Tarım Bakanlığında Bakandan daha çok gündeme gelmeye başladılar: Kim bu danışmanlar?

Tarım ve Orman Bakanlığında son günlerde Bakan Pakdemirli’den daha çok danışmanları gündeme gelmeye başladı. Kim bu danışmanlar? 

Tarım Bakanlığında Bakandan daha çok gündeme gelmeye başladılar: Kim bu danışmanlar?
banner200

Tarımdan Haber’in gündeme getirdiği Ağrı’da karaborsaya düşen kulak küpesi skandalı siyasetin de gündemini oluştururken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son günlerde sık sık danışmanları üzerinden gündeme gelmeye başladı. 

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına tam kanunsuz atandığı ortaya çıktıktan sonra görevden alınan ancak daha sonra Pakdemirli’nin danışmanı olarak Bakanlıkta aktif olmaya devam eden Ecmel Ercan başta olmak üzere Rıfat Tan Benadam ve Selen Kocabaş’ın farklı iddialarla gündeme gelmesi dikkat çekiyor.

Sözcü Gazetesinden Saygı Öztürk, önceki günkü yazısında İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un Bakan Pakdemirli’nin danışmanlarıyla ilgili iddialarını köşesine taşıdı. Yokuş’un Bakan Pakdemirli’den danışmanlarıyla ilgili cevabını beklediği sorular dikkat çekti. 

Bakan Pakdemirli’nin danışmanlarıyla ilgili cevabı beklenen işte o dikkat çeken sorular:

ALİ GÜN BENADAM İLE RIFAT TAN BENADAM'IN AKRABALIK BAĞI VAR MIDIR?

2018 yılında Yüksek Komiserler Kurulu YKK üyesi olan Ali Gün Benadam ile danışmanınız olan Rıfat Tan Benadam’ın akrabalık bağı var mıdır? Ali Gün Benadam’ın bakanlık içerisinde resmi bir statüsü var mıdır? Yok ise bakanlık ile olan ilişkisi nedir? 

BAKANLIK BÜTÇESİNDEN KAÇ TL HARCANDI?

Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık kampanyasına Bakanlık bütçesinden kaç TL harcandı? Bunun için hangi firma ile çalışıldı, ihale hangi usulle verildi? 

SELEN KOCABAŞ’IN BAKANLIĞIN ÇALIŞTIĞI HERHANGİ BİR PR ŞİRKETİ İLE İLİŞKİSİ VAR MI?

Kamuoyunda geniş kitleleri hedefleyen proje, tanıtım gibi programlara bakana danışmanlık yapan ‘Selen Kocabaş koordinasyonunda etkinliğin sahibi ilgili birimle istişareli olarak yürütülmesi makam tarafından talimatlandırıldı’  mesajınız ne anlama gelmektedir? Bu kişinin bakanlığınızla, bakanlığın çalıştığı herhangi bir PR şirketi ile ilişkisi var mı? 

SELEN KOCABAŞ HANGİ SIFATLA BÜROKRATLARIN YETERLİLİKLERİNİ SORGULADI?

Selen Kocabaş, genel müdürlerle mülakat yapmış mıdır? Yaptıysa hangi sıfat ile devlete yıllarını vermiş bürokratların yeterliliklerini sorgulayabiliyor? 

EĞİTİM VE YAYIN DAİRESİ HANGİ GEREKÇE İLE TANITIM MEDYA İŞLERİNİ SATIN ALMA YÖNTEMİYLE TEDARİK EDİYOR? 

Bakanlığınız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı hangi gerekçe ile tanıtım medya işlerini satın alma yoluyla tedarik ediyor? 

BRUSELLADAN DOLAYI KESİME GÖNDERİLEN HAYVAN SAYISI KAÇ?

Proje kapsamında yetiştirilen hayvanlardan bakanlığınız döneminde toplam kaç adedi ‘Brusella’dan dolayı kesime gönderildi, etleri ne şekilde değerlendirildi? 

KULAK KÜPELERİ HANGİ SEBEPLE KARABORSAYA DÜŞTÜ? 

Hayvanların kullandıkları kulak küpeleri hangi sebeple karaborsaya düştü? 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 11 ay Önce

Bakanin haberi olmadan kus ucarmi bu danismanlara yol verenlere bakin...

Hulusi yeşil
Hulusi yeşil - 11 ay Önce

Bunlar daha devede kulak..çiftçilerin emeği üzerinden daha neler neler nelerrr.Allah büyük elbet bu bakanında bakan olamayacağı Sayın Cumhurbaşkanımız tsrafından yakında farkedileceğini umuyoruz..tamamen şova yönelik faaliyetlerle göz boyama yapılıyor..herşey sadece medyatik olmayla kapatılıyor..Rabbim tez zamanda bunların ipliğini pazara çıkarır inşAllah..Reisimiz yakında farkedecek inşAllah .çok geç olmadan.çiftçi bitmeden..üretim durmadan inşAllah bakan ve danışmanları gerçek yüzleri görülür inşAllah.

Harikasın Muhteşemsin Hulusi Bey
Harikasın Muhteşemsin Hulusi Bey @Hulusi yeşil - 11 ay Önce

Her seferinde böyle haberlerin altına "Reis çok yalnız" "Reisin haberi olsa" "Reisi kandırıyorlar/gözünü boyuyorlar" yorumları eksik olmuyor. Siz olmasaniz Reisin işi çok zor. Ula .....

Büyüksün Reis
Büyüksün Reis - 11 ay Önce

Süper adamlar atıyorsun. Harikasın

Doğru ( söyleyeni dokuz köyden kovarlar )
Doğru ( söyleyeni dokuz köyden kovarlar ) - 11 ay Önce

Bakan beyin izmirden getirdiği kendisine Bekir diye hitap eden danışmanını yine izmirden gelen bütün iZmirce tanınan olan personel gn md ile olan ilişkikerini araştırmak lazım bu bakanlık ve bu çiftçi hiç bir zaman bunlardan gördüğü zulmü görmedi bunların Allah korkusu yok her işleri bu gapılanlara şuan ses çıkarılmıyor ama bu yapılanlar Cenab-ı hakkın gücüne gider bir gün bunları tepe taklak yapar Allah büyük

bekir ecmel
bekir ecmel - 11 ay Önce

Bu Danismanlar Bakanligi ele gecirmisler... istemedikleri burokratlari onlerini kesmeye calisiyolar kulliyedede siki baglari var..personel genel mudurunu kim getirdi. hic korkulari yok Allahtan bile..ama yukarda Allah var iplikleri pazara cikmaya basladi..Allah ayaklarina dolastirmaya basladi kim bilir ah reis ahhhh bunlari nerden bulursun getirirsin basimiza

yurda
yurda - 11 ay Önce

Bakan beyin izmir kokenli danismanlarinida bir arastirin lutfen tutun ve alkol kurumundaki olumlerin musebbihi hangi danismanlar..faydalanamadiklari buroktatlara iftira atanlar kimler...tam bir cete var....

Hdmcg
Hdmcg - 11 ay Önce

Adı üstünde BAKAN. Bakıyo işte daha ne olsun

Allah büyük.
Allah büyük. - 11 ay Önce

Allah büyük demekten başka bir şey yok.


banner151

banner251