Tarım Bakanını eleştirdi tarımsal desteklerden men edildi!

Türkiye'nin en önemli süt üreticilerinden Feyz Hayvancılığın sahibi ve TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığını eleştirdiği için yalan yanlış tutanaklarla kendisinin tarımsal desteklerden 5 yıl men edildiğini açıkladı. Solakoğlu'nun açıklamaları sektörde şok etkisi yaptı.

Tarım Bakanını eleştirdi tarımsal desteklerden men edildi!
banner200
banner217

Türkiye’nin en önemli süt üreticilerinden olan Feyz Hayvancılığın sahibi ve Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Başkanı Sencer Solakoğlu, isim vermeden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi sert bir dille eleştirdi. 

Bursa’da Türkiye’nin sayılı çiftliklerinden olan FEYZ Hayvancılığın sahibi ve TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımla isim vermeden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi sert bir dille eleştirerek, “Allah’a inansalar, korkarlar hak yemekten ama bunlar hiç korkmuyor” dedi. 

TARIMSAL DESTEKLERDEN 5 YIL MEN EDİLDİ 

Eleştiri ve düşüncelerini paylaştığı için tüm tarımsal desteklerden kendisine 5 yıllığına men cezası verildiğini kaydeden Solakoğlu, “Yapılanın kanuni bir dayanağı yok. Bunu hak edecek yaptığım tek şey yüksek ses ile eleştirmek. Devlet resmen komplo kuruyor. Bu ne anlama geliyor?” eleştirisinde bulundu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yalan yanlış tutanakla kendisine ait olmayan ürün numuneleri ile ceza verildiğini dile getiren Solakoğlu, “Bana ait olmayan ürün numuneleriyle ceza verenler unutmasın bir gün kanun karşısında hesap verecekler ve devletin verdiği imkanları kişisel çıkarlarına kullanmanın bedelini ödeyecekler. Allah’a inansalar, korkarlar hak yemekten ama bunlar hiç korkmuyor!” dedi. 

BEKİR PAKDEMİRLİ ELEŞTİRİYİ CEZASIZ BIRAKMIYOR!

TÜSEDAD Başkanı Solakoğlu’nun twitter hesabı üzerinde yaptığı paylaşımları dikkat çekmişti. Solakoğlu, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir paylaşımda “Bekir Pakdemirli eleştiriyi cezasız bırakmıyor” tepkisinde bulunmuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sütçü
Sütçü - 1 yıl Önce

Kimse konuşamıyor yazık adam tarım iyiye gidiyor mu desin doğruyu söylüyor

Köylü Çiftçi
Köylü Çiftçi - 1 yıl Önce

Devletin düştüğü duruma bak.. Ne hale geldik. Yazıklar olsun bunu yapana, yaptırana ve göz yumanlara, sesini çıkarmayanlara..Devletin işi gücü yok kendisini eleştirenlerle uğraşıyor...

Asım kutlu
Asım kutlu - 1 yıl Önce

Kır bekcisi olamayak adama bakan yapmislar

Oy zamani
Oy zamani - 1 yıl Önce

Oy zamani gelecekler koy koy kapi kapi dolasacaklar o zaman bakalim ey mi yaman bey mi yaman.

Arif metin
Arif metin - 1 yıl Önce

Maalesef gerçek bu ülkemizde

Erol soylu
Erol soylu - 1 yıl Önce

Ben sencer beyi dinliyorum medyada guzel seyler yapiyor ama isde tc boyle oldu artik malesef

Orhan Şekerler
Orhan Şekerler - 1 yıl Önce

Olumsuz eleştirinin olmadığı yere ne denir? Bu bakan bey bi tuhaf

Kibarca sürü yöneticisi
Kibarca sürü yöneticisi - 1 yıl Önce

O hayvancılık para kazansa kendileri kimseye bırakmaz


banner151

banner251