Tarım Bakanlığı iş garantili yurt dışında yüksek lisans yapacak mezunlar arıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yurt dışında yüksek lisans yapacak öğrenciler için önemli duyuru. Tarım ve Orman Bakanlığı, bu yıl lisansüstü öğrenim görmek amacıyla farklı ülkelere toplam 80 öğrenci gönderecek. Yurt dışında yüksek lisans başvuruları 7 Ağustos'ta başlarken, başvurular 26 Ağustos'ta sona erecek.

banner255
Tarım Bakanlığı iş garantili yurt dışında yüksek lisans yapacak mezunlar arıyor!
banner200

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, yurt dışında yüksek lisans yapacak mezunlarla ilgili duyuruya çıktı. Duyuruda; “Yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek üzere 1416 sayılı kanun gereğince verilen burs ile (YLSY Programı) lisansüstü öğrenim görmek amacıyla yurt dışına öğrenci gönderilmektedir. Bu kapsamda 2019 YLSY kapsamında resmî burslu statüde 2019 yılı için Genel Müdürlüğümüze 64 kontenjan ayrılmış olup Mili Eğitim Bakanlığı web sayfasına yayınlanmıştır” denildi. 

KONTENJANLAR ARTIRILDI 

Geçtiğimiz yıllarda TAGEM'e 20, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğüne 10 olmak üzere toplam 30 kontenjan ayrılırken, bu yıl TAGEM'in kontenjanı 64'e Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğünün ise 16'ya çıkarıldı. 

Duyuruda şunlar kaydedildi: 

“Yurt dışında lisansüstü öğrenim görmek üzere başvuru yapacak adaylar, başvuru işlemlerini 07-26 Ağustos 2019 tarihleri arasında Mili Eğitim Bakanlığının //rebus.meb.gov.tr (REBUS - Resmî Burslu Öğrenci Sistemi ) internet adresinden "T.C. kimlik numarası, kimlik seri numarası ile yakınının (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarasını" kullanarak yapacaklardır. "REBUS YLSY Başvuru Ekranı" 07 Ağustos 2019 tarihinde adaylara açılacaktır.

Başvuru yapacak adayların, 2019 YLSY süreci ve kontenjanlara ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak için duyuru ekinde yer alan 2019 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu ile Tercih Tablosu ´nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların 2019 YLSY Tercih Tablosunda yer alan "Tamamlanacak Öğrenim Seviyesinde" öğrenim görmeleri gerekmektedir. Adayların bu doğrultuda başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 18:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Diyanet Bakanlığı
Diyanet Bakanlığı - 2 yıl Önce

İmam hatip diploması olanın yüksek lisans, doktora gibi boş işlere ihtiyacı olmaz!!!

Memur
Memur @Diyanet Bakanlığı - 2 yıl Önce

Tarım Bakanlığında! Prof olsan ne yazar İHL diploman olmadıktan sonra:))

Mert Atacan
Mert Atacan - 2 yıl Önce

Bu program ile yurt duşında yükseklisansını yapıp gelmiş çok arkadaş tanıdım. Büyük bir çoğunluğu orta seviye ingilizce ve önemsiz kurumların ihtiyacından uzak yüksek lisans tezleri ile geri geldi.

Ya ziraat mezunu
Ya ziraat mezunu - 2 yıl Önce

Çok dolu işler yapıyorsunuz sanki. Hepiniz o kadar çalışıyorsunuz ki gözlerim doluyor.

GIDA MÜHENDİSİ
GIDA MÜHENDİSİ - 2 yıl Önce

GIDA MÜHENDİSİ mezunlarinada Allah yardım etsin inşAllah

Eski yüksek lisans yapmış insanlara bakalım
Eski yüksek lisans yapmış insanlara bakalım - 2 yıl Önce

Ülkemize ne kazandırdılar, tarıma ne kazandırdılar, ne kadar birikimliler...

banner151

banner251