Tarım Bakanına Ulus'tan seslendiler: 30 aydır bekliyoruz

Tarım ve Orman Bakanlığına atama bekleyen Gıda, Ziraat ve Su Ürünleri Mühendisleri ile Veteriner Hekimler, bugün Ulus'ta Heykel'in önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye seslenerek, verilen sözlerin yerine getirilmesini istediler. 

banner255
Tarım Bakanına Ulus'tan seslendiler: 30 aydır bekliyoruz
banner200

Ulus'ta Heykel'in önünde toplanarak basın açıklaması yapan gıda, ziraat ve su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekimler, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi atama konusunda verdiği sözün arkasında durmaya davet ettiler. 

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Bizler Tarım ve Orman Bakanlığına 30 aydır atama bekleyen Gıda, Ziraat ve Su Ürünleri Mühendisleri ile Veteriner Hekimler olarak sizi saygıyla selamlıyoruz. 

Tarım ve Orman Bakanlığı bütün vermiş olduğu sözlere rağmen 30 aydır tek bir atama dahi yapmayarak biz emek harcamış ve puanlarını almış gençleri mağdur etmiş ve sessiz kalarak bu mağduriyeti görmezden gelmiştir.

Bakanımız,Bekir Pakdemirli 2019 Bütçe  görüşmelerinde 2.çeyrekte atama yapacağını bildirmiştir. Aynı şekilde 2019 Mart yerel seçimden önce Orman atamasını açıklarken en kısa zamanda Tarım atamasınıda  açıklayacağını bildirmiştir. Üzerinden  9 ay geçmesine rağmen hala atamamız yok. Tarım Bakanlığı ,29 Ağustosta 3500’e yakın sayıyı Cumhurbaşkanlığı Prensipler birimine sayımızı göndermiştir.

Bakanlığımız da Tarım kısmında 4800 den fazla ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi ve veteriner hekimler emekli olmuş olup gönderilen sayı maksimum 3500’dür.Hükümetin emekli olan kadar alacağız sözüne binaen gönderilen sayı emekli olandan bile azdır. İl tarım’dan aldığımız bilgiler; il tarımda çalışan mühendisler ve veteriner hekimler işler yetişmediği için hafta sonu bile çalışmak zorunda kaldığı ve sık sık bakanlığı arayarak,faks çekerek yada Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ ile görüşerek yeni personel ataması istedikleri bilgisi alıyoruz. Tek İstediğimiz 30 Aydır Bekleyişimizin son bulup, Bize söz verilen 3500 sayısının verilmesi" 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atanamayan Ziraat Mühendisi
Atanamayan Ziraat Mühendisi - 1 yıl Önce

Haber için teşekkürler. Umarım ilgili birimlere sesimiz ulaşmıştır

Ziraatçılar Birliği
Ziraatçılar Birliği @Atanamayan Ziraat Mühendisi - 1 yıl Önce

En kısa sürede hepinizin atanabilmesini dilerim ama çokta umıtlu olmayın. Bunun için damat beyi ikna etmeniz gerekecek. Ayrıca hangi tarım bakanı personelini dinlediki Sayın Bakanım dinlesin. Mühendisini Teknikerini Veterinerini Teknisyenini Memurunu duymayan bakanlık sizi biraz zor duyar. Malum sendika bakanlığa dosya sunar ve bol bol foto paylaşılır. Sonuç elde var sıfır. Allah yardımcınız olsun.

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü @Atanamayan Ziraat Mühendisi - 1 yıl Önce

İlçe Müdürlüğümüzün değişik branşlarda en az 20 mühendise ve en az 10 veteriner hekime ihtiyacı bulunmaktadır. Bilhassa İlçe Müdürlüklerinde personel ihtiyacı inanılmaz boyutlara ulaştı ki hiç bir hizmet üretemiyoruz. Hiç kimseden korkum yok. Bu bakanlıktaki bir çok saçmalığı dile getirmekten hiç bir zaman imtina etmedim, etmenin bir gereği de yok. Bakanlığa defalarca yazmama rağmen bu bakanlık ilçe müdürünü dinlememezlikten geldi. Ben de atama bekleyen bütün meslektaşlarıma buradan açık destek veriyorum.

NAMIK KEMAL
NAMIK KEMAL @Atanamayan Ziraat Mühendisi - 1 yıl Önce

TARIM SEKTÖRÜNÜN BÜYÜK İHTİYACI OLAN “İŞSİZ KALİFİYE TEKNİK ELEMAN” ARKADAŞLAR, ŞUNU ASLA UNUTMAYIN; SİZE İŞ VERİLMEMESİNİN NEDENİ PAKDEMİRLİ DENEN BAKAN DEĞİLDİR... ONUN BU KONUDA YETKİSİ VE ETKİSİ YOK DENECEK KADAR AZDIR... ESAS YETKİ KISMEN DAMAT BEYDE VE ONUN DA ÜSTÜNDEDİR... BUNU ASLA UNUTMAYIN, AMPÜLÜ AĞZINA SOKUP BİR DAHA ÇIKARAMAYAN ADAM DURUMUNA DÜŞMEYELİM...

Bilal K
Bilal K - 1 yıl Önce

Haber için teşekkür ederiz sayın bakanım sesimizi duyun!!

Atanamayan mühendis
Atanamayan mühendis - 1 yıl Önce

Teşekkürler sesimiz olan herkese

Gürkan
Gürkan - 1 yıl Önce

Desteğiniz bizim için çok önemli teşekkür ederiz

Sedat Meteoğlu
Sedat Meteoğlu - 1 yıl Önce

Mağduriyetimizi dile getiren Tarımdan haber sitesine teşekkür ederiz

Enes ALATAŞ
Enes ALATAŞ - 1 yıl Önce

Çok teşekkür ederiz sesimiz olduğunuz için

Fatma DEMİR
Fatma DEMİR - 1 yıl Önce

İlginiz için ziraat mühendisleri olarak teşekkür ederiz...

ATANAMAYAN KPSS 12.Sİ VETERİNER HEKİM
ATANAMAYAN KPSS 12.Sİ VETERİNER HEKİM - 1 yıl Önce

Sesimiz olduğunuz için teşekkür ederiz.


banner151

banner251