Tarım Bakanlığı hackerlara fidye ödedi iddiası

Hackerlerin, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait sitelerin verilerini çaldığı iddialarının ardından CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, bakanlığın verileri geri almak için hackerlara Bitcoin üzerinden fidye ödendiğini öne sürdü.

Tarım Bakanlığı hackerlara fidye ödedi iddiası
banner282

Taşçıer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bakan Bekir Pakdemirli’yi etiketleyerek söz konusu yazıyı durumu hatırlatarak, “Bakanlığın bilişim açığı nedeniyle tüm verilerinin çalındığı iddialarına hâlâ yanıt yok. Bana gelen bilgiler verileri geri almak için çalanlara ödeme yapıldığı yönünde. Öyleyse ne kadar ödediniz?” diye sordu.

BİTCOİN ÜZERİNDEN ÖDEME YAPILDI

Daha sonra Diken’e konuşan Taşçıer,  “Şu an ne kadar ödeme yapıldığı bilgisi yok. Ama bize gelen bilgilerde Bitcoin üzerinden ödeme yapıldığı ve ciddi bir kaynak aktarıldığı yönünde bilgiler var. Henüz tutarı konusunda kesin bilgiye ulaşamadık” değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze
Gamze - 6 ay Önce

Bu bakanligi fetö ye teslim ettiniz. Fetonun kardesi, fetonun kayincosu, fetonun yegeni yani kisaca bakanligi feto yonetirse daha cok ormanlar yanar, daha cok paralar aktarilir oraya buraya.. , fetoler daha cok mudur olur... fetoler bakanligi ele gecirdi farkinda degilmisiniz.. 20 yilda yanan orman 10 gunde yandi.. Bakanligin tum bilgileri hacklendi.. Daha neler neler oluyor bakanliktada.. Ne yolsuzluklar ne hirsizliklar ne arsizliklar.. Ne desek bosss.. Tuzda koktu bakanlikta bittiiii..

Ilkay BAK
Ilkay BAK - 6 ay Önce

Bu bakanlığa bakanlık demeye utanıyorum, kripto bakanlık personeli fetö nün yarım kalan çökertme işlemini aynı sinsi yolla yapıyorlar.

iyi ki
iyi ki - 6 ay Önce

Iyi ki varsın örtülü ödenek. Yoksa bu beceriksizlik nasıl örtülürdü.

Yalancı zihniyet
Yalancı zihniyet - 6 ay Önce

Yalancı zihniyet yine ortaya çıkmış. Yalan siyasetle biryerlere geleceklerini düşünüyorlar ama bu millet yemez. CHP zihniyetine yalanlarına kimse inanmıyor artık.

Dürdane Kandemir
Dürdane Kandemir - 6 ay Önce

Ödeme yapılmadı.

banner151