Tarım Bakanının danışmanı Hasan Hüseyin Aydemir ne iş yapar?

Tarım ve Orman Bakanlığında, Bakan danışmanları son günlerde farklı iddialarla gündeme gelirken, Bakan Pakdemirli’nin abisinin kayınbiraderi olan Hasan Hüseyin Aydemir’in 3 ayrı kurumdan maaş ve huzur hakkı ücreti almasına rağmen Bakanlıktaki görevi sorgulanmaya başladı. 

Tarım Bakanının danışmanı Hasan Hüseyin Aydemir ne iş yapar?
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında Ekim 2018’de Bakan Müşaviri olarak atanan Hasan Hüseyin Aydemir, daha sonra sırasıyla Kasım 2018’de Tarım Kredi Kooperatiflerine Bakanlığı temsilen denetçi ve Temmuz 2019’da da Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. 

Bakan Pakdemirli’nin abisinin kayınbiraderi olan Hasan Hüseyin Aydemir, Bakanlıktan müşavirlik maaşı, Tarım Kredi Kooperatiflerinden Denetçi olarak huzur hakkı ve Et ve Süt Kurumu'ndan da Yönetim Kurulu üyesi olarak huzur hakkı ücreti alıyor. 

3 AYRI KURUMDAN AYLIK 30 BİN LİRA GELİR! 

Bakanlık ve sektör dışından olmasına rağmen Hasan Hüseyin Aydemir’in üç ayrı kurumdan aldığı maaş ve huzur hakkı ücretiyle birlikte aylık geliri 30 bin lirayı buluyor.

HİÇ BİR İŞE KARIŞMADAN BÜRÜT 4 ASGARİ ÜCRET TUTARINDA HUZUR HAKKI ÜCRETİ!

Hasan Hüseyin Aydemir, Tarım Kredi Kooperatiflerinde Bakanlığı temsilen bulunduğu denetçi görevinden dolayı, ayda bürüt 4 asgari ücret tutarında yani 12 bin lira huzur hakkı ücreti alıyor. Çiftçi kuruluşunda Bakanlığı temsilen denetçi olarak önemli bir görevde bulunması ve bu görevinin karşılığı olarak ayda ciddi bir huzur hakkı ücreti almasına rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerinde gündeme gelen şaibeli uygulamalarla ilgili hiçbir inceleme ve soruşturmanın yapılmaması dikkat çekiyor.

DENETİM MEKANİZMASI ÇALIŞTIRILMAYACAKSA BU ÜCRET NEDEN ÖDENİYOR?

Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz atanması ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin 3 yıldır hukuksuz bir şekilde yönetilmesi başta olmak üzere Tarım Kredi Kooperatiflerindeki şaibeli uygulamalarla ilgili hiç bir denetim mekanizmasının çalıştırılmaması ve Aydemir’in görevini yapmaması, “Hasan Hüseyin Aydemir, sadece yüksek huzur hakkı ücretinden yararlanması için mi bu göreve getirildi?" sorusunu akıllara getiriyor.

Hasan Hüseyin Aydemir'in mevcut durumu aslında Bakanlığın da nasıl yönetildiğini gözler önüne seriyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mide spazmi
Mide spazmi - 1 yıl Önce

Bu milletin, sehit Şüheda nin evlatlarinin yetimlerinin rizkini yiyenler, bu milletin faydasina karsi olup sadece kendi menfaatini düşünüp devletin atini kendi meydaninda oynatanlar,,, midenize dikkat edin, haram yerseniz yedikleriniz cikarken tirmalar yirtar biryerlerinizi

Tahsin GÜR
Tahsin GÜR - 1 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanımız bunları duymuyor mu ? Bakanlık mı, Kalbazanlık mı belli değil, kurum yolsuzluk, kalbazanlık, fetö nün arka bahçesi olmakla anılıyor, kim dürüst yöneticilik yapmışsa bakan hepsini görevden aldı. Bakan bey bu isimleri yok etmedikçe 3 ay sonra kendi seve seve gider.

Hurmalar
Hurmalar @Tahsin GÜR - 1 yıl Önce

AK isimli arkadaşa katılıyorum. İnşAllah MHP den birisi bakan olurda bazılarının nasıl tutuştugunu görürüm.

AK
AK @Tahsin GÜR - 1 yıl Önce

İnsAllah MHP milletvekili bir bakanimiz olur. halini görmek isterim:)

Nokta
Nokta @Tahsin GÜR - 1 yıl Önce

Fetö pkk söz konusu olunca bazılarında çıt çıkmaz. Ülkücü olursa kıyameti koparırlar. İnşAllah işi bilen MHP li bir bakan gelir.

Komikler
Komikler @Tahsin GÜR - 1 yıl Önce

Yok duymuyor. Zaten bunlara bu kolktuklari o vermedi. Kilistaroglu yaptı

sevgi
sevgi - 1 yıl Önce

Diger izmir kokenli danismanlar da sorgulansin...hepsi bir kurumu keseneye almislar bu kurumlarda bunlardan habersiz kuc ucmuyor..he birde yillardir bakan yardimciligi yapanlarda sorgulansin arkalarinda hangi guc var

çifçi
çifçi - 1 yıl Önce

haram zıkkım olsun

Memet aras
Memet aras - 1 yıl Önce

Haram zıkkım olsun hepisine

ne dersiniz
ne dersiniz - 1 yıl Önce

Karşısındaki bakanın bakmaktan öte birşey yapamayacağı kadar arkalı kişiler olabilirmi

Hatice Gül
Hatice Gül - 1 yıl Önce

Bakanın abisinin kayınbiraderi deyip geçiştirmişsiniz. bu bakanlığın tercihleri gerçekten insanı şaşkına çeviriyor...

yorum
yorum - 1 yıl Önce

sizde olmasanız ülkenin hiçbişeyden haberi olmayacak. Yalnız anlamadığınız bilmediğiniz birşey var milletvekii mehmet metiner cuma hutbesini örnek göstererek "akrabayı bi yerlere getirmeyi" HAK olarak görmüş ve savunmuştur tv ekranlarında,,, yani verdiğiniz haber doğru olabilir ama bunda abartacak bişi yok :) koskocaaaa milletvekili yalan söylemiyor ya?!


banner151

banner251