüz.

guneydogulu
guneydogulu - 2 yıl Önce

işte bölgemizden bir bakanın ayak sesleri

Tolga Deymen
Tolga Deymen - 2 yıl Önce

Torpil, adam kayırma o kadar olağan hale geldi ki artık...
Bir de dün iyi olan bir değişiklik ile şeytan oluyor.
Mobbing ise çok olağan ve çekmen gereken bir ıstırap gibi


banner151

banner251