Tarım Bakanlığı denetimleri sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda denetimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Eskişehir’de gıda denetimlerine katılan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, tarladan tüketime kadar bütün sürecin kontrol altında tutulduğunu söyledi.

Tarım Bakanlığı denetimleri sürüyor
banner200

Gıda denetimleri esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tunç, “Üretimi de kontrol altına gerçekleştiriyoruz. Gıda güvenirliği itibarıyla dünyada ve Avrupa'da sayılı ülkelerden biriyiz. İyi ve güvenilir gıda üreten ülkelerden biriyiz. Bazen hatalı işlemler olabiliyor. Bu konuda da malumunuz Alo 144 hattımız var. Bu hattan ihbarlar alıyoruz. İhbar aldıktan sonra da süratle gerekli denetimleri yapıyoruz. Hatalı bir durum varsa öncelikle ikaz ve rehberlik görevimizi yapıyoruz. Mevzuatımız bir ceza gerektiriyorsa da orada gerekli yaptırımı yapmak üzere gerekli cezalandırmayı da yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

KAPATMA CEZASI VERİYORUZ

Tunç, taklit ve tağşiş yapanlara yönelik de mevzuat bulunduğunu anımsatarak,"Burada hem ifşa ediyoruz, hem para cezası veriyoruz, hem de gerekirse kapatma cezası veriyoruz. Gıda üreticilerimiz hem kültürümüzden ve dinimizden kaynaklanan temizlik ve insaf özelliğimiz hem de il teşkilatımızın rehberliği dolayısıyla zehirlenmelere çok şükür çok az rastlıyoruz. Ülkemiz de gıdalarla alakalı çok iyi bir durumda olduğumuzu söyleyebilirim." değerlendirmesinde bulundu.

  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alo 174
Alo 174 - 3 hafta Önce

Alo 144 değil, yanlış olarak yazılmış; Alo 174 olmalı, düzeltilmesi gerekir.

banner251